Králík zakrslý saténový

Zkratka: Zsa
Hmotnost: 1-1,25 kg
Březost: 31 dnů
velikost písma:  A A A
15.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5916 zobrazení     0 komentářů

Srst zakrslého saténového králíka je mimořádně hustá a elastická s délkou 1,8-2 centimetry. Pesíky přesahují základní krycí chlup asi o 1 až 2 milimetry. Díky saténovému faktoru jsou výrazně u všech chlupů zmenšeny průměry, což zvýrazňuje zjemnění srsti oproti plemenům s normální srstí.

Co je to saténový lesk a jak se projevuje? Všechny druhy chlupů vykazují velmi silný, hedvábný a třpytivý lesk. Je vyvolán saténovým faktorem, ten způsobuje jakoby „skelný obal“ na všech chlupech se schopností silně odrážet paprsky světla. Tento lesk se projevuje nejvíce na místech s kratší srstí.

Při hodnocení za hmotnost, obdrží nejvíce bodů zvíře s hmotností 1-1,25 kilogramu. Minimální hmotnost pro hodnocení je 0,8 kilogramu. Naopak zakrslý saténový králík by neměl vážit více jak 1,5 kilogramu. Na požadovaný jeden kilogram doroste mladý králík tohoto plemene zhruba na začátku šestého měsíce.

Mezi nepřípustné vady patří u zakrslého saténového králíka délka uší, ty nesmí být nikdy kratší jak 4 centimetry, jinak je zvíře neklasifikováno. Zvíře je neklasifikováno, i pokud je srst jakkoli silně znečištěna či výrazně skvrnitá, stejně tak když zvíře líná a nelze posoudit saténový lesk.

Králík zakrslý saténovýNázvy ve světě

Anglicky: Dwarf Satin, Německy: Satinzwerge, Slovensky: Zdrobnený saténový

Standard plemene ze Vzorníku plemen králíků (Ing. Zadina, 2003).

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.