Sklípkan modrochlupý

Sklípkan modrochlupý

Chromatopelma cyaneopubescens

Výskyt: Venezuela
Velikost: 60 mm
Krmivo: Drobnější hmyz
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     14375 zobrazení     2 komentáře

Sklípkan modrochlupý žije na severu Venezuely ve velmi malém areálu na pobřeží u ostrova Curacao. Obývá světlé, často velmi suché horské lesy s extrémním klimatem. Jako synantropní druh se často vyskytuje i v dřevěných konstrukcích chat.

V dospělosti dosahují jedinci velikosti až šest centimetrů. Karapax tohoto sklípkana je kovově zeleně zbarvený, končetiny jsou tmavomodré a abdomen oranžový. Je to jeden z nejhezčích sklípkanů vůbec. Samečci jsou menší než samičky a často i bázlivější.

Terárium pro jeden exemplář by mělo mít rozměry 30 x 30 x 50 centimetrů, poskytneme-li mu více prostoru, nebude to na škodu. Dno terária tvoří směs písku a zeminy, kterou musíme bezpodmínečně udržovat stále suchou. Do terária můžeme vysadit i drobnější druhy bromélií. Úkryty by měly být naaranžované ve svislé poloze, čemuž budou vyhovovat například stojící korkové roury. Chybět nesmí mělká napájecí miska ani větve umožňující lezení. Sklípkan modrochlupý se chová velmi klidně, ovšem je-li vyrušen, dokáže být tento sklípkan velmi rychlý. Často obetká sítěmi celé terárium.

Sklípkan modrochlupý může být v zajetí krmen komerčním, běžně dostupným krmivem a požírá rovněž různý drobnější hmyz.

Sklípkan modrochlupýNázvy ve světě

Anglicky: Greenbottle Blue Tarantula, Holandsky: Venezolaanse cyaanblauwe vogelspin

Foto: http://www.eklembacakliyiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

15.03.2022, 17:00
A nebo ne
15.03.2022, 17:00
Jeeeeeéeé to je chtěl to chci dom