Chřestýšek zakrslý

Chřestýšek zakrslý

Sistrurus miliarius

Výskyt: Florida, Karolina, Texas
Velikost: 40-70 cm
Počet mláďat: 5-7 ks
Krmivo: Myš, hmyz, žába
velikost písma:  A A A
17.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5896 zobrazení     0 komentářů

Chřestýšek zakrslý obývá USA, konkrétně se vyskytuje na Floridě a v severovýchodní Karolině, také ve východním Texasu a na jihu Missouri. Obývá jehličnaté a dubové lesy, kde se většinou ukrývá v listí.

V dospělosti dorůstá maximální délky těla kolem 40-70 centimetrů. Základní zbarvení a kresba chřestýška zakrslého je závislá na lokalitě výskytu. Zbarvení může být např. světle šedé, s oranžovými až červenými skvrnami na hřbetě, ale možné jsou i černošedé aberace. Také tento druh má typické ocasní chřestítko, malé a tiché. Jedové zuby jsou krátké a nepříliš silný jed obsahuje hemotoxiny, které rozrušují krevní buňky a stěny cév.

Pro jeden exemplář tohoto druhu je třeba založit terárium o minimálních rozměrech 80 x 50 x 50 centimetrů. Na dno složené ze směsi písku a rašeliny položíme kameny a kusy korkovníkové kůry, které poskytnou chovanému chřestýšovi potřebný úkryt. Do terária vložíme i několik větví, po kterých může chřestýšek zakrslý také lézt. Nezapomeňme ani na misku se stále čerstvou vodou. Aktivita chřestýška zakrslého je závislá na ročním období a může být denní, soumračná i noční.

Jako potravu má chřestýšek zakrslý v oblibě drobné myši a hmyz, ale nepohrdne nikdy ani žábami.

Chřestýšek zakrslýNázvy ve světě

Anglicky: Pigmy Rattlesnake, Německy: Zwergklapperschlange

Foto: http://animal.memozee.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.