Kachna čárkovaná

Původ: Anglie
Hmotnost: 2-2,5 kg
Roční snáška: Až 200 ks ročně
Inkubační doba: 28 dnů
Průměr kroužku: 15 mm
velikost písma:  A A A
03.05.2015     Autor: Ondřej Lukeš     23287 zobrazení     2 komentáře

Kachny čárkované byly vyšlechtěny v Anglii z kampbelek a indických běžců. Jsou nenáročným, temperamentním a shánčivým plemenem charakteristické vynikajícím rychlým růstem a dobrou zmasilostí. Již u jednodenních kachňat lze spolehlivě rozeznat pohlaví podle odlišného zbarvení zobáčků a běháků. Většina kachen nemá zachovaný pud sezení na vejcích a vodění kachňat.

Kachna čárkovaná je plemeno středního tělesného rámce s lehčím, ale velmi dobře osvaleným výše neseným trupem. Hlava je mírně protáhlá, dobře zakulacená s téměř plochým čelem a málo výraznými lícemi. Kačeři mají středně dlouhý šedý až vrbově zelený zobák a oranžové běháky. Zbarvení zobáku kachen je šedé až šedozelené a běháků oranžovohnědé se silným kouřovým nádechem. Hmotnost se pohybuje kolem 2,5 kg u kačera a 2 kg u kachny.

Kachna čárkovaná se chová ve zbarvení stříbrně divokém, což je působením stříbrného faktoru zesvětlené divoké zbarvení, které vypadá skutečně velmi pěkně.

Průměrná roční snáška se pohybuje okolo 180-200 vajec. Vejce jsou zbarvena bíle. Kachny čárkované jsou vhodné pro začínající chovatele, hlavně díky jejich nenáročnosti. Jak jsem již uvedl, protože nemají kachny zachovaný pud sezení, pro chov a odchov mláďat je nutná líheň. I moje vlastní zkušenost je bohužel taková, že kachna nikdy nezasedla. V případě potřeby rád podám další informace a kontakty na chovatele.

Foto: www.indickybezec.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

05.05.2021, 14:42
kachna,čárkovná
maso,kachny,čarkovane,se
v,pohostinstvi,využiva
19.05.2015, 09:53
Podobá sa to na kačku ruánsku - aj tie vraj majú potlačený pud sedenia .. ale tá moja zasadla. uvidím čo z toho bude. len sa neviem dopátrať či ich mám oddeliť, vo výbehu sú aj sliepky s kohútom.