Aktuálně: 4 601 inzerátů178 099 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Amazonek modrohlavý - posuďte

Orina (neregistrovaný) 04.08.2011, 02:57:45 xxx.xxx.103.49
Peťulo asi pán při zájmu o inzerát přidává na ceně. Já bych do toho nešla taky, protože nejhorší je dívat se na zubožené zvíře, které vám ve finále odchází . Toho utrpení jsem si zažila se svými dost a s cizími taky, tak už nic takového nemusím.
Vojta (neregistrovaný) 04.08.2011, 08:07:14 xxx.xxx.132.55
Dobrý den, já myslím, že pán udělal asi dobře, že ho nekoupil. Opravdu přijít o hodně papoušků by byla škoda. Já bych do toho taky nešel - je to moc velké riziko.
Orina (neregistrovaný) 04.08.2011, 11:12:12 xxx.xxx.120.90
Jedině by prodávající musel mít od veterináře protokol o nákazové situaci. Stejně bych si ale vyšetření nechala udělat v karanténě ještě jednou ,abych měla jistotu. Těch tisíc korun je docela dost, když uvážíte, že musíte veškeré postupy léčení konzultovat s odborníkem a za to za všecho se platí. Člověk by ale v takovém případě platil za znalosti do budoucna. Jinak za cenu, kterou dáte u veterináře za nemocného papouška se kterým se trápíte,můžete mít už papouška zdravého a bez problémů.
cone (neregistrovaný) 04.08.2011, 11:21:30 xxx.xxx.67.3
Opět budu váš oponent paní orino, protokolu o nákazové situaci může mít každý člověk, zabývající se chovem delší dobu kolik chce a s výsledkem jaký chce. Za 1200kč bych asi do toho šel, už kvůli tomu se něco navíc naučit, obávám se, že by veškeré konzultacevtěsnal do pětistovky + náklady na léky, strašíte lidi. Asi bych konzultoval postup i s kolegou na Slovensku, který není vet.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 12:16:55 xxx.xxx.80.151
Pro Cone. Když byste do toho šel, mohu se zeptat, jaký by byl postup zjištění stavu apod? Od přivezení domu po výsledek testů? Myslím, že předpokádte to nejhorší PBFD, poř.chlamidie a máte doma spoustu dalších ptáků. Jak tedy postupovat, abyste eliminoval přenos případné nemoci na ně? Díky za odpověď Iva
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 14:25:28 xxx.xxx.109.90
Pani Iva odpoviem Vám namiesto p, Šišku. V prvom rade vtáka karanténovať a zabudnúť na nejaké stresujúce vyšetrenia u veterinára, ale začať vtáka liečiť širokospektrálnymi ATB za podpory vitamínov napr. Amivitu,. V karanténe treba umiestniť vtáka HLAVNE DO TEPLA. Ak by liečba úspešne prebehla, napr.10 - 14 dní, tak by som pokračoval v karanténe stravou bohatou na vitamíny, hlavne áčkom a až po nejakom mesiaci by som odobral krv na vyšetrenie na vírusové choroby.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 14:39:37 xxx.xxx.80.151
Dobře, to všechno chápu. Ale jak byste zamezil tomu, aby se případná nákaza z Vaší osoby přenesla na další papoušky??? Iva
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 14:47:47 xxx.xxx.109.90
Musel by som dôsledne dodržiavať karanténu vrátane výmeny, alebo dezinfekcie oblečenia. Všetko ide, len treba chcieť a nehladať výhovorky.
Vojta (neregistrovaný) 04.08.2011, 14:56:33 xxx.xxx.132.55
I kdybyste důsledně dodržoval hygienu, stejně to nebude stoprocentní. Jednou můžete zapomenout si umýt např. ruce, pak jdete připravovat krmení jiným ptákům ajiž tam může dojít ke kontaminaci. Vy pak jen budete přemýšlet, jak to, že se to stalo - a ani si možná nevzpomenete na to , že jste si neumil ruce. Nicméně opatření, která jste zde vyjmenoval, jsou si myslím tak devadesátiprocentní, ale těch deset procent tam prostě může být. A představa, že někdo má třeba 100 zdravých papoušků..Prostě netroufl bych si na to.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 15:04:50 xxx.xxx.109.90
No myslím si, že už preháňame, vtákovi na 95% nič nie je, iba je zničený z prostredia, nedostatku vitamínov, plynúcich z jednostranného kŕmenia slnečnicou.
sunflowersman (neregistrovaný) 04.08.2011, 15:08:21 xxx.xxx.175.196
Vojto. To byste nemohl navštívit žádnou burzu, výstavu a ani by se nomohly konat další papouškářské akce. I mnoho krmiv prodávají lidé co papoušky chovají a ani nemůžete vědě,t kdy si kdo ruce umývá. Osobně zastávám názor,že pokud jsou ptáci opravdu zdraví a mají silný imunitní systém, tak máte velmi velkou pravděpodobnost, že Váš chov nic neskolí. Pokud však máte chov nepříliš zdravých jedinců s narušeným imunitním systémem, tak se Vám nemusí dostat do chovu ani ty zmiňované cirkoviry a ptáci mohou popadat na bakterie a jiné.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 16:33:22 xxx.xxx.80.151
ravda je někde mezi, ale proč vědomě zvyšovat % nákazy!! Já kdybych neměla papouška, tak do toho samozřejmě jdu! ALe takto ne.Možná je to u mě způsobeno tím, že jsem z důvodu tohoto onemocnění o dva papoušky a to brzy za sebou přišla a každý byl z úplně jiného konce republiky. Takže u mě to asi už může být panická hrůza! To přiznávám Iva
Orina (neregistrovaný) 04.08.2011, 18:40:50 xxx.xxx.94.84
Pro Ivu, já jsem papoušky kvůli crkoviroze v chovu neměla 10 let. Ten tanec okolo ptáků kteří hynou před očima a pak i okolo těch kterým se pomalu ztrácí peří z těla až jsou úplně holý, to si nikdo nedovede představit kdo to nezažil. Myslím, Ivo, že si rozumíme. Pánové tu hrůzu doma neměli, tak machrují z karanténou. Jenže při úplném zasažení chovu od dvou ptáků nepomůže ani když máte karanténu mimo dům. To byste museli projít nějakou čističkou jako při setkání se zamořeným prostorem od atomové energie. Máte to všude, včetně vlasů. Kdo to nezažil vůbec nemůže vědět co je to za hrůzu.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 19:11:13 xxx.xxx.103.135
Pro Orinu- přesně tak to je! Až když se s touto nemocí setkáte face to face, tak zjistíte,co je zač.
cone (neregistrovaný) 04.08.2011, 19:57:17 xxx.xxx.67.3
Dámy, analyzovaly jste situaci proč k tomu všemu u vás došlo? Prozatím Ivo a Orino strašíte všechny kolem. Až budete Orino odebírat surinamce, tak se přesvědčíte, že i v chovech za neskutečné peníze figurují i obyčejné andulky pro radost, a ne málo párů.
cone (neregistrovaný) 04.08.2011, 20:01:52 xxx.xxx.67.3
Na email kolik za samičku jsem dostal odpověď-"kolyk kdo da udelejte navrh a uvidim". Jenže já licitační manýry nějak nepodporuji, nedávno jsem měl zájem o 3letého samce amaz. pomoučeného a odpověď byla podobná - nějaké nabídky již mám, zkuste "něco" přihodit. Takoví prodávající ať jdou do kopru, když chci něco prodat , mám představu o ceně a nedražím.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 20:09:23 xxx.xxx.109.90
Vírusové onemocnenia sú vážna vec, ale ten vták je iba zanedbaný. Nikto tu nemachruje, nemám to vo zvyku ako niekto kto chová senegalcov a menšiu ameriku a píše, že chová velkých papouškov.
anonymní (neregistrovaný) 04.08.2011, 20:14:09 xxx.xxx.103.135
Tak to tedy před Vámi smekám! Diagnostikovat takto podle fotky, to musíte mít opravdu hodně zkušeností nebo být jasnovidec! Beru všechno zpět - cirkoviry jsou tak nezpečné , asi něco jako malá záděrka (to nevíte, co je, že jo?), nic vážného! Iva
sunflowersman (neregistrovaný) 04.08.2011, 20:55:27 xxx.xxx.175.196
Paní Ivo, nikdo taky závažnost cirkovirů nepodceňoval, pouze se musí občas splasknout ta enormně a zbytečně nafouklá bublina a panika u méně zkušených chovatelů a laiků. Mnoho výzkumů na citlivost ptáků na cirkoviry v chovech nemohlo být ani provedeno, jelikož bylo nadlidským úkonem najít zcela negativní velkochov, kde by mohl proběhnout výzkum ptáků, kteří se ještě s virem nepotkali a nemohli si vytvořit obranu. Každopádně s Panem Vojtěchem ze Slovenska, kterého nyní jemně zesměšňujete, jsem měl možnost hovořit osobně a je to jeden z mála opravdu dobrých chovatelů, který má pro ptáky velmi dobrý cit a vnímání a který si může dovolit předávat rady ostatním chovatelům. Nevím co chováte Vy, ale pan Vojtěch má velmi pěkný chov a zdravé odchovy hovoří za vše. Pokud by byl cirkovirus taková extrémní zhouba nechovali by jsme dnes nic. Chovatelé se navštěvují, setkávají na burzách, je to kolotoč po kterém by jsme se museli asi upálit, aby jsme si do chovu něco nedovlekli. Cirkovirus je samozřejmě zákeřný, ale každý virus potřebuje tu vhodnou půdu a to především slabé či vysílené jedince a některá mláďata. Berte topouze jako můj názor, nikoliv jako slovo do pranice. Příjemný večer. Štěpán
Orina (neregistrovaný) 04.08.2011, 21:01:57 xxx.xxx.94.84
Když já si domu nepřinesla PBFD s andulkou :-( Andulky jsem právě v té době neměla a o nějakých testech na PBFD jsem nevěděla.Až po dlopuhé době jsem si pak přinesla domů na zkoušku andulku jestli vydrží nebo ne.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.