Králík rex střední velikosti

Zkratka: Rex
Hmotnost: 3,5-4,5 kg
Březost: 31 dnů
velikost písma:  A A A
15.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5098 zobrazení     0 komentářů

Rex střední velikosti dosahuje v dospělosti hmotnosti těla od 3,5 do 4,5 kilogramu. Za hmotnost v tomto rozmezí obdrží při hodnocení zvíře plný počet deseti bodů. Při nižší nebo vyšší hmotnosti počet bodů klesá.

Kresba tohoto plemene má co nejvíce připomínat kresbu dalmatinského psa. Tedy skvrny by měly být rozloženy nepravidelně a to po celém těle včetně hlavy, břicha, prsou a končetin. Na uších smí převládat barva kresby, i zde však musí být zřetelný bílý základ. Na uších je dovoleno promísení kresby bílými chloupky. Skvrny by měly být okrouhlého tvaru velké v průměru 2-4 centimetry. Každá skvrna by měla být samostatná a neměla by se dotýkat jiné skvrny.

Králík domácí je domestikovaná forma evropského králíka divokého. Už staří Římané chovali divoké králíky v tzv. leporáriích a jejich maso považovali za pochoutku. Od druhé poloviny 16. století pak známe první barevná a masná plemena, ke skutečnému rozvoji chovatelství došlo v Anglii.

V Česku se králík domácí chová v několika typech chovů, v závislosti na účelu jejich chovu. Pro komerční produkci masa slouží velkochovy masných brojlerů, ve velkochovech se rovněž chovají králíci za účelem produkce kožešiny nebo vlny. Králík domácí je významné laboratorní zvíře a pro tento účel se chová v akreditovaných laboratorních chovech.

Králík rex střední velikostiNázvy ve světě

Anglicky: Rex, Německy: Rex

Standard plemene ze Vzorníku plemen králíků (Ing. Zadina, 2003).

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.