Aktuálně: 6 452 inzerátů160 588 diskuzních příspěvků17 557 uživatelů

Skotský teriér

Scottish Terrier

Skotský teriér

Scottish Terrier

Skotský teriér

  • Oficiální zkratka v ČR: ST
  • Výška v kohoutku: 25-28 cm
  • Hmotnost: 8-10 kg
  • Délka života: 12-14 let
  • FCI: III. - Teriéři
  • Číslo standartu: 73
  • Využití: společník
Ing. Zbyněk Pokorný 11.10.2013, 19:36
4 177 2 minuty čtení

Původem je to starý skotský lovecký teriér, využívaný při lovu lišek, jezevců a vyder. Později byl vyšlechtěn na výstavního psa. Ve 30. letech minulého století se stal celosvětově módním psem.

Dnes se Skotský teriér využívá jako doprovodný pes.

Skotský teriér je klidný, usedlý, zdrženlivý a nezávislý pes, který se za všech okolností chová důstojně. Nerad se přátelí s cizími lidmi a je velmi poutaný na rodinu, ve které žije. Je věrný a na své přátele nezapomíná. Vzhledem k tomu, že je silně teritoriálně založený, nesnáší Skotský teriér žádné cizí psy v jeho okolí. Když je vyprovokován, je smělý a nezastrašitelný. I když je ostražitý, poměrně málo štěká. Podnětů z prostředí si většinou vůbec nevšímá.

Tento vážný pes je silnou osobností, kterou je nutno vychovávat důsledně. Jeho ochota podřizovat se je minimální. Hodí se pro lidi, kteří mají rádi psy, kteří nevyžadují soustavné zaměstnání. Skotský teriér rád vychází na procházky, ale nevyžaduje od chovatele žádné velké kynologické sportovní aktivity. Je to vhodný bytový a městský pes, který se spokojí s vycházkou po parkových cestičkách. Jeho srst se musí pravidelně trimovat. Péče o srst pak nečiní pro jeho pána žádné potíže a pes nelíná.

Názvy ve světě

Skotský teriér

Anglicky: Scottish Terrier

Mohlo by vás také zajímat

Bostonský teriérTibetský teriérAnglický toy teriérYorkšírský teriérAmerický stafordšírský teriérAustralský silky teriérMiniauturní bulteriérStafordšírský bulteriérČeský teriérBulteriér

Foto: http://veterinariamimascota.com

Podělte se s námi o názor na tento text →