Aktuálně: 4 645 inzerátů177 456 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

násadové vajcia

anonymní (neregistrovaný) 23.02.2012, 14:55:45 xxx.xxx.105.146
dobrý deň. objednal som si násadové vajcia a dnes mi ich priniesol kurier ale nikto nebol doma takže mi ich prinesie zase zajtra a chcel by som vedieť že či vydržia niekde v aute vonku keď bude mráz -1°C. myslel som že prídu poštou takže si ich poobede vyzdvihnem ale oni ich poslali UPS-kou .
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2012, 21:01:36 xxx.xxx.105.3
Domnívám se, že odesílatel napsal na balík něco ve smyslu "Chraňte před mrazem!". Kromě toho už teď v noci nebývají už mrazy, a navíc je velmi pravděpodobné, že řidič nechá automobil v garáži, aby ho nemusel ráno pracně startovat. Takže v tomto případě je velmi pravděpodobné, že všechno dobře dopadne. Držím palce.
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2012, 11:29:12 xxx.xxx.105.146
a akej farby je vajce brojlera
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2012, 18:30:48 xxx.xxx.105.146
no už mi vajcia prišli 2 boli rozbité a 2 mali na sebe take praskliny v tvare pavučiny bude s tych vajec niečo ja som ich tam dal lebo mi to nepripadalo nejako vážne vajce nie je inak poškodené nič z nich nevyteká len je vytvorena tak pavučina a niektoré vaciaa asi 3 boli dosť malé bude z nich niečo? za odpoveď vopred ďakujem
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 00:29:47 xxx.xxx.105.3
...můžete se pokusit tu pavučinovou prasklinku přelepit normální zdravotnickou leukoplastí. I z takového vajíčka by se mělo kuře vylíhnout.
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 10:41:58 xxx.xxx.105.146
a ešte sa chcem opýtať hneď ako som dal vajcia do liahne tak sa ani liaheň nestihla nahriať a hneď nam vypli elektrinu bola vypnutá asi 2 hodiny potom ako ju zapli sa nahriala a už bolo všetko ok ale dnes rano fúkla silný vietor a potrhal elektrické vedenie a asi na 4 hodiny sme nemali elektrinu teraz zase všetko ide dobre ale dufam že už to bude fungovať a že už nam nebudu vypinať elelktrinu ale chcem sa opýtať či to prerušovanie nemohol nejako poškodeiť zárodky aj ked neviem či s tych vajec niečo bude lebo mne sa vidi že boli príliš studené ked som ich vybalil
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 18:57:11 xxx.xxx.105.3
...No, uvidíte. Že byla vejce studená po vybalení, by snad nemělo vadit (pokud nebyla před tím zcela promrzlá teplotou pod nulou°C. Přerušení dodávky proudu do líhně v prvních asi 5 hodinách inkubace se domnívám, že by život zárodků nemělo ohrozit, ale možná, že se vylíhnou o den později. Doufám, že jste líheň neotvíral během výpadku el.proudu. Vajíčka mají schopnost v izolovaném prostředí si teplotu dost dlouho uchovat.
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 08:20:38 xxx.xxx.105.146
nie neotvaral som lebo ja som rano vstal o 8.00 a elektrina uz bola vypnuta ked som sa prisiel pozriet tak tam bola teplata na displeji 16.5 stupna no ale uvidime co to bude na piaty den ked ich presvietim
Wandys1 (neregistrovaný) 27.02.2012, 19:42:26 xxx.xxx.10.4
Když příjdou poštou, je dobré je nechat odstát , tak 14 hodin a to při pokojové teplotě. Jinak jsem přišel o celou zásilku hempšírek. Šestý den všechna vajíčka černá. Někdo praští balíkem a jeto.S elektřinou je to pech, ale u nás dávají vědět dopředu. To potom dám do líhně H 4 55 W z auta, autobaterii a hlídám teploměr. Je to pakec, ale funguje to. Na nenadálý výpadek připraven také nejsem.
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2012, 20:34:30 xxx.xxx.64.242
prasklá vejce do líhně nedávejte a už vůbec né nějaký experiment s lelkoplastí...takový blábol...co takhle infekce?? a už vůbec nevěřím,že se něco vylíhne,když tam byla rozbitá vejce..možná po prvním prosvícení bude vidět pavouček,ale pak se to zastáví,protože jsou utrhané žloutky..doufám,že máte číslo zásilky pro pozdější reklamaci
anonymní (neregistrovaný) 29.02.2012, 11:16:11 xxx.xxx.110.10
dnes som presvecoval vajcia ale nič som nevidel pretože škrupina je hnedá vo vajciach bolo iba vidno že do polovice je tmavé ale žiadne žilky ani nič iné nebolo vidno iba v dvoch vajciach ktoré mali bielu škrupinu bolo vidno žily aj malý zárodok a neviem či sú tie vajcia oplodnené alebo nie
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2012, 15:39:17 xxx.xxx.167.197
prelepit vajce leukoplastom...ty kokos,preco rovno nie chemoprenom??

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.