Aktuálně: 4 849 inzerátů175 179 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

pyrura- jak poznám zdravého

sunflowersman (neregistrovaný) 31.10.2011, 14:52:59 xxx.xxx.92.132
Orino mýlíte se. Někteří ptáci škubou tak, že peří mláďat doroste. Jsou však i takoví, kteří škubou tak razantně, že poškodí celý mechanismus pera a na některých částech peří již nedoroste nikdy.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 31.10.2011, 17:13:51 xxx.xxx.85.66
samozřejmě, pokud se škubáním či jiným zásahem poruší struktura folikuly peří je to nadobro stracené a peří již nikdy nedoroste poslední fotka je celkem zdařená a od pohledu mi připadá že peříčka mají tendenci dorůstat, zbytek peří se dá být také v pořádku takže na nemoc bych to zatím neviděl, spíš na mechanické poškození nebo poškozování i v současnosti. jestli je ochočená, skuste si ji vzít do dlaně a projet ji po inkriminovaných místech prstem nebo profouknout zda uvidíte tyto váčky (viz foto) pakud tam jsou a nejsou poškozené tak by mělo peří časem dorůst pokud nejsou nebo jsou poškozeny tak bohužel odhadl bych to spíš nato, že si to dělá sama pokud by ji to dělali rodiče (z mé zkušenosti) měla by to spíš na zádech neboť malé jsou v budce jakoby v předklonu a i kdyby se do nich pustily staří, řekl bych že by ptáčeti spíš poškodily volátko než bříško pod ním (ale to je jen můj názor)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2011, 09:29:11 xxx.xxx.139.188
Žádné váčky tam nejsou,spíš takové jemné chmíří,no,krasavec to není,ale je to mazlík.Zdá se,že mu to naprosto nevadí .
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.11.2011, 17:57:44 xxx.xxx.85.66
no, podle té vrchní fotky kterou jste dala s jeho společníkem, bych řekl že mu na té poslední zase nějaké chybí. na té fotce výš má těch červených peříček víc, na té spodní fotce odhadem 2, (ikdyž fotka není k posouzení moc použitelná) takže bych se opět víc přiklonil k tomu že se škube, každopádně to chmíří musí také z něčeho růst skuste udělat lepší fotku (zblízka - makro)
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2011, 18:32:07 xxx.xxx.139.188
Zítra se pokusím,teď už spí v budce.Jinak moc díky.
DášaM. (neregistrovaný) 02.11.2011, 14:21:31 xxx.xxx.15.254
JIŘÍ-kakudaj: chtěla bych poprosit o info, jestli dáváte piv.kvasnice v prášku. Pro mníška asi kolik a jak často?Psy totiž krmím Barfem a tak přidávám k masu, zelenině další doplňky i je.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 19:40:57 xxx.xxx.85.66
DášaM. zdravím,používám kvasnicové tebletky a kvasnice dávám cirka asi 1týdně 1měsíc pak 2 měsíce vůbec, pokud má papoušek nějaký problém tak déle (záleží i na druhu a velikosti papouška) kvasnice přidávám do míchanice nebo do velmi najemno nastrouhaného-nakrájeného zel.salátu když jej dávám např. pyrurám (velikost cca mníška) dávám cca polovinu tabletky na pár, jsou to šílení šroťáci na ovoce-zeleninu takže kolikrát toho víc rozhází než sní (tabletky rozmělním mezi dvěma lžičkami) na 1 mníška bych dal tak čtvrtku tabletky do zel. salátu popřípadě míchanice
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 02.11.2011, 20:37:49 xxx.xxx.15.254
Jiří, děkuji. Takže tableta je asi Pangamin.Já pro psy beru prášek v 5 kg kýblíku :-) Náš se taky muže " uzobat" po ovoci i zelenině, ale zatím musím dávat trošinku, aby ho to neprohánělo.
sunflowersman (neregistrovaný) 03.11.2011, 00:06:12 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, netuším jaké tabletky podává Jirka, věřím, že se podělí o zkušenosti. Osobně podávám několik let zmíněný nastrouhaný pangamin do míchanice. U ptactva můžete použít i pangamin s probiotickou kulturou, ušetříte peníze za vitamíny řady B, opravdu nepřehlédnutelnou sumu bílkoviny a také nezanedbatelnou a velmi účinnou složku probiotik. Kombinuji tento typ pangaminu s pangaminem s pupálkovým olejem. Vyzkoušejte kildně na sobě .)je to hummánní přípravek, použitelný širokospektrálně. Z osobní zkušenosti doporučuji zkombinovat čtyři tablety pangaminu denně plus velké jablko a Vaše trávení bude naříkat blahem. Nyní si představte, co asi probíhá u ptáků s daleko rychlejším metabolismem a trávením :). Poslední půl rok testuji nové krmné postupy, doufám, že si pangamin drží své místo pořád? Cena versus účinnost byla jedna z nejlepších, co se týče potravinnových dopňků. ( nejspíše by bylo vhodné dodat, že můj otec ani já nevyrábímé pangamin a nesnažím se ho prosadit stupidní reklamou) Zkuste ho a nic nezkazíte. Mirek
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.11.2011, 07:38:46 xxx.xxx.86.15
Já dávám papouškům standartně zrniny Prestige, ovoce a zeleninu. Někdy přidávám Opti-min,velmi málo roboran a Amivit. Nevím do jaké míry je účinná probiotická kultura. Ale nyní jsem koupila nemocného papouška a léčil se atibiotiky. Na závěr léčení dostal probiotickou kulturu aby se mu obnovil normální chod střev s příznivými bakteriemi v těle, které antibiotika při léčení zabily. Takže myslím že přidávat do těla navíc něco co tam patří po léčení antibiotiky je zbytečné.Nevím jestli škodí, ale probiotika jsou vlastně příznivé bakterie, které působí ve střevech a žaludku na zdárný chod zažívání. Někdy přidávají chovatelé zbytečně preparáty o kterých by se měli poradit s odborníkem. Pangamin je vlastně přípravek řady vitaminů B. Jestliže si najdete zeleninu a ovoce s větší složkou vitaminů B nemusíte vitaminy obecně přidávat syntetické. Možná jen v zimě, kdy je nedostatek slunečního záření a vitanminy ztrácejí své hodnoty uskladněním v ovoci a zelenině. Pro ilustraci vkládám fotku papouška když byl téměř na odpis. Asi by málo kdo v tomto stavu jednal a šel by se radit s veterinářem. Ono totiž na papouškovi není skoro vůbec nic vidět. Přitom se léčil na bakteriální onemocnění střev a žaludku. Takže pokud v takovém stavu chovatelé léčení prošvihnou, tak papoušek do týdne pojde. To jen tolik k tomu, jak se pozná onemocnění papoušků.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2011, 08:24:28 xxx.xxx.139.188
Tak další pokus,lepší už to nebude,namám na to foťák
Obrázek
Ing. Lada Hulenová (neregistrovaný) 03.11.2011, 08:44:02 xxx.xxx.61.154
Dobrý den, také jsem při nákupu udělala chybu, papoušek vypadal v kondici, karanténa proběhla O.K., ale když jsem ho dala mezi ostatní papoušky, začaly hynout. Byl bacilonosič. Díky paní MVDr. Lubice Nečasové, jsme zachránili zbytek papoušků. Je to opravdu skvělá doktorka na exoty. Vždy dobře poradí, zbytečně nezatěžuje antibiotiky, pokud to není nutné. Všem tuto doktorku vřele doporučuji.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 03.11.2011, 09:23:14 xxx.xxx.175.196
Dobrý den paní Svobodová. Netuším, co jste vaším příspěvkem chtěla vyjádřit.Pangamin není žádný syntetický přípravek,ale dalo by se říci přírodní. Je to trošku "já o jablcích a vy o hruškách".Zadejte si do vyhledavače pangamín. Dalo by se říci, že naprosto největší mortalita u papoušků je díky nezvládnutí infekcí v trávícím systému, proti kterým může chovatel preventivně působit a to i přírodními cestami. Zkuste se nejprve opřípravku něco dozvědět než začnete vynášet soudy. Příjemný den
Orina (neregistrovaný) 03.11.2011, 09:45:03 xxx.xxx.86.15
Nepsala jsem o pangaminu, ale o probiotikách typu lactobazillus salivarius a o ovoci a zelenině, která skladováním snižuje účinky vitaminů. Pangamin jako takový se dává preventvně psům, slepicím apod. Možná to co jsem psala vyznělo v neprospěch pangaminu, ale není tomu tak.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.11.2011, 09:48:51 xxx.xxx.161.104
zdravím, jaké to jsou tabletky teď už nezjistím, kupuji vždy co mi dají v lékárně (podle toho do které zajdu) vždy jen řeknu že chci přípravek s pivovarskými kvasnicemi (výrobců je dneska plno a každý má svůj název) tohle balení bylo tuším 50ks v sáčku, po otevření jsem si je přesypal do volné krabičky od léků, takže název už nevím k pyrurce, podle těch fotek je zřejmé, že skutečně od té společné fotky tam některé ty peříčka chybí a zejména ty červené (jako záchytný bod) jedna dobrá věc pro vás, že tam nějaké to chmýří je, náznak zbytku peří takže růstové váčky by nemusely být odepsané v tom je i dobrá věc, že papoušek není holý i když je v bytě aby nestrádal teplem a nějaké teplo zadrží, teď je otázkou proč (dle mě) dochází ke škubání ??? předpokládám že obě pyrurky jsou spolu stále ? obě stejně staré ?, pár ? nebo nevíte který je co ? pravděpodobně nocují v budce oba spolu peří vidíte pouze v budce nikde jinde no teď je otázkou jak se zachovat aby to papouška nezačalo více stresovat, něco jiného je ho mít doma a sledovat a ohlídat si ho než takhle psát po síti, kdy předpokládám že chodíte do práce a máte nějaké své aktivity, když mám problém u papouška zaměřím se na sledování určitých věcí a ty si kontroluji a ohlídávám podle toho zareaguji asi bych skusil dát druhou budku (ať má každý svou) popřípadě dal druhou klec s budkou a rozdělil je (fyzicky,ale klece nechat u sebe) popřípadě tvrdší zásah dát budku pryč, vtom případě začne(ou) pravděpodobně nocovat v některém rohu klece držejíc se ji a zhorší ji to možnost se škubat odkud jste ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.