Aktuálně: 4 943 inzerátů174 396 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

vedra a slepice

anonymní (neregistrovaný) 27.08.2011, 07:14:50 xxx.xxx.250.190
Zdravím všechny a chtěla bych se zeptat jestli je možné že by slepice přestali snášet v těhle vedrech.klesla nam snáška asi o 50% ale v krmení se nic nezměnilo vodu taky maji.dík za odpověd
J.M. (neregistrovaný) 28.08.2011, 22:12:07 xxx.xxx.105.3
Ano, významný pokles snášky slepic vlivem vysokých venkovních teplot je možný a velmi pravděpodobný. Slepice jsou přehřáté, i když mají dostatek pitné vody a správnou krmnou dávku. V odborné literatuře se uvádí, že ideální teplota vzduchu pro nosné plemeno (např. leghorna bílá) je +13°C. Takže slepicím můžete pomoci tak, že jim umožníte být v chládku např. ve stodole na hliněné podlaze, nebo ve sklepě, avšak současně musíte dodržet dostatek světla a dlouhý světelný den. A představte si, že jsem kdysi i úspěšně mlžila 1000hlavé hejno kuřic v hale; když bylo velké teplo venku a v hale suchý zvířený prach, tak jsem koncovku hadice neřídila na mlžení a celou halu s hlubokou podestýlkou a s mladými slepicemi jsem pomalu tou hadicí jemně pokropila. Slepice se na chvilku postavily do postoje "prší" a pak pokračovaly zase v původní činnosti. Prach ze vzduchu se vyčistil , vzduch se trochu ochladil a měla jsem pocit, že to slepicím prospělo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.