Aktuálně: 4 944 inzerátů174 407 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

zima

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 06.02.2012, 20:47:16 xxx.xxx.6.82
Ahojky, už několik let, co navštěvuji papouščí diskusní fora, je to stejné. Z podzimu se ozvou dotazy, jestli přežijí zimu, většinou od těch, co v létě bezhlavě nakoupili, co se jim líbilo, nebo těch, co ušetřili na zimních ubikacích. Výmluvy jsou různé, výsledek stejný. Samá dobrá rada, jak si to papoušci v mrazech vlastně užívají, hlavně, když na ně nefouká. Pak přituhne, a začnou další dotazy co dělat, když zamrzá voda, pták sedí načepýřený na zemi, nebo v budce dokonce z radosti sedí a snaží se vytlačit vejce ......a já si tak pěkně říkám, to je fajn, že si v zimovací místnosti můžu vypít takřka denně kafe a vůbec mě nemusí zajímat, co se děje venku. Teda řeknu vám čisté svědomí při chovu živých tvorů v zajetí je k nezaplacení :-)
šťíťa
šťíťa (17 příspěvků) 06.02.2012, 21:37:14 xxx.xxx.29.185
V podstatě to nerad dělám, protože mi to tady už začíná připomínat nemoderované forum na ifauně, ale musím se určitě naposled vyjádřit. Tato diskuze opravdu nemá výstup. Jsou tu dva tábory, které se nedohodnou. Já myslím, že je celkem jasné, že domestikovaná austrálie je schopna v těchto mrazech bez problému přežít bez újmy na zdraví, jelikož jsou natoto podnebí už mnoho generací zvyklí. Je ale také jasné, že zimováním v teple vychováváte nemocím náchylné a choulostivé ptáky. Je třeba se zeptat zda těm papouškům v malých klecích a voliérach je skutečně dobře, ale tato diskuze opravdu nemá význam a myslím, že by jste toho měli nechat. Utvořme každý co možná nejlepší podmínky, dopřejmě jim to nejlepší krmení a nehádejme se tady.
sunflowersman (neregistrovaný) 06.02.2012, 21:40:41 xxx.xxx.175.196
Pro PZ: Dobrý večer, mým příspěvkem jsem určitě nechtěl nikoho soudit. Osobně jsem obdivovatel australských papoušků a jejich chov mě také velmi láká, ale nemám na ně podmínky a tudíž je nechovám. Především prostory na zazimování jsou u mě omezeny a orientuji se proto na menší druhy papoušků, které mě také zajímají a učarovali mne. Myslím si, že sem o nic nepřišel a aspoň mám nějaké sny do budoucna. Nejspíše mám štestí, že mě dokázal za mou chovatelskou praxi nadchnout opravdu každý druh papouška a ptáci mě celkově fascinují. Ono i takový opravdu hobyy chov například papoušíčků v bytě, který vyžaduje opravdu minimální prostory, nemusí být zrovna nezajímavý :)
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 21:44:00 xxx.xxx.105.60
Pro Petru D. Zrovna váš příspěvek se moc nehodí.Po těch eskapádách co jste tu předvedla s léčbou senegalce by jste měla jen tiše mlčet a čerpat vědomosti.
cone (neregistrovaný) 06.02.2012, 22:20:04 xxx.xxx.67.3
4 štíťa- takže černoch žijící po mnoho generací v Evropě se stane běloch? Myslím, že vývoj jednotlivých druhů trval déle než jen několik generací, tak že asi i domestikace je neudělá odolnými na teploty pod mínus 20°C dlouhodoběji. Neviděl jsem nějaké seriozní a hlavně dlouhodobým výzkumem podložené pojednání o náchylnosti a choulostivosti v závislosti na zimování/ tedy jen na faktoru zimování/ I nemoderovaná iFauna je tak trochu moderovaná, již jsem byl několikrát smáznut.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 06.02.2012, 22:29:40 xxx.xxx.6.82
pro 105.60: diskuse je o mlčení a čerpání vědomostí? Tak to mne nenapadlo. Copak má ošetření senegallce společného se zimováním papoušků? Pokud se mnou máte nějaký problém, můj email i telefonní kontakt nejdete v záhlaví :-)
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2012, 19:47:01 xxx.xxx.1.126
Pro coneho- z černocha se běloch samozřejmě nestane, ale i černoch se může otužit tak, že se dnes vykoupe ve Vltavě. Mám číňany a mají možnost být ve vytápěném záletu, ještě ani jednou tam nenocovali(5 let). Vždy jsou venku ať je +50 nebo -25 co vy na to?
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2012, 12:05:06 xxx.xxx.63.216
Teď jsem četla ifaunu dnešní Přerov. Diskuze se tam prý mezi chovateli točila okolo ptáků. Mimo jiné i o tom, že to bude letos masakr a hodně ptáků nepřežije. A jak je to u vás co zimujete papoušky pod plachtou? Ještě jste plní optimismu, jak vaši ptáci přežili ty mrazy bez úhony?
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2012, 12:36:38 xxx.xxx.105.60
O čem jiném by se měla diskuze asi točit na serveru pro exot. ptactvo.O vaření nebo pletení.Vlezte si pod plachtu a štupujte ponožky.
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2012, 13:12:09 xxx.xxx.74.6
Pani píše o burze v Přerove a nie o diskuzii na ifaune. Mimochodom, dnes som bol na menšej regionálnej burze a tam sa niektorí už "chválili" čo im v týchto mrazoch popadalo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.