V praze zadrželi pašeráka nosorožčích rohů

velikost písma:  A A A
16.01.2014, 20:12     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1745 zobrazení     0 komentářů

Při běžné kontrole dnes zadrželi celníci v Praze Ruzyni muže, který pašoval mezi elektroinstalačním materiálem dva rohy vzácného nosorožce tuponosého jižního. Dohromady dosahovaly rohy hmotnosti 7 kilogramů, za což by na trhu pašerák dostal až 7 milionů Kč. Cena za tento artikl stoupl od roku 2009 dvojnásobně. Rohy měli putovat do Vietnamu, kde je tato surovina ceněná pro Asijskou medicínu. Pachateli hrozí až 8 let vězení.

Tento druh nosorožce je hned po slonu druhým největším suchozemským savcem. Na délku může měřit až čtyři metry a vážit může až 2,3 tuny. Pro nosorožce tuponosého je rozlišovacím znakem typická široká tlama s rovným, horním pyskem. Má dva rohy, dolní roh může být dlouhý dokonce až jeden metr, zatímco horní roh je spíše zakrnělý.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.