Aktuálně: 4 814 inzerátů175 830 diskuzních příspěvků17 771 uživatelů

Komentáře k článku

Ruční dokrmování mláďat - II. část

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Dobrý večer mám dotaz.Dostala jsem Alexandra malého na dokrmení.Mam ho dokrmovat ještě 2týdny.Ale malému moc kasička nechutná a vypadá ,že hubne.Co mám dělat.Děkuji za rady.
Dobrý den,prosím o radu.. Mám Amazoňana 5 týdnů starý. Můžu se už koupat? Na krku má zaschlou kaši
Dokrmuji lžičkou a majitel mi to ukázal.Celou dobu co ho mám zrál pěkně.Posledni tři dny nechce kašičku.Mam už dávat piškot i jablíčko ale nechce zobat ať to zkouším jak to zkouším.Dela ke mě čelem vzad.No prostě už nevím jak na něj.
Dobrý večer mám doma mladé Amazoňana dokrmuji ho kašičkou o kterou už moc nestojí.Ale nemá zájem ani o piškot,jablko,mrkev.Je mu 11-12tydnu.Dekuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat jestli nevadí když si koupím alexandra růžového vousatého když mu jsou cca. jen 3 týdny. Není to ještě brzo? A ještě do kolika týdnů se krmí. Děkuji.
Dobrý den,dokrmuji papouška královského,nechala ho maminka :-( krmení se mi daří,potravu podávám formou injekční stříkačky,začíná se krásně zelenat,ale od včera napadá na nožičky najednou z ničeho nic,hledám rady a netuším,čím by to bylo?? Je mu tak přes měsíc.Děkuji
Mám určité pochybnosti o tom, že lze tak malé zebřičky udržet bez rodičů při životě. Ale samozřejmě to zkusit můžete, volil bych řidší teplou směs na dokrmování, asi Nutribird. Pokud jste z ostravska, mohu vám dát Kaytee, to mám doma. Ale pokud nekrmí, tak čas hraje proti vám.
prosim vás před pěti dny se nám vylíhlo 6 mládat a samička o 2 dny později náhle zemřela sameček se o ně nestará.prosim vás co mám dělat?jsem zečínající chovatel zebřiček tohle je můj první pár
Hicks
Dobrý den. Na další pokračování si budete možná muset trošičku počkat, protože během týdne jsem vydal 3 články a přeci jenom mám i jiné starosti a povinosti.



Nejvhodnější je navštívit chovatele ať vám to ukáže. Děláte správně a v tomto vám naprosto fandím. Jakmile vám to ukáže, tak se vám to vše bude zdát jednoduché. Pokud bude dokrmovat levnější druhy papoušků, tak ho poproste jestli by jste si nemohla vyzkoušet techniku dokrmování stříkačkou. Ať vám ukáže kde přesně papouška chytit, jak ho držet, kam umístit špičku stříkačky na co si dát pozor atd.



Přeji hodně štěstí. Osobní návštěva tohoto chovatele bude přínosnější než mé články.
Děkuji.4xdeně dokrmovat určitě zvládnu. Tento týden jsem si naplánovala návštěvu chovatele, takže se sním domluvím a určitě i on mi dá nějaké další rady. Samozřejmě si uvědomuji, že se budu muset přispůsobit já mláděti, nemůžu si sama rozhodnout, kdy bude mít hlad a s tím počítám.Mimochodem Váše články jsou moc dobré a pomohly mi, na další pokračování se těším.Ještě jednou děkuji.
Hicks
Dobrý den.

Opět je důležité si bedlivě pročíst vývojová období a řídit se podle nich. Když by jste se podívala na našich stránkách do rubriky DRUHY a našla si Alexandra malého zjistila by jste, že mláďata z budek vylétají po 7 týdnech života. Tudíž i doba dokrmování bude přibližně stejná, pak už záleží na ptáčcích a na vás, jak se rychle naučí přijímat pevnou stravu. Ale teď konkrétně k vašemu dotazu.



Jak píši v článku, tak doporučuji začátečníkům odebírat mláďata ve 3 vývojovým období. V tomto období jsou mláďata částečně opeřena a částečně pokryta chmířím a proto nejsou tolik závislé na vysoké teplotě. V tomto období se doporučuje teplota 26 - 28°C, ale mláďata dobře prosperují i při pokojové teplotě.

Takže tedy doporučuji se domluvit s chovatelem a říct mu, že by jste chtěla částečně opeřené mládě. Mláďatům se nejdříve začíná opeřovat křídla a ocas. Takže je možno mu napsat, až mláďata budou mít opeřena křídla a zbytek těla bude pokrato chmířím. Jak jsem psal výše u každého papouška je to jinak, takže vám přesně nemohu napsa, který to bude den. Protože dokrmuji alexandry velké, tak mohu říci, že pírka jim začali rašit přibližně ve 20 dnu života ve 25 dnu života bych je mohl zařadit do 3 vývojového období. Jelikož nemůžete, tak často dokrmovat, tak vám doporučuji mláďata alexandru malých zakoupit v 28 - 30 dni života a stejně bych doporučil první 2 - 4 dny dokrmovat 4X deně. Je to hlavně kvůli tomu, aby si mládě lépe zvyklo na tuto stravu a pomaličku se mu podle toho přizpůsobovala velikost volete. Pak je možno krmit 3x denně po 8 hodinách. Uvědomte si jedno. Ruční dokrmování má svoje stanovená pravidla a nikdo si je nemůže upravovat, tak jak mu to vyhovuje, protože se člověk musí přizpůsobit mláděti a ne mládě člověku.
Dobrý den, já jsem přemýšlela o tom, že bych si vzala od chovatele mládě na dokrmení, abych si ho mohla ochočit. Jenže jsem ještě nedokrmovlala. Chtěla bych alexandra malého.S tím chovatelem jsem se ještě nebavila, možná by mi ho dokrmil, ale chtěla jsem to skusit sama. Chtěla bych se zeptat, jestli je dokrmování alexandrů náročné a kdy je nejlepší si mládě vzít, abych ho nemusela dokrmovat víc jak čtyřikrát denně?A to je další věc, opravdu bych neměla čas krmit ho každé tři, čtyři hodiny,takže poraďte, jestli se do toho mám vůbec pouštět.Díky
Hicks
To je u každého ptáka trošičku jinak. Neřeknu ti to přesně, ale je to něco mezi 20 - 30 dnem života. To poznáš až budeš mít mláďata v hnízdě. Nepřemýšlej do předu. Ještě je nemáš. Až je budeš mít, takpak uvidíš.
Milfis
Já mam zatim andulky a chci si pořídit kakariki, nevíš kdy je u nich cca to 3 období, den.? Dokud nebudu muset tak se asi ručnímu dokrmování vyhnu... =) Jen chci bejt aspoň trošku připravenej kdyby se něco stalo... ;-)

Tak na pokračování se určo těšim....
Hicks
Moc dobrý dotaz.

Je nutné si pořádně přečíst článek a konkrétně vývojová období mláďat. Jak jsem podotknul v článku, tak doporučuji odebírat mláďata v 3 období vývoje. V tomto období postačuje pokojová teplota, která se v rodinných domech pohybuje mezi 20 - 22 °C v panelákových bytech je to 23 - 25°C. Je nutno si uvědomit, že mládě je umístěno v uzavřeném prostoru (nějaké bedničce, uzavřené přepravce), kde je teplota přeci jenom větší než v místnosti. Mladší mláďata to je druhé období pokud nemáte odchovnu, tak opravdu nejkrajnějším řešením je umístit mládě někde k topení, ale pozor ne přímo na topení. Vždy je lepší dokrmovat více mláďat a třeba k nim umístit čisté vajíčko, protože jejich termoregulace bude větší (mláďata se o sebe navzájem zahřívají).



Co se týká náročnosti pro začátečníka, neboli laika v tomto směru, tak je nutno si uvědomit, že ruční dokrmování je náročné na čas, trpělivost a další. Nejde prostě říci, že jednou nenakrmím, nebo zítra vstanu o 2 hodiny později. Mláďata jsou závislé na krmení člověkem a když je potřeba, tak se musí stávat i v 1 ráno a nakrmit je. Ale na druhou stranu někdy a někde se začít musí. Každý z nás co dokrmujeme jsme jednou začínali a byly laikové.



Já začínal na andulkách. Menší druhy papoušků jsou na dokrmování hodně násobně těžší než dokrmování větších či středních papoušků, ale na druhou strnu tito ptáci jsou zase dražší.



Ještě připravuji další pokračování k ručnímu dokrmování.
Milfis
Ahoj jenom jak moc je složitý to dokrmování pro naprostýho začátečníka...?? A jak udržet tu teplotu pro mláďata co potřebujou když nemam líheň..? =)