Aktuálně: 4 943 inzerátů174 379 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

zima

Pavel (neregistrovaný) 06.02.2012, 14:10:37 xxx.xxx.217.22
Koukam jak tady spousty chovatelu tvrdi ze zimujou ve vytapenych prostorech chtel bych mit taky takove moznosti kdyz napr na par rosel v odbornych clancich pisi ze minimalni roznery voliery maji byt delka 2 metry sirka 90cm a vyska 180cm na jeden par!!! Prosim vas kde vsichni bydlite?
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 14:19:04 xxx.xxx.74.6
. 195.103. Prosím vás kde na to chodíte. Chovatelia, ktorí majú vybudované drahé chov. zariadenia, sa istotne o vtákov dostatočne starajú. Skôr tí, ktorí nechovajú vtáky doma, ale po záhradách chodia opatrovať raz za 2-3 dni, tým samozrejme nenarážam na Vás, Vy ste asi výnimka, ale poznám takých o akých píšem. A čo sa týka zimy - austrália do určitej mieri vydrží, ale čo je veľa to je veľa. Kráľovskí, červenokrídli, Alexandrini a im podobní trpia, to nie sú Penanti, skrátka voliéroví vtáci nemajú na výber, ako tí čo žijú v prirodzenom prostredí, tí jednoducho odletia tam, kde nie sú také tvrdé podmienky.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 15:12:48 xxx.xxx.68.194
74.6 Prosím Vás jak jste na to přišel , že většina co má voliery na zahradě chodí k volierám 1x za 2-3 dny ? Máte to tvrzení nějak podloženo, nebo jen chcete zvýšit solidním chovatelům i když mají jen voliery na zahradě adrenalin? S tím Vaším názorem rozhodně nesouhlasím a tím také netvrdím že se nevyskytne individum , které opravdu jde nakrmit ptáky tak jak píšete . A ty co znáte , neřaďte prosím mezi chovatele . Ono to individum se může vyskytnout i z opačné starny .
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 15:33:53 xxx.xxx.74.6
To tvrdenie, samozrejme sa nevzťahuje všeobecne, iba som reagoval na príspevok, v ktorom sa píše o tých chovateľoch, ktorí majú vybudované chov. zariadenia na úrovni a že sa riadne o svojich zverencov nestarajú, samozrejme výnimky sa nájdu na obidvoch stranách, ale nedá sa to zovšeobecnovať.
Orina (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:08:05 xxx.xxx.75.169
Sever Švédska za Upssalou Každé podnebné pásmo má svoji faunu i floru, to musíme holt respektovat. Já zimu nemusím, proto mám jen papoušky milující teplo -Afriku a neotropické
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:12:49 xxx.xxx.74.6
Keď chcete porovnávať, tak dajte fotky z juhu Austrálie.
Petr (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:17:06 xxx.xxx.162.239
Sever Australie tak to je scestné.Berte jih,kde teploty klesají pod nulu a podívejte se na snímek Austrálie země papoušků,kde rosela sedí na zasněženém jahličnanu a vesele louská semena.To jen aby jste chovatelům nenabízela fotky ,kde sever je idilka jako u nás v létě.Petr
Orina (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:31:21 xxx.xxx.75.169
Na jihu jsem byla jen ve městech. Z přírody fotky nemám. Zima tam nebyla rozhodně taková jako letos u nás. Ale všude je extrém a všude jdou teploty pod nulu. V Austrálii většinou v noci. Ve dne je to dobré. Jenže jsem tam nežila deset let abych mohla zimy srovnávat. U nás bylo vloni hodně sněhu a zima žádná. Letos tady sníh neni vůbec, ale přes den je tak -12° Já austrálii nechovám a na to co mám musím mít teploty vyšší. Takže nemůžu srovnávat, jestli venku něco umrzne nebo ne. Ani bych ven v zimě nelezla, jen nasypat sýkorkám do krmítka. Zimu nemám ráda. Foto: trochu tepla
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:45:57 xxx.xxx.74.6
Pani Orina a andulky nie sú Austrália ?
Orina (neregistrovaný) 06.02.2012, 17:30:33 xxx.xxx.75.169
Ale těch pár kousků se mi do bytu vejde. Ti už se svezou s těmi ostatními. Za nimi přece nebudu běhat do mrazu :-)) Něco ze dneška, jen agáčci.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 18:29:11 xxx.xxx.241.46
jestli muzu prispet taky mam voliery ze zimnim zaletem teplota tam neklesa po 0 stupnu ale nemel sem to srdce kdyz u nas bylo -18 tak sem vse pocvhytal a dal do mistnosti kde pritapim an 10 stupnu kazdy nema tu moznost al eproste sem na to nemoch koukat .davam i venkovnim ptakum neco na zub aspon tak jim pomaham
PZ (neregistrovaný) 06.02.2012, 19:44:41 xxx.xxx.64.242
Otázka pro ty, co mají možnost vytápěných prostor ... Chovali by jste, nebo nechovali papoušky, kdyby jste neměli takovou možnost, kdyby vám radili stejně jako vy nám ? Pokud budete naprosto upřímní a máte papoušky rádi, tak odpovíte, že by jste si je pořídili stejně.Taky bych byl chytrý jako vy a dopřál bych svým papouškům co vy, kdybych měl ty možnosti. Kdyby jste byli v naší kůži, mluvili by jste stejně jako my.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:01:00 xxx.xxx.74.6
Jedna protiotázka. Z akého dôvodu nemáte tie možnosti ? Určíte by som choval, ale iba Roselovité a z ameriky Mníškov a Patagóncov
cone (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:08:17 xxx.xxx.67.3
Upřímně? nevím! Ale znám někoho, jednu chovatelku, co poctivě nanosí své chovance na zimu domů z voliérek do klecí v pokoji. Myslím, že to je projevem soucítění s něčím, co vám své požadavky nemůže sdělit. Kromě zimy jsou častým nešvarem chovatelů i nevhodné podmínky pro ten který druh. Nebudu chovat něco, čemu nejsem schopen vytvořit odpovídající zázemí, toto vše byl v mém předchozím příspěvku míněno těmi mantinely chovu. A jinak můžu sympatizovat s těmi, kteří chovají podle mého gusta, nikoho jiného neodsuzuji, jen zcela svobodně vyjadřuji svůj názor.
Orina (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:20:21 xxx.xxx.75.169
Prosila bych přítomné chovatelé o vysvětlení, neboť mně toto můj rozum nebere. Dnes říkali ve zprávách na Primě, že v zoologické zahradě ve Zlíně museli zazimovat tučňáky a že jim museli začít přitápět. Nevím jakou mínusovou teplotu tučňáci vydrží. Vždycky jsem se domnívala že jde o živočichy, kteří vydrží i extrémní mrazy. Překvapilo mě, že naši - mírnou zimu, kterou v pohodě vydrží venku zazimovaná austrálie, nevydrží tučňáci. A protože je dávali do teplejších ubykací odborníci zoologické zahrady, tak si myslím, že tomu rozumí.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:21:25 xxx.xxx.105.60
dobrý den,pokud jsou ptáci celoročně dobře krmeni a v zimě je zimoviště suché a bezvětrné,nevidím problém i s velmi nízkou teplotou.samozřejmě u vybraných druhů ptactva.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:24:45 xxx.xxx.105.60
no nejsou jen tučnáci z chladného severu.žijí i v tropech,několik druhů.především ti menší.mohla jste je v Austrálii vidět.
PZ (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:36:14 xxx.xxx.64.242
Nemám finanční ani prostorové možnosti. Bydlím v bytovce a sousedi by mě asi sežrali, kdybych jim nanosil papoušky do sklepa. než jsem si papoušky pořídil, sháněl jsem o nich informace a ptal se i mnoha zkušených chovatelů, kteří mimochodem taky nemají vytápěné prostory a ptal se jich i na to, jak snášejí papoušci zimu a zařídil se podle toho. Nikdo (!) mi neřekl, když nemáš vytápění, vykašli se na to. A mám takový pocit, že jsem se i tady ptal, jestli mám zálety alespoň zaizolovat polystyrénem, když nemám možnost vytápění. A bylo mi odpovězeno, že je to zbytečný, že stačí ochránit před průvanem a vlhkem. Proč jste nebyli tak chytrý před tím a neporadili mi ? Tahle diskuze vážně nemá smysl. Každá strana si bude stát za svým. Ale nikdo mi nevymluví to, že kdo má vytápění a tu možnost by neměl, že by papoušky nechoval, tomu nevěřím a nikdy neuvěřím.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 20:41:26 xxx.xxx.75.169
pro 105.60 V Austrálii jsem byla hlavně kvůli hadům a štírům. Tučňáky jsem opravdu neviděla.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.