Skotský teriér

Skotský teriér

Scottish Terrier

Oficiální zkratka v ČR: ST
Výška v kohoutku: 25-28 cm
Hmotnost: 8-10 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 73
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3951 zobrazení     0 komentářů

Původem je to starý skotský lovecký teriér, využívaný při lovu lišek, jezevců a vyder. Později byl vyšlechtěn na výstavního psa. Ve 30. letech minulého století se stal celosvětově módním psem.

Dnes se Skotský teriér využívá jako doprovodný pes.

Skotský teriér je klidný, usedlý, zdrženlivý a nezávislý pes, který se za všech okolností chová důstojně. Nerad se přátelí s cizími lidmi a je velmi poutaný na rodinu, ve které žije. Je věrný a na své přátele nezapomíná. Vzhledem k tomu, že je silně teritoriálně založený, nesnáší Skotský teriér žádné cizí psy v jeho okolí. Když je vyprovokován, je smělý a nezastrašitelný. I když je ostražitý, poměrně málo štěká. Podnětů z prostředí si většinou vůbec nevšímá.

Tento vážný pes je silnou osobností, kterou je nutno vychovávat důsledně. Jeho ochota podřizovat se je minimální. Hodí se pro lidi, kteří mají rádi psy, kteří nevyžadují soustavné zaměstnání. Skotský teriér rád vychází na procházky, ale nevyžaduje od chovatele žádné velké kynologické sportovní aktivity. Je to vhodný bytový a městský pes, který se spokojí s vycházkou po parkových cestičkách. Jeho srst se musí pravidelně trimovat. Péče o srst pak nečiní pro jeho pána žádné potíže a pes nelíná.

Skotský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Scottish Terrier

Foto: http://veterinariamimascota.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.