V praze zadrželi pašeráka nosorožčích rohů

velikost písma:  A A A
16.01.2014, 20:12     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1294 zobrazení     0 komentářů

Při běžné kontrole dnes zadrželi celníci v Praze Ruzyni muže, který pašoval mezi elektroinstalačním materiálem dva rohy vzácného nosorožce tuponosého jižního. Dohromady dosahovaly rohy hmotnosti 7 kilogramů, za což by na trhu pašerák dostal až 7 milionů Kč. Cena za tento artikl stoupl od roku 2009 dvojnásobně. Rohy měli putovat do Vietnamu, kde je tato surovina ceněná pro Asijskou medicínu. Pachateli hrozí až 8 let vězení.

Tento druh nosorožce je hned po slonu druhým největším suchozemským savcem. Na délku může měřit až čtyři metry a vážit může až 2,3 tuny. Pro nosorožce tuponosého je rozlišovacím znakem typická široká tlama s rovným, horním pyskem. Má dva rohy, dolní roh může být dlouhý dokonce až jeden metr, zatímco horní roh je spíše zakrnělý.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.