Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

holub

Věrča (neregistrovaný) 13.09.2011, 22:13:47 xxx.xxx.51.27
Mám doma ručně dokrmené mládě holuba odchyceného v kravíně.Ale je to opět 2 samec a také začal být agresivní a hned štípe. Mám ho samotného v kleci. Jsou takoví včichni samci? Je to jen dočasné nebo se takto chovají stále?Jak se pozná samička Děkuji za odpověď
J.M. (neregistrovaný) 13.09.2011, 22:35:00 xxx.xxx.105.3
... no, nejsem chovatelkou holubů. Ale poznala jsem holubici tj. že to je ONA, která k nám náhodně přilétla na balkon a odpočívala u nás týden během závodu ze západního okraje Německa zpět domů do Polska. Holubice také "promlouvá", ale je to spíše takové broukání, brblání. Dospělý holub samec se ozývá typickým "vrků, vrkůů". Samec je trochu větší, a hlavně má větší hlavu, než holubice. Jako u všech ptáků, má hlub samec trochu šikmější sklon zad, než holubice. Samička se jaksi "kolíbá" vodorovně, samec oproti ní má trochu výše hlavu. O tom "štípání" nevím, s tím nemám zkušenost žádnou. Ale možná, když k němu přidáte holubici, že přestane být tak agresivní. Každý sameček má vrozenou snahu "bránit hnízdo a samičku". Možná, že to je příčinou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.