Aktuálně: 4 943 inzerátů174 405 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

zima

astrild (neregistrovaný) 03.02.2012, 19:25:01 xxx.xxx.136.183
pro:sunflowersman :před 40 ceti roky si nepamatuji jediného chovatele ,který by choval andulky ani ostatní papoušky v zimně venku .Dnes každý druhý má papoušky australské po celý rok venku a jsou z cela v pohodě.Ani já nejsem papoušek tak nemohu posoudit jak jim je,mohu zodpovědně říci , ty dnešní co se týče opeření vypadají mnohem lépe.Andulky držené při vysokých teplotách byly z jara rozpeřené a do venkovních voliér je bylo možné dát až byly teploty stejné jako v zimovišti.Nyní v té době už mají většinou první odchovy.Určitě plusové teploty jsou příjemnější i papouškům o tom není třeba polemizovat ,ale nemá každý takové možnosti a když jsou schopni se naší zimě přizpůsobit tak proč to tak nechovat.(nemám na mysli zimu posledních dní)
Pavel (neregistrovaný) 03.02.2012, 20:54:55 xxx.xxx.211.99
Pekny vecer z nachodska dnesni noc minus 20 mam venku rozely zlutohlave a korely a vse zvladaj v pohode a myslim ze pokud jsou papousci dobre ziveny kazdy den menit vodu a temer nulovy pruvan tak vydrzi v pohode a bohuzel co uhyne tak uhyne jen zdravi jedinci vydrzi a budou dobre pripraveni na chovnou sezonu tak to je i v prirode
anonymní (neregistrovaný) 03.02.2012, 21:24:53 xxx.xxx.74.6
Dnes na TV Joj v T.novinách - Hybe -35°C.
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2012, 04:47:03 xxx.xxx.104.152
Někdy žasnu nad uvažováním chovatelů *co uhyne tak uhyne* Je to otřesné tímhle způsobem chovat cokoliv nejen papoušky. Co když ptáky v noci vyplaší škodná a papoušek , který je ve stresu a najednou oslabený uhyne právě kvůli stresu. Kdyby měl přiměřenou teplotu,tak by se vzpamatoval a přežil by. Opravdu hnus číst některé názory chovatelů na přežití ptáků v zimě.I těm bezdomovcům se v mraze dávají teplý polívky a čaj,popřípadě se jim postavý zateplený stan, jen chovatel nemůže ptákům v největších mrazech trochu přilepšit.Nechci přirovnávat papoušky k lidem, ale v největších mrazech by si zvýšenou péči zasloužili a nejen přikrýt voliéru igelitem.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 04.02.2012, 08:16:12 xxx.xxx.6.82
Ahojky, psala jsem to již mockrát, ale papoušky zimuji doma (i třeba králováky) a těší mě, že můžu i vzimě trávit čas u volier. Copak má asi tak chovatel za pocit, když v zimní bundě pobíhá v -20 kolem volier jen aby nakrmil a šup zpátky do tepla? Mám v chovu alexandru bez celých článků prstů, u které někdo zkoušel jestli to "dobře snese" a taky znám anduláka, který nemá žádné prsty a skáče jen po pahýlkách, protože zůstal někomu v noci na pletivu. Je třeba dodat, že je trošku náročné odhadnout na jaře počasí a ptáky provézt bezpečně procesem aklimatizace na venkovní podmínky. Upřímně závidím těm, co mají pěkně v domě teplou místnost napojenou na venkovní výlety :-).
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2012, 09:36:23 xxx.xxx.168.11
pro Pavla: příroda je krutá. Každé zvíře,které člověk chová v zajetí,nemá bojovat o život. To nemáte zrovna pěknou vizitku chovatele.Jana
PZ (neregistrovaný) 05.02.2012, 15:03:37 xxx.xxx.64.242
Pro Pavla : Nestavěl bych to tak, že jen silní přežijí a budou dobře připraveni na chovnou sezónu. On je ten "boj o život" přes zimu může stát hodně sil a na chovnou sezónu jim jich moc nezbude. Nemusí být odchovy nulové, ale mnohem nižší. Já také nemám možnost vytápěných prostor na zimu, ale snažím se své papoušky před zimou co nejvíce chránit. Pro Peťulu : Každý nemá možnosti mít své papoušky přes zimu ve vytápěných prostorech. A nemyslím si, že když to tak nemám, že moji papoušci nějak trpí. Pokud bych měl brát striktně, to co jste napsala, tak podle Vás kdo nemá možnost mít papoušky přes zimu ve vytápěných prostorech, tak by je neměl chovat vůbec. Dovolím si tvrdit, že 80% chovatelů vytápěné prostory nemá a kdyby kvůli tomu papoušky nechoval, tak to by se "chovatelská rodina" hodně ztenčila. Ještě upřesním, že se bavím o australských papouškách, kteří jsou u nás už hodně zdomestikovaní.
Plumosus (neregistrovaný) 05.02.2012, 15:49:32 xxx.xxx.99.35
Chovám austrálii už sedmým rokem v nevytápěných voliérách se zatepleným záletem a nikdy nebyl problém z omrzlinami nebo, že by papoušek kvůli mrazu uhynul. Nicméně pokud jsou tyhle mrazy kdy v noci teplota klesá až k -25°C dávám topítko.
sunflowersman (neregistrovaný) 05.02.2012, 20:09:20 xxx.xxx.175.196
Pro astrilda: Dobrý večer, měl jsem na mysli spíše ty teplomilnější druhy papoušků. Austrálie je samozřejme odolná, ale do jaké míry, to bych si netroufl odhadnout. Také věřím, že každý druh papouška má určitou míru, do jaké se dokáže přizpůsobit, každpádně chov afriky či jižní ameriky venku v zimě mě nepříjde v pořádku. Také jsem prošel chovem andulek, korel a zeber,ale i tyto druhy jsem zimoval cca v 18 stupních. Nikdy jsem neměl na jaro problémy, takže zkušenosti mohou být rozdílné. Jedná se však pouze o můj názor a nijak bych ho nechtěl nikomu vnucovat.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2012, 21:09:19 xxx.xxx.63.246
zdravím,u nás minus 17,čínani,nádherní,červenokřídlí a další austrálie v pohodě.přez den se normálně koupou,v noci kryté v nevytápěných záletech.afrika a amerika 16stupnů,pyrurky a senegalci odchovávají.
astrild (neregistrovaný) 05.02.2012, 22:12:59 xxx.xxx.136.183
pro:sunflowersmanna: včera ráno u nás -15 °C nalil jsem vodu andulky vlezly do napáječky a koupaly se ,měl jsem strach že na nich bude namrzat voda,dnes ráno -14 a opakovalo se to ,tak jsem jim nalil jen vody aby se mohli napít.Voliéra je u zdi takže dvě a půl voliéry je kryto zdí a dřevotřískou ,polovina sklem. a jedna stěna kde jsou dveře a krmítko je zcela otevřená.Takže zima stejná jako venku s tím rozdílem že tam nefouká ledový vítr a není tam průvan.Jedná se o dva páry andul a jsou v pohodě jinak by se v takové zimě nekoupaly.Souhlasím ,že je ptákům asi lépe v teple,ale jak tady zaznělo každý nemá takovou možnost .Nechť si každý zvolí sám v jakých podmínkách a jaký druh exotů bude chovat.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 07:58:28 xxx.xxx.85.74
Dnes se na Novinkách na internetu objevil článek, jak trpí v mrazech i slepice a chovatelé je mají raději ve stodole kde přitápí a pouští je ven jen v poledne na chvíli. Naše slepice jsou domestikované určitě, ale že by austrálie musela v mrazech sedět v mínusových teplotách ve voliérách a nevadilo jim to, to taky silně pochybuju.Každý nemá určitě možnost vzít v mrazech papoušky do tepla, ale proč tedy ptáky chová? Je to to samé jaka když budu mít auto a nebudu mít na benzín. Taky ho asi budu mít zbytečně.
PZ (neregistrovaný) 06.02.2012, 09:01:52 xxx.xxx.160.76
Takže každý, kdo tu možnost nemá, by měl chov zrušit ??????
astrild (neregistrovaný) 06.02.2012, 09:46:03 xxx.xxx.136.183
Pro PZ: Tak proč chováte v zajetí papoušky vy ,určitě by taky byli spokojenější ve volné přírodě než u vás v kleci nebo voliéře. Také jinou volbu nemají než být zavření v kleci.Nebo když je někdo chová jako mazlíčky ,ptá se jich někdo na to, kde by byli spokojenější, zda ve voliéře nebo ve volné přírodě.Taky si myslíme jak je takový papoušek s námi šťastný a když má příležitost tak uletí a je raději ve volné přírodě, kde mu hrozí všelijaká nebezpečí a hladoví a sám se dobrovolně málokdy vrátí.V každém případě jim strpčujeme život ,někdo míň a někdo víc..
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 10:03:17 xxx.xxx.85.74
Pro 160.76 Když budete chovat tygra, taky mu musíte uzpůsobit přiměřenou voliéru, jinak ho nebude moct držet. Zrovna tak je to u papoušků. Kdo nemá voliéru přizpůsobenou extrémům počasí, hlavně na zimu - teploty v zázemí nad nulou-, tak by ptáky určitě chovat neměl !
cone (neregistrovaný) 06.02.2012, 10:04:15 xxx.xxx.67.3
Diskuze o zimě začíná mít až akademický charakter. Myslím, že pokud nebudou někdy nějakou institucí k tomu určenou stanovené mantinely chovu, které nebude moci překročit, tak do té doby budou stále rozmíšky a pře mezi příznivci a odpůrci zimování venku, v mrazech. Mi osobně jsou mnohem bližší názory sunfowersmana , Peťuly a podobně smýšlejících než toho pomyslného " zbytku světa". Ale na druhé straně chápu jak je lákavé a hlavně jednoduché se nesnažit nějak zimu svým chovancům zpříjemnit, a hlavně to nic nestojí, a zdůvodnění, že nepřežijí jen slabí a nemocní je přece také fajň výmluva, ne? PS - třeba chovatelé kočkovitých šelem jíž mantinely - byť jen prostorové / metry čtvereční / stanovené mají, pokud by alespoň toto bylo stanoveno i u papoušků, ubylo by stupidních dotazů typu " mohu ten nebo onen druh chovat ve voliéře velikosti krabice od bot?"
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 11:33:10 xxx.xxx.63.246
zdravím,cone,to asi nemyslíte vážně,že by se měli roselky,čínani a další austrálie která tu již je kolik generací,zimovat v teple.měl jsem vás za člověka znalého chovu ptactva.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 12:29:37 xxx.xxx.68.194
Zdravím, myslím že by se nic nemělo přehánět a hnát do extrému ať už z jakékoli strany. Každý druh má svoje určité nároky a snese určité rozpětí klimatických podmínek . Ale je určitá hranice, která je únosná i pro otužilou austrálii a dalších 14 dní velkých mrazů co předpovídají není i pro ni nic optimálního . Nepamatuji se (asi mám krátkou paměť) kdy takhle mrzlo , vždy to bylo jen pár dnů a pak počasí umoudřilo .
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 12:46:04 xxx.xxx.195.103
ahoj,už jsem to psal i na ifauně,né každý si muže dovolit ptáčkum v zimě topit,někdo z finančních duvodu,někdo z jinych.Konkretně třeba ja, bydlím v bytovce,chovu papoušku se věnuji na zahradě,kterou mám od bytu asi 15 minut pěšky.Není tam ani alektrina,pak si umíte představit tu strasnou prací jen treba stavba volier a podobně,tudíž o vytápění nemuže byt řeč.I přes to mě chov baví a dělám to s láskou,podle Vás bych se tedy na to měl radši vyprdnout,protože mám australii jen v zakrytych volierách?Myslíte si, že kvuli tomu jsem třeba horší chovatel než jiní?Ono už i to, že ted rano pri -15 uháním pěšky s kanystrama s vodou k volierám svědčí,že chov baví,znám chovatele co maj u baraku krasny voliery z hliniky s vytapěnymi zalety a vodu špinavou i v letě,když si tedy chovatel vzpomene jim jí dát,kdyby sem dal foto volier a ptaku,tak si každy řekne jak to má pěkné,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
astrild (neregistrovaný) 06.02.2012, 12:52:18 xxx.xxx.136.183
Hezký den Cone Nebudu se zde vyjadřovat k chovu šelem ,to myslím že sem nepatří.Nejsem ani propagátor chovu exotů a papoušků v mrazech.Psal jsem jen, že nemá každý takové možnosti vytápěných zimovišť a někteří papoušci jsou schopni se přizpůsobit naší zimě, tak proč ne.Přeci proto, že někdo není bohatý a nemá palác v kterém by mohl mít vytápěné zimoviště ,by nemohl chovat papoušky.Znám hodně dobrých chovatelů ,kteří chovají druhy papoušků odolných našim zimám ,bez přitápění a beze ztrát.Ještě můj názor k šelmám ty patří do volné přírody ,v omezeném počtu do ZOO zahrad ,určitě ne cirkusům a soukromým osobám.pohodový den

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.