Aktuálně: 4 945 inzerátů174 371 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

SYNGAMOZA

anonymní (neregistrovaný) 08.02.2012, 16:37:26 xxx.xxx.32.248
je možná u hus??je infekční?jak se lečí?dekuji
J.M. (neregistrovaný) 08.02.2012, 20:43:48 xxx.xxx.105.3
Pokuste se o syngamóze něco nalézt na internetu. Jedná se o parazita, česky "srostlice" ( tvar Y, = spojená velká samice s malým samcem do tvaru Y). Pokud si to dobře pamatuji, tak se ten parazit usazuje v dýchacím ústrojí. Samozřejmě, že parazité jsou také infekční stejně jako nemoci bakteriální, virové nebo plísňové. Červi v dýchacím ústrojí (syngamóza) Dospělé husy jsou zdá se buď imunní, nebo jim tento parazit nepůsobí obtíže. Vnímavá jsou housata, k uhynu dochází v prostředí se silným zamořením. U mě šlo o slepice, které symptomy neměly, ale červa přenášely. Napadení se projevuje z počátku mírným chrapotem. Koncentrací parazita v dýchací trubici house později silně chraptí a kýchá. Později nevydává zvuky a koncentruje se jen dýchání. Pokud nedojde k léčbě nebo přesunu ze zamořeného prostředí, umírá na udušení. Pomáhají přípravky s účinnou látkou levamisol. Zároveň je nutné provést důkladnou dezinfekci obydlí a odčervení všech zvířat. Dlouhodobým pozorováním jsem zjistil, že kachny (u mne pižmové) jsou vůči tomuto parazitu imunní. Káčata sice jsou červem napadena, ale napadení dojde pouze do stavu mírného chrapotu. Zda parazita také přenášejí nevím. U hus se mírné napadení může protáhnout až do dospělosti, kdy pták už není ohrožen na zdraví. Mimochodem nejvnímavější jsou kuřata slepic a bažantů.
J.M. (neregistrovaný) 08.02.2012, 20:56:40 xxx.xxx.105.3
Medikovaná krmná směs s flubendazolem pro bažantí a koroptví kuřata Léčba syngamózy mladých bažantů a koroptví Tato medikovaná krmná směs obsahuje účinnou látku flubendazol, který spolehlivě působí nejen proti syngamóze, ale i proti dalším parazitujícím hlístům v trávicím traktu, např. kapiláriím. Syngamus trachea v dospělosti cizopasí v dýchací trubici pernaté zvěře. Silné invaze těchto parazitů se vyskytují zejména u bažantích kuřat ve věku 3 – 10 týdnů a způsobují značné ztráty. Způsob podání : ■podává se jako jediné krmivo po dobu sedmi dnů Balení : ■25 kg (postačí k ošetření 75 ks bažantích kuřat) Medikovaná krmná směs s flubendazolem pro bažantí a koroptví kuřata je vyráběna na předpis k výrobě medikovaných krmiv vystavený veterinárním lékařem. Oba příspěvky jsem Vám okopírovala z internetu. První příspěvek najdete v tomto webu "drubez.chovzvirat.com" v článku "Nemoci Hus". Takže vlastní zkušenosti s tím nemám, to má autor článku. S pozdravem J.Marková
anonymní (neregistrovaný) 10.02.2012, 21:28:16 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, léčba je jednoduchá nakapat přímo do zobáku u husy asi 10 kapek a po 10 dnech zopakovat přípravku, který obsahuje účinou látku 1% IVERMECTRIN obchodní názvy mohou být různé IVOMEC, BIOMEC, ECOMECTIN.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.