Ropucha levhartí

Ropucha levhartí

Amietophrynus regularis

Výskyt: Afrika
Velikost: 13 cm
Počet vajíček: 10 000-12 000 ks
Inkubace: 2-3 dny
Přeměna pulce v žábu: 4 týdny
Krmivo: Hmyz a jeho larvy
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3203 zobrazení     0 komentářů

Ropucha levhartí obývá ve volné přírodě Africké savany s výjimkou severozápadní a jižní části kontinentu.

Ropucha levhartí dosahuje velikosti maximálně 13 centimetrů. V optimálních podmínkách se tento druh dožívá až sedmi let. Kůže je jednotně světle až tmavohnědě zbarvená. Na hřbetě je několik tmavých skvrn a mnoho bradavičnatých výběžků. Ropucha levhartí má silně vyhnuté příušní žlázy.

Samečci jsou menší a štíhlejší než samičky a mají tmavší hrdlo. V období páření je rezonanční vak na hrdle samečků nažloutlý a silně kropenatý.

Pro dva dorostlé exempláře ropuchy levhartí použijeme terárium o velikosti 80 x 60 x 40 centimetrů. Na dně má být vrstva rašeliny nebo směsi písku a zeminy, kterou bychom měli udržovat ve stále vlhkém stavu. Dostatek úkrytů poskytneme této ropuše například použitím kousků kůry nebo vhodně uložených kamenů. K zařízení terária patří rovněž velká miska s vodou. Abychom v teráriu udrželi potřebnou vlhkost, musíme je několikrát denně rosit.

Ropucha levhartí požírá zejména různý hmyz a jeho larvy: například mravence, cvrčky, zavíječe voskového, brouky, moučné červy, zophobas (larvy potemníka brazilského), ale ráda uloví i pavouky a novorozené myši.

Ropucha levhartíNázvy ve světě

Anglicky: African Common Toad

Foto: http://www.uniprot.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.