Anglický chrt

Greyhound

Oficiální zkratka v ČR: G
Výška v kohoutku: 68-76 cm
Hmotnost: 30 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: X. - Chrti
Číslo standartu: 158
Využití: společník, lovecký pes
velikost písma:  A A A
30.09.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10067 zobrazení     2 komentáře

Anglický chrt je již od středověku šlechtěný chrt; na krátké vzdálenosti je nejrychlejším plemenem. Velký počet vysloužilých dostihových greyhoundů je exportováno přes orgány ochrany zvířat do různých zemí Evropy.

Kdysi specialista při štvanicích koňmi na zajíce. Později byl Anglický chrt šlechtěn a komerčně využíván, většinou ve dvojici, pro chrtí dostihy.

Anglický chrt je příchylný, přátelský, jemný a svému pánovi naprosto oddaný. Je to vyrovnaný a oddaný tvor, který není nikdy dotěrný. K cizím psům se chová vcelku přátelsky. S energetickými rezervami zachází velmi úsporně a svou sílu soustřeďuje na uštvání živé kořisti nebo mrtvé atrapy.

Anglický chrt je příjemný a klidný domácí přítel, který miluje kontakt se svým chovatelem. Je velmi přítulný a při laskavé a důsledné výchově i poslušný. Bezpodmínečně vyžaduje každodenní výběh do prostoru, ve kterém se může bez vodítka dosyta vydovádět. Podmínkou je, že ve výběhu se nevyskytuje žádná zvěř. Je to aktivní běžecký sportovec, vhodný pro lehké typy závodů, zatímco coursing se doporučuje pouze pro těžší typy psů. Není to pes vhodný pro pohodlné lidi. Jeho krátká srst vyžaduje po chovateli pouze občasnou minimální péči.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

15.07.2019, 15:07
Náš veterinář mi doporučil koupit pamlsky pro psa Brit Functional snack, které pozitivně působí na psí trávení.
13.07.2019, 21:46
Neřešil jste náhodou někdo složení pamlsků pro psa? hledám takové, na které ho mohu cvičit, a budou mu zdraví prospěšné.