Aktuálně: 4 979 inzerátů173 940 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 03.05.2012, 13:39:51 xxx.xxx.0.47
Zdravím, včera jsem se konečně dokopal a šel se podívat tady v Panama City Beach kde teď bydlím do zoo. Jezdil jsem kolem ní víc jak půl roku do práce a furt poslouchal křik arů, chtěl jsem se tam podívat, ale byl moc línej. Byl jsem překvapen že tam maj opravdu dost druhů papoušků, některé ani neznám. Samozřejmě i spoustu dalších zvířat. Celkem 200 druhů na 7mi akrech. PCB je taková vesnička s okolo 20000 stálími obyvateli a tak jsem od zoo moc neočekával, ale byl jsem mile překvapen papouškama. Dost jich tam mají jen tak volně na bydlech, ale samozřejmě zastřižený křídla, jen jeden ara ararauna co ho maj na show tak měl aspoň jedno křídlo co roztahoval naprosto bez chybičky. Za to alexandr malý měl křídla ostříhaný úplně, takový spíš pahejli než křídla, to byl hrozný pohled. Jinak je vidět že je maj ochočený a maj lidi rádi, když jsem se k nim přiblížil, neutíkali ale naopak bylo vidět že by klidně odešli se mnou na ruce a někteří uměli opakovat pár slov.. Nejčastěji "hi" nebo "hello".. Dám sem pár fotek a pokusím se napsat co to je, kdyžtak mi snad někdo pomůže s doplněním.
Obrázek
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 07.04.2012, 02:34:20 xxx.xxx.0.47
Taky mam takovou představu, chtěl bych udělat společnou voliéru 4x2x2m voliéru a k tomu 2x2x2 vnitřní zálet, ale celé bohužel ze dřeva nemůžu mít na zahradě pevnou stavbu.. Také to chci pro austrálii určitě kakariki, roseli rubino a k tomu 3 páry andulek nebo pár nádherných podle toho co by se jak snášelo a na zemi ještě třeba bažanty zlatý nebo křepelky japonský. Furt si o tom čtu a zjišťuju co se dá, našel jsem pár chovatelů kteří maj něco takového a funguje jim to, nikdy jsem neslyšel ani neviděl o děleném záletu když mají jinak společnou voliéru ;)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.04.2012, 05:06:38 xxx.xxx.0.47
Zkusím ještě jednu fotku. Snad to bude trochu líp vidětrnJe to zatím jen návrh, bydlím ještě na Floridě tak jsem se stavbou nezačal, ale na léto budu v čr tak snad se mi povede jí sestavit a třeba sem dát další fotky jak moc je to funkční.
Obrázek
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.04.2012, 05:01:23 xxx.xxx.0.47
Když je to o nápadech, tak jsem taky vložím svůj, jsem zvědav kdo mi co na to řekne.. Jedná se o skládací klec na odchovy nebo pro případ nouze. Je udělaná z jednotlivých dílů které jsou potažené pletivem nebo sololitem a dole 10 - 15cm prkno okolo klece aby ptáci nedělali tolik bordel. Je rozkládací aby se dala rozšroubovat a udělat z ní jen krabici na výšku spodních prken. Je to bez šuplíku a čehokoli, je to opravdu jen nouzová klec na pár týdnů nebo měsíců aby bylo kam dát papouchy a přitom klec při nepoužívání nezabírala moc místa a dala se šoupnout pod postel. Snad je to trochu pochopitelný, dám sem fotku ale nevím jestli nebude moc malá.
Obrázek