Aktuálně: 4 831 inzerátů175 653 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Orina
Orina (227 příspěvků) 23.05.2009, 01:49:50 xxx.xxx.78.39
Protože ohlasy na můj článek o mluvení papoušků byl velký a já zde nemohu nechat tento článek otisknout, protože je již ve vlastnicví redakce časopisu Papoušci a redakce by se musela požádat o dovolení s uveřejněním, napsala jsem pro tento veb článek jiný. Snad bude také vyhovovat chovatelům, kteří se snaží svého papouška naučit vyslovovat nějaká slova.
Orina
Orina (227 příspěvků) 16.05.2009, 11:02:32 xxx.xxx.95.9
Pošlete mi mail a já vám přepošlu elaborát jak máte andulku učit mluvit. Je to dlouhé a tady bychom s povídáními zdržovali.
Orina
Orina (227 příspěvků) 15.05.2009, 22:56:59 xxx.xxx.84.252
Nepíšu zkušenosti s penantama, ale obecně.Když má samice pocit, že je v hnízdě vyrušována a zrovna tak samec často leze do budky, když se v okolí něco děje, Tak samice sedí na vejcích pevně až je rozmáčkne a obsah pak buď roznesou po budce, nebo ho sezobou. U některých párů (i těch co hnízdí bez problému)je proto potřeba větší opatrnost a klid.
Orina
Orina (227 příspěvků) 15.05.2009, 20:48:06 xxx.xxx.84.252
Začátečníci se často ptají na radu jak zacházet s papouškem, jakého papouška si pořídit a pod. Kdo určitý druh papouška chová, rád poradí. Někdy jsou ale rady protichůdné. A to proto, že každý chová papoušky v jiném prostředí, jinak mu vadí hlučnost papouška a samozřejmě každý má jinou časovou možnost se papouškovi věnovat. Např. ke mně když příjde návštěva tvrdí, že je to pralesní řev, zatím co já papoušky vůbec nevnímám a tvrdím, že nejsou slyšet. Takže v tomto ohledu je pro začátečníky asi nejsnažší dojet k chovateli a posoudit skutečnost se kterou se pak bude doma každý den potkávat. To co vidíte v knížce na obrázku určitě bude v životní velikosti působit jinak. Co je však důležité, je dobře posoudit zdravotní stav, abyste si domů přivezli zdravého papouška. A to se bohužel často pozná až když máte papouška doma.
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2009, 20:57:49 xxx.xxx.69.143
Voliéra 80 cm dlouhá neni voliéra, ale větší klec. Křepelky se do ní určitě nehodí. Já mám taky větší klec a je dlouhá 1,80 šíře 0,75 a výška 1,50 a stále je to pouze klec.
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2009, 20:52:50 xxx.xxx.69.143
Ono to je jedno jestli jsou papoušci ručně dokrmení nebo ne. Má to tak význam jedině ke vztahu papouška a člověka. Vztah papoušků se utváří úplně jinak a dokrmení zde nehraje žádnou roli. Mimo jiné, senegalci se někdy nesnesou mezi sebou a pakliže si nepadnou do oka musí být rozdělen i samec od samice.
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2009, 09:55:55 xxx.xxx.88.206
Tak ta dynamická se týká právě mě. Jsem připojená přes satelit. Snad se mnou ale problémy nebudou, protože se alespoň podepíšu. I když se mi někdy stane, že se přihlásím, pak dělám něco jiného, vrátím se a zapomenu, že je přihlášení ztracené. Pak se z toho důvodu ani nepodepíšu, protože myslím, že tam přihlášení bude. Jinak k těm sprostým nadávkám, je fakt že bych nějakého experta a provokatéra taky nejraději klepla a nebo mu sprostě od plic vynadala. Jsme lidé. Ale protože to člověk normálně nedělá mezi lidma, tak se musí krotit i v počítači.
Jinak hodně štěstí při zkouškách!
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2009, 09:43:58 xxx.xxx.88.206
Ještě by sem měl admin dát smajlíky. Hned bych přiložila toho co se chechtá a toho co tleská. Je to docela príma, že můžeme diskutovat s Frantou Skočdopole a s Aničkou Utajenou podle jejich pravého jména. Teď je člověk rovnocený partener a ví s kým má tu čest.
Orina
Orina (227 příspěvků) 13.05.2009, 19:01:42 xxx.xxx.69.51
Co na to slečně dodat. Všechno ví, všechno zná, tak snad popřejeme šťastnou cestu jinam. A pro vás ostatní...... Každá dobře míněná rada a pomoc musí být po zásluze potrestána. Tady na tomto foru se nad vašimi radami právě ohrnul nosík!!!!!!!!
Orina
Orina (227 příspěvků) 10.05.2009, 23:52:45 xxx.xxx.69.128
Mluvit se naučí rychleji klidný pták, protože je vnímavý ke slovům.Ten co celý den vymýšlí lumpárny nemá na učení čas a tolik se nesoustředí.
Orina
Orina (227 příspěvků) 10.05.2009, 23:49:52 xxx.xxx.69.128
To záleží jaký peníz chcete do papouška investovat. Někdo je rád, že zaplatí andulku a jiný může vložit dvacet tisíc. Pro každého má cena jiný rozměr. Udejte částku.
Orina
Orina (227 příspěvků) 10.05.2009, 05:56:22 xxx.xxx.69.128
Tou vlhkostí to asi nebude když máte andulky ve voliéře. Jinak andulky mají inkubační dobu 18 dní. Co se týká líhnivosti je možné, že máte ve voliéře nějakého nemocného ptáka, který přenáší jisou nákazu pro líhnivost. Na to byste se měl zeptat veterináře, protože já vám to nedovedu přesně odborně vysvělit. Jestliže je to takto ve velkém měřítku u všech andulek jedná se určitě o nákazu, ale právě jen pro andulky a pro korely, které hnízdí tak ne. Obraťte se proto pro informaci na veterinu.