Kachna elsberská

Původ: Anglie
Hmotnost: 3-3,5 kg
Roční snáška: 40-120 ks
Průměr kroužku: 20 mm
Krmivo: Obiloviny, zelené krmení, živočišná složka
velikost písma:  A A A
17.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6110 zobrazení     0 komentářů

Kachna elsberská byla vyšlechtěna již dávno v Anglii z krajových kachen chovaných na výkrm. Vynikají především rychlým růstem, velmi dobrou zmasilostí a také mimořádně kvalitním opeřením. Jsou náročnější na množství a kvalitu krmiva, které však velmi dobře využijí. Jsou vhodné i pro chov ve větších hejnech. Tyto kachny byly před vyšlechtěním amerických pekingských kachen velmi významným hospodářským masným plemenem, což jim v některých zemích vydrželo až dodnes. Pud sezení na vejcích a vodění kachňat nemá kachna elsberská bohužel příliš zachován.

Jde o plemeno velkého tělesného rámce s mohutným, dlouhým, hlubokým, dobře zmasilým, vodorovně neseným trupem s výrazným kýlem. Jejich hlava je dlouhá, úzká s plochým čelem a velmi dlouhým, silným, lžícovitým zobákem, který je netradičně zbarven - světle růžově. Krk je delší, štíhlý, mírně obloukovitě prohnutý. Běháky mají kachny elsberské silné, středně dlouhé, které se zdají být, vzhledem k hloubce trupu, krátké, u mladých tmavě žluté a u starších zvířat oranžové.

Hmotnost se pohybuje u dospělého kačera kolem 3,5 kilogramu a u kachny kolem 3 kilogramů. U starších zvířat bývá hmotnost ještě o něco vyšší.

Jejich zbarvení je čistě bílé.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.