Ropucha obrovská

Ropucha obrovská

Rhinella marina

Výskyt: Jižní Amerika
Velikost: 25 cm
Hmotnost: Až 2 kg
Počet vajíček: Až 20 000 ks
Inkubace: 2-3 dny
Přeměna pulce v žábu: 6-7 týdnů
Krmivo: Pavouci, plži, červi
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7003 zobrazení     0 komentářů

Ropucha obrovská je rozšířena v jižní Americe. V mnoha zemích byla vysazena k boji proti různým hospodářským škůdcům. Ropucha obrovská obývá subtropické a tropické lesy, kde žije v blízkosti vod. Vyznačuje se velkou adaptabilitou.

Tento velký druh žáby může dosáhnout velikosti až 25 centimetrů a hmotnost až kolem jednoho kilogramu. V zajetí se tento druh ropuchy dožívá poměrně vysokého věku kolem 15-20 let. Samečci jsou mnohem štíhlejší a menší než samičky. Tento druh ropuchy se vyznačuje výborným čichem.

Pro chov ropuchy obrovské v páru potřebujeme terárium o minimální velikosti alespoň 200 x 100 x 60 centimetrů. Poněvadž ropucha obrovská se přes den skrývá pod kořeny stromů nebo pod kameny a často se i zahrabává do půdy nebo tlejícího listí, musíme jejímu způsobu života přizpůsobit dno terária. Výška vodní hladiny ve vodní části by neměla být nižší než 10 centimetrů; v polovlhkém teráriu musí být přiměřeně velká miska s vodou.

I když ropucha obrovská dává přednost živé potravě, dá se v zajetí navyknout i na mrtvé krmivo. Při krmení živou potravou podáváme například různé pavouky, plže, červy nebo novorozené myši (potravu nabízíme v závislosti na velikosti chovaných ropuch).

Ropucha obrovskáNázvy ve světě

Anglicky: Cane Toad, Německy: Agakröte, Rumunsky: Broasca de trestie

Foto: http://commons.wikimedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.