Německý špic trpasličí

Německý špic trpasličí

Deutscher Spitz - Zwergspitz

Oficiální zkratka v ČR: NS
Výška v kohoutku: 18-22 cm
Hmotnost: 4-6 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 97
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9358 zobrazení     1 komentář

Plemeno bylo jako trpasličí kultivováno zejména v USA a v Anglii, kde získalo velkou oblibu. V Německu byly tyto „malé chlupaté koule“ zpočátku odmítány, pak se ale prosadily. V dnešní době je Německý špic trpasličí doprovodný pes.

Ač je malý, je to sebevědomý pes, živý, přátelský, hravý, velmi roztomilý, příchylný, ale ostražitý. V rodině jej lze chovat ve větším počtu. Svému pánu je Německý špic naprosto oddaný.

Chov tohoto nepříliš statného trpaslíka je dost obtížný. Velmi chápavý, stále veselý psík je ideální pro lidi, kteří chtějí mít svého psa stále s sebou. Je to velmi dobrý doprovodný pes na cestách, který se snadno přizpůsobí nejrůznějším situacím a okolnostem. Podstatné je, že pro svého chovatele je trpasličí špic bytovým psem, který rád chodí na procházky, na nichž se dá rád zaměstnat různými hrami. Vzhledem k tomu, že německý trpasličí špic nepreferuje žádné kynologické sportovní aktivity, je vhodný i pro starší nebo tělesně postižené lidi. Někteří chovatelé, kteří se bez svého miláčka nemohou obejít, si jej dokonce betou do práce. Méně už se Německý špic trpasličí hodí do temperamentní rodiny s dětmi. Jeho dlouhá srst vyžaduje od majitele tohoto plemene dost intenzivní péči.

Německý špic trpasličíNázvy ve světě

Anglicky: Deutscher Spitz - Zwergspitz

Foto: http://www.kirasoftware.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

22.10.2019, 21:31
Tahle rasa psa jse mi odjakživa líbila a teď o ní vím více :-)