Aktuálně: 4 944 inzerátů174 409 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

líhnutí kuřic

anonymní (neregistrovaný) 18.02.2012, 17:15:07 xxx.xxx.119.70
Dobrý den, už se pomalu chystám na líhnutí kuřic a nevím, jak krmit staré slepice, abych měl kvalitní násadová vejce. Někde jsem četl, že do krmení nemám dávat vůbec řepu. Tak mi prosím poraďte s čím vším můžu krmit moc děkuji. :)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2012, 17:18:52 xxx.xxx.64.242
hlavně nekrmte směsí pro nosnice a vyvarujte se krmení obsahující hodně bílkovin..o řepě nic nevím,ale já s ní krmím normálně
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2012, 22:52:20 xxx.xxx.105.3
Tedy nevím, proč předchozí rádce radí "nekrmte směsí pro nosnice a vyvarujte se krmení obsahující hodně bílkovin." "Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu" přece obsahuje všechny důležité komponenty ve správném poměru a takové plnohodnotné krmivo je pro dokonalou kvalitu násadových vajec potřebné. Možná, že by se ještě někde dala sehnat krmná směs specielně určená pro kmenové chovy; dříve existovala. Jako náhradu řepy můžete použít naklíčenou pšenici, ale nesmí být zaplísněná. Můžete přidávat pod sněhem natrhané, rozmrzlé a nadrobno nasekané kopřivy, mrkev krmnou nebo karotku, ovesné vločky, jetelové nebo vojtěškové sušené drcené lístky. Pokud krmíte pouze pšenici, přidejte minerálněvitaminozní krmný doplněk dle návodu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.