Belgický grifonek

Belgický grifonek

Griffon Belge

Oficiální zkratka v ČR: BEG
Výška v kohoutku: 22-28 cm
Hmotnost: 3,5-6 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 81
Využití: společník
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3720 zobrazení     2 komentáře

Původně byl Belgický grifonek stájový pes a lovec hlodavců, který nalezl cestu i do šlechtických sídel a získal na popularitě. Křížením s mopsem, King Charles španělem a yorkšírským teriérem bylo vyšlechtěno nové plemeno.

Co se týče dnešního využití, je Belgický grifonek malý hlídací a doprovodný pes.

Povahově je Belgický grifonek vyrovnaný pes, který je i pozorný a hrdý a velmi vázaný na svého majitele. Je to spolehlivý hlídač a štěká jen tiše. K cizím lidem je tento pes poměrně kritický. Lze jej chovat i ve větším počtu exemplářů.

Belgický grifonek je ideálním bytovým psem, který se dá snadno vychovat. S oblibou vychází na venkovní procházky, na kterých dovádí a hraje si až do vysokého stáří. Je to velmi přizpůsobivý, robustní pes, v rodinách oblíbený. Je vhodným psem pro zaměstnané lidi, kteří by chtěli mít svého miláčka i v práci, a také pro ty, kteří hodně cestují a chtějí jej mít s sebou. Tento malý pes si najde své místo kdekoliv a chce být všude, kde se něco děje. Jeho hrubá srst vyžaduje stříhání. Potom je péče o srst minimální. Nevýhodou tohoto plemene je zkrácený nos, který může způsobovat dýchací potíže. Vyžaduje proto, podobně jako oči, zvýšenou pozornost a chovatelovu péči.

Belgický grifonekNázvy ve světě

Anglicky: Griffon Belge

Foto: http://wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

28.10.2015, 19:38
milujem psy mam grifona pred nim som mala Belku zomrela pred rokom milovala som ju ale teraz mam Pinda a chcem aby prezil aspon tak pekny zivot ako mala Belka zijem preto.psy su verni a miluju nezistne a uprimne.
28.10.2015, 19:27
milujem psy.mam grifona je krasny a velmi v nasej rodine milovany.uzivame si tu lasku navzajom je to clen rodiny.