Aktuálně: 5 001 inzerátů173 741 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Orina
Orina (227 příspěvků) 01.04.2016, 20:21:21 xxx.xxx.35.186

Nevím proč lidi řeší čísla na kroužcích. Podstatný je rok líhnutí papouška tj. 2015  č. kroužku 015 ,ostatní čísla nejsou podstatná. Mně osobně když došly koružky na kroužkování papoušků, tak mně pro urychlení kroužkování vypomohl jiný chovatel posláním kroužků od něho. Jinak by mi od zhotovitele kroužků přišly kroužky pozdě a mláďata už by nemohly být kroužkovaní. Co se týká např č.1 tak to může být počet kroužků co si nechá chovatel pro mláďata zaslat. Tj. např 001  až 010. Chovatel tedy počítá že okroužkuje 10 mláďat. Ovšem v jakém pořadí to už záleží jak chovatel vede evidenci. Takže nedělejte kolem kroužků zmatky.

Orina
Orina (227 příspěvků) 07.02.2014, 17:02:07 xxx.xxx.34.92
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 06.02.2014, 20:27:07

Na to ti můžu odpovědět, že když jsi takový zastánce ,aby chov psů šel kupředu, jak píšeš, tak by jsi sám neměl sekat bezpapíráky a mršit psí plemeno. A jak jsi se jednou pochlubil na chatu, jak jsi se dohodl  s rozhodčím aby ti toho Caciba dal, tak bych to víc neventilovala jak to vlastně bylo s tím množstvím. Já nejsem sběrate ani CACIBů ani BOBů, protože jsem si psa pořízovala na samotu na hlídání,  a že mu to náhodou na výstavě vyšlo, jsem ráda, ale prach z těch hrnců utírat nebudu. Pořizovala jsem si kamaráda a ne psa na promenádu na výstavách. Je mi milejší, když tu u mě večer někdo sedí než abych si leštila triko běháním kvůli cacibům. To co tu píšeš je jen uražená závist, že to zase někomu vyšlo. Měl by si být víc přející než se křenit závistí nad nějakou výstavou šampionů v Praze. Já na ní nebyla, jen jsem dala na chtaře video pro zájemce a ty se můžeš závistí přetrhnout nad lidma, které ani já neznám. Zamysli se sám nad sebou jak se chováš a projevuješ vůči okolí.

Orina
Orina (227 příspěvků) 05.02.2014, 23:05:49 xxx.xxx.41.156
cone: Odpověď na příspěvek uživatele Orina z 05.02.2014, 07:48:06 osobně tuto soutěž od doby jejího vzniku považuji za komerční nesmyl, který nikoho v chovu neposune kupředu, spíše je to oslava našich "skvělých" rozhodčích a těch, kteří jsou jimi protěžováni   a asi vybírat podle totto šotu psa by nebylo nejlepší řešení

Každý má náhled na psa krátkosrstého nebo dlouhosrstého. Hodně lidí stejně nevybírá podle plemen, ale podle toho co se mu líbí. Pokud jde o soutěž  tak by všichni kdo kdy vyhráli se psem na výstavě museli mít někde strýčka, který by jim cenu za vítěze dal. A pokud se někomu nelíbí naši rozhodčí, tak si můžou nechat ocenit psa v cizině, dnes už to není problém. Většina těch co se dostane až na tuto soutěž sjezdí zatraceně hodně zemí a pes je pousouzený od spousty zahraničních rozhodčích. Takže si cenu na této soutěži zaslouží. A pak lepší komerční nesmysl se psem než vysedávat v hospodě u piva nebo házet prachy do forbesu.

Orina
Orina (227 příspěvků) 29.01.2014, 13:59:52 xxx.xxx.36.89

Našla jsem v mých straších fotkách pyruru jak přehlíží krajinu. Každý kdo chce pyruru se ptá pouze po ručně dokrmené. Ale u pyrur není potřeba ručně dokrmovat a ochočí se i bez dokrmení.

Obrázek
Orina
Orina (227 příspěvků) 24.01.2014, 08:57:53 xxx.xxx.32.92
Odpověď na příspěvek uživatele Peťula z 22.01.2014, 10:45:56

Zkouším nový web jak se do něho píše a jak se vkládají fotky. Zatím mně to moc nešlo.

Obrázek
Orina
Orina (227 příspěvků) 08.11.2011, 09:11:01 xxx.xxx.126.222
Na takové maléry upozorňuju na mých webových stránkách. Ke každému papouškovi, kterého prodávám dávám publikaci jak se o papouška starat. Kdyby dávali všichni chovatelé dostatečné informace o držení papoušků, nestávali by se tyto maléry a držitelé mazlíků by nebyli překvapeni nad tím, co všechno se může přihodit. Přeji každému novému zájemci o papouška aby si papouška dobře vybral, ale hlavně aby si dobře vybral chovatele od kterého kupuje.A to je někdy těžší než koupit zdravého papouška. (informaci najdete na mých webových stránkách v nabídce chovatelské informace-příprava klece pro malé papoušky.)
Orina
Orina (227 příspěvků) 07.11.2011, 08:59:09 xxx.xxx.101.112
Dobrý den, sleduji váš dotaz a jsem zvědavá kdo odpoví. Oni totiž mláďata dospívají každé jinak a chovatel to musí na daném jedinci vidět. Není žádné univerzální pravidlo aby se řeklo,* tak a teď* Prostě je to ten šestý smysl chovu kdy si chovatel dovede poradit. Pakliže si neporadí a udělá chybu, tak jí určitě příště neudělá. Je to to samé jako kdybych chtěla být teraristou a nemám k tomu potřebné buňky-tedy ten šestý smysl jak na to. Já tvrdím, že co jedinec to originál. Jestli si chce hrát nebo vyžaduje jídlo, to musíte právě vidět vy i to odhadnout. Jsem zvědavá jaké moudro kdo připojí.
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.11.2011, 09:57:27 xxx.xxx.86.15
Vážení chatři (neplatí pro většinu) někteří z vás tvoří svoje webové stránky. Uvědomte si prosím, že webová stránka je prezentace nejen vašeho chovu, ale i vědomostí, které v chovu získáte a chcete se s nimi podělit s dalšími chovateli. Není proto možné aby vám při tvorbě vašich stránek a psaní článků radil jiný chovatel, už jen proto, že s jeho chovatelskými postupy nemusí další chovatelé souhlasit. Pište na svých stránkách to co sami v chovu používáte s čím s setkáváte a co doporučujete, protože se to ve vašem chovu osvědčilo. Může se totiž stát, že se setkáte s jiným chovatelem a ten bude chtít něco z vašeho uvedené článku na webových stránkách objasnit, zkonzultovat, poradit nebo si jen tak o dané problematice popovídat. Jak chcete potom diskutovat o něčem co jste sami nevytvořili, s papouškama neprodělali a vlastně o svém uvedeném článku nevíte prakticky nic, protože ho napsal někdo jiný. Prosím aby každý vztahoval můj příspěvek jen pokud na něho patří. Ostaním se omlouvám za zdržování zbytečného čtení příspěvku.
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.11.2011, 07:38:46 xxx.xxx.86.15
Já dávám papouškům standartně zrniny Prestige, ovoce a zeleninu. Někdy přidávám Opti-min,velmi málo roboran a Amivit. Nevím do jaké míry je účinná probiotická kultura. Ale nyní jsem koupila nemocného papouška a léčil se atibiotiky. Na závěr léčení dostal probiotickou kulturu aby se mu obnovil normální chod střev s příznivými bakteriemi v těle, které antibiotika při léčení zabily. Takže myslím že přidávat do těla navíc něco co tam patří po léčení antibiotiky je zbytečné.Nevím jestli škodí, ale probiotika jsou vlastně příznivé bakterie, které působí ve střevech a žaludku na zdárný chod zažívání. Někdy přidávají chovatelé zbytečně preparáty o kterých by se měli poradit s odborníkem. Pangamin je vlastně přípravek řady vitaminů B. Jestliže si najdete zeleninu a ovoce s větší složkou vitaminů B nemusíte vitaminy obecně přidávat syntetické. Možná jen v zimě, kdy je nedostatek slunečního záření a vitanminy ztrácejí své hodnoty uskladněním v ovoci a zelenině. Pro ilustraci vkládám fotku papouška když byl téměř na odpis. Asi by málo kdo v tomto stavu jednal a šel by se radit s veterinářem. Ono totiž na papouškovi není skoro vůbec nic vidět. Přitom se léčil na bakteriální onemocnění střev a žaludku. Takže pokud v takovém stavu chovatelé léčení prošvihnou, tak papoušek do týdne pojde. To jen tolik k tomu, jak se pozná onemocnění papoušků.
Obrázek
Orina
Orina (227 příspěvků) 26.10.2011, 02:43:11 xxx.xxx.83.76
Zajímalo by mě, když máte ve voliéře víc párů andulek pohromadě a všechny zahnízdí, jak sestavíte nepříbuzný pár, pokud se vám nějaké andulky líbí. Je přece známo, že se samci se samicemi páří nahodile, takže fe finále nemůžete zjistit jestli je v jednom nebo v druhém hnízdě nepříbuzné mládě. A za další, pokud máte společnou voliéru více druhů pohromadě s andulkami nevadí vám, když andulky plení hnízda jiných ptáků? Nebo se vám to zdá přirozené. Ptám se proto, že já zásadně dávám hnízdit andulky po párech abych se vůbec vyznala v tom co odchovám.
Orina
Orina (227 příspěvků) 25.10.2011, 14:21:45 xxx.xxx.123.252
Hlavně se mně tyhle klece zdají, že jsou plné železa. Pokud jsou v bytě je to jako vozová hradba husitů. Když si necháte aluminiovou klec vyrobit je lehká, prostorná podle a vašeho přání. Tahle klec na obrázku pro mě nesplňuje hezký dplněk do bytu. Pokud jí tedy do bytu chcete a ne někam na chodbu. Podívejte se na www.voliery.cz v takových držím malé i velké papoušky přes 30 let. Zatím bez újmy na zdraví.
Orina
Orina (227 příspěvků) 25.10.2011, 14:11:57 xxx.xxx.123.252
Hodně záleží od kterého chovatele si jakéhokoliv papouška pořídíte.Někdo papoušky dokrmuje a při přivezení domů se můžou zabít o pletivo jaký mají strach.Od někoho koupíte a zodpuštěním to chcípe od první chvíle, co si na kom vezmete, nic. Když se budete s dotyčným hádat máte větší nervy než on, protože vám nedá zpět ani peníze ani si ptáka nevezme.Někdy není ani tak problém sehnad papouška, jako spíš solidního chovatele. Pokud chce vidět téměř všechny pyrury, tak je má pan Blažek v Tišnově. O nikom jiném nevím, kdo by měl tak ucelenou kolekci všech druhů.Myslím, že už někdo uvedl zde na diskuzi jeho web.stránky.
Orina
Orina (227 příspěvků) 24.10.2011, 15:41:51 xxx.xxx.66.105
Jako mazlík-jeden ano, ale musel by být vemi často pouštěný v bytě. Tento papoušek žije asi 25 let. Znamená to, že vás držení takového ptáka nesmí přestat bavit po 5-ti nebo 10-ti letech. Znamená to každodenní starost a pokud si někdo není 100% jistý, že to vydrží, je pak lepší sehnat papouškovi větší klec, aby i po dlouhé době mohl v kleci bydlet bez pouštění po bytě. Musíte si uvědomit co jste dělal před rokem, dvěma, deseti. Dnes máte o papouška zájem,ale co bude zase za deset let. Proto dávám důraz u všech papoušků na prostornou klec, aby tam mohli bydlet, když se jim člověk nemůže intenzivně věnovat a oni jsou častěji zavření.
Orina
Orina (227 příspěvků) 24.10.2011, 15:07:02 xxx.xxx.66.105
Pyrura po vylétnutí z hnízda nemusí být ani ručně dokrmený a jde novému majiteli hned na ruku. Viz fotka nedokrmeného pyrury nahoře, první den u nového majitele. Pyrura se hodí jako společník i do menšího bytu, protože je velikosti korely. Na prolet mu stačí i obývák. Pyrury rádi létají. V bytě nejsou nepříjemnými ničiteli. Naučí se dobře mluvit. Péči o něj mohou zvládnout i děti pod dohledem dospělých. Je to prýma kamarád. Pozor je to neotropický papoušek a v zimě vyžaduje teplo. Do netemperované voliéry se nehodí.
Obrázek
Orina
Orina (227 příspěvků) 23.10.2011, 13:42:51 xxx.xxx.112.1
Předně by bylo potřeba abyste dala sem na diskuzi fotku. Co se týká zývání je možné, že potřebujete trochu vyvětrat, aby byl v místnosti čerstvý vzduch. Možná, že otvírá zobáček, protože se vás snaží napodobit v mluvení. Pozor při větrání aby nebyl u okna a nenastydl. Pokud se lehce klepe je možné, že touží po vaší přítomnosti a chce si s vámi povídat. Suché nožičky jsou vpořádku, ptáci je takové mají. Jsou pokryty drobnými šupinkami, které se občas odlupují.
Obrázek