Aktuálně: 4 571 inzerátů178 104 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.04.2009, 22:19:59 xxx.xxx.77.161
Copak o to, mě když bylo dvanáct, taky jsem se dotýkala hvězd. Čím se ale déle věnuji chovatelství, tím více konstatuji, že vlastně nevím nic. Stále objevuji něco nového co jsem před tím neznala. Škoda, že mi už není těch dvanáct!
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.04.2009, 11:38:02 xxx.xxx.85.69
Papoušky konžské nechovám, ale mohu říci k dokrmeným jedincům, že v chovu použitelní jsou. Jsou klidnější a při případné náhlé změně vám samice se samcem nenáskáčou do budky jak zběsilí a nerozmlátějí vejce nebo nepozabíjí mláďata. Chovám několik párů senegalců, jak původně z odchytu (desetiletí) tak odchovaní rodiči i ručně dokrmení. Určité fámy okolo všech těchto jedinců jsou jen na strašení začátečníků. Straší především lidi, kteří to jaksi s papouškama - neumí. Tím nechci říct, že jsem všeznalec,jen u papoušků prosedím celé dny, takže si troufám říct, že o jejich povaze něco vím. Co se týká ceny, je to věc nabídky a poptávky. Má-li však někdo perfektní jedince určitě je neprodá pod cenou a raději buď počká na solventního kupce a nebo je dá do svého chovu. Oni ani andulky (které taky chovám) se nedejí dát do jednoho pytle. Někdo je prodá za 50,- a u někoho je cena za 1000,- málo. Prostě kvalita je kvalita. A pokud někdo na kvalitu nemá, musí se smířit s tím, že bude odchovávat "mravence" jak tady kdosi psal o problémových papoušcích. No nekupte tu mravenčí kvalitu za nízkou cenu !!!!!!!
Orina
Orina (227 příspěvků) 11.04.2009, 05:15:30 xxx.xxx.67.210
Tak teď jsem se dívala na ty klece co zde uvádí Jana . Nedala bych je ani vycpanýmu andulákovi,natož živýmu senegalcovi. To je spíš hrůza a ne klece. Jen se divím že se to vůbec vyrábí. Že to někdo koupí se nedivím, protože třeba nemá ani tip kde koupit lepší klece a nebo lepší klec nikdy neviděl.
Orina
Orina (227 příspěvků) 11.04.2009, 05:09:42 xxx.xxx.67.210
Podívejte se na www.voliery.cz tam si určitě vyberete, mám tyto klece už deset let a jsem s nima velice spokojená. Jsou velké, lehké a hodí se ven i do bytu. A hlavně oproti všlijakým nesmyslně drahým kopiím jsou cenově přijatelné k jejich kvalitě.
Orina
Orina (227 příspěvků) 11.04.2009, 05:05:21 xxx.xxx.67.210
Tak poprosíme pana Jedlinského ať sem hodí nějaké informace on lorie chová, tak až otevře tyto stránky tak vám určitě odpoví.
Orina
Orina (227 příspěvků) 11.04.2009, 05:02:12 xxx.xxx.67.210
A já mám většinu papoušků a říkají kulový. Asi nemám štěstí na ty šikovné, ale hlavně že jsme zatím zdraví, to je někdy důležitější než hodně slov.
Orina
Orina (227 příspěvků) 05.04.2009, 22:32:19 xxx.xxx.87.201
Podle příznaků se může jedna o aspergilozu a postižení vzdušných vaků. Bohužel je to silně nakažlivé. Je nutné ptáky ihned odvézt k veterináři, takhle přes počítač vám asi nikdo fundovaně neodpoví. Možná, že po poradě s veterinářem bude dobré dát prohlídnou i ty ptáky co obývali společnou klec.
Orina
Orina (227 příspěvků) 05.04.2009, 13:37:28 xxx.xxx.87.201
To není o tom kolik je venku stupňů. Zem je prochladlá a veškerá zima a syrovo táhne ze země. Gladioly by taky vydržely v zemi, ale syrová půda jim to nedovolí. Zrovna tak jako papouškům. Zmrzlá půda se potřebuje prohřát aby nedávala do ovzduší zmrzlou zimní vhlkost. Je to jako když si sednete na jaře na zem. Nic se neděje, jen si začas, třeba i za dlouho stěžujete že vás bolí záda nebo nohy. Tohle jsou všechno okolnosti nad kterýma mávne člověk rukou, že je to blbost. Ale na zdraví a délce života papoušků se podepisují právě prkotiny. Jsou to mnohdy maličkosti, kterých si ani nevšimneme a při dodatečném onemocnění papouška si na tohle nikdo ani nevzpomene a příčiny se hledají úplně někde jinde.
Orina
Orina (227 příspěvků) 05.04.2009, 09:03:48 xxx.xxx.87.201
Při onemocnění papouška je ze všeho nejdůležitější nehledat pomoc na internetu, ale u veterináře. Žádný chovatel, ani ten dlouholetý, nemůže --uhádnout--onemocnění papouška. Nemá doma laboratoř a asi nestudoval VŠ. Mnohdy vám neporadí po telefonu ani veterinář, protože potřebuje papouška vidět. To je to samé jako kdyby vás bolela noha a vy byste k doktorovi poslali kalhoty, že ten už si s diagnozou může poradit.
Co se týká veterinářů, že se nespecializují na exoty, nedivte se. Zatím je stále povědomí exotů v menšině oproti psům a kočkám . Nejdůležitější jsou na veterině hospodářská zvířata. A co se týká starších veterinářů, tak se učili o slepicích, husách ,kachnách a největší exot byli holubi. Nedivte se že tak málo vet.lékařů se k problematice papoušků dostalo.
Také je nutné odebírat od chovatele dokrméného papouška a nedoufat "když to dokáže on, já ho těch pár dní dokrmím taky a budu mít doma papouška hned a mladšího" Starší pták už zobe sám a pak máte-li doma ještě nějaké papoušky (hlavně ty menší) jsou dost velkými přenašeči pro ně latentních nemocí, takže velký papoušek (hlavně příliš mladý) toto onemocnění snáze dostane. Důležitá je taky karanténa, kdy je i v zásadě zdravý papoušek oddělený od domácích exotů a to i na delší dobu. Když to všechno shrnu, tak si říkám, pro koho to píšu, vždyť chybujících a stejných dotazů bude stále mnoho a ještě víc bude těch co by toto povídání potřebovali a ani si ho nepřečtou.
Orina
Orina (227 příspěvků) 04.04.2009, 22:39:37 xxx.xxx.88.230
Pokud máte k dispozici mateřídoušku, tak také. Stříhám jí nůžkama a ona zase doroste. Taky můžete dát jitrocel, květ i listy, řebříček, lipový květ, samozřejmě pampelišky. Teď na jaře toho bude spousta.
Orina
Orina (227 příspěvků) 04.04.2009, 22:34:48 xxx.xxx.88.230
Můžete, dávám je již několik let. Dokonce se s nimi zdobí i dorty na slavnostní příležitosti. Když jsem to viděla, začala jsem je pak dávat papouškům. Ovšem někteří je vezmou a jiní ne.
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.04.2009, 13:41:33 xxx.xxx.76.165
Žaky nechovám, ale v zásadě myslím, že žako prosí o krmení - měkké. Takhle mladý pták se musí ještě krmit máčenou směsí (no starší taky). Zrní večer namočit, ráno pořádně propláchnout a podávat. Jinak by Vám měl odpovědět na Vaše otázky chovatel od kterého žaka máte.A nebo pan Bartl kniha Žako - papoušek šedý.
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.04.2009, 12:05:10 xxx.xxx.76.165
Taky mi přijde občas nějaká ptákovina. Reaguju na to tak, že odepíšu na mail, že reaguju pouze na nabídku pokud mi prodávající nabídne létající koberec a Aladinovu lampu, pak zaplatím každou cenu. Celkem mám od přiblblých mailů pokoj.
Ještě mi kdosi psal, že pokud si nabízenou věc neodeberu, tak jí nabídne sousedovi a já mu to pak budu závidět. Odpověď ode mne byla, že takovou nabídku i koupi sousedovi ze srdce přeju. A byl klid až do teď.
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.04.2009, 10:26:50 xxx.xxx.76.165
Dar nebo sponzoring ohledně papoušků bude čím dál tím složitější co stoupá jejich cena. Náklady na chov a veterinární péči nejsou zadarmo. A tak by snad někdo daroval ptáky předurčené k velmi brzskému úhynu, aby se jich tak zbavil. A když si zpočítáte cestu pro takového papouška nezdá se vám že by to byl drahý špás? Jinak papoušků se jen tak pro nic za nic nikdo nezbavuje, zrovna tak jako vám nikdo nedá zadarmo kolo nebo motorku, o mercedesu už ani nemluvím!
Orina
Orina (227 příspěvků) 03.04.2009, 10:07:17 xxx.xxx.76.165
Opravdu děkujeme za snůžku titulů. A mimo jiné zamyslete se nad tím co píšte. Ještě nikdo ve 40% vlhkosti v bytě zebřičky neodchoval. Kdeby se vzaly ve vaječné směsi enzymy, které jsou k dokrmování potřeba nehledě na další nezbytné složky v dokrmovací směsi. Jak byste dokrmovala po dvou hodinách když chodíte do práce a k dokrmování je potřeba sterilní čistota. Jak byste jí v práci chtěla udržet. když po dokrmování je nutné vše přichystat k dokrmování dalšímu. To byste asi v práci moc platná nebyla. A nebo vám zaměstnavatel dovolil věnovat se v právi celodenně ptákům a nic jiného nedělat? Podle toho co stále píšete aniiž by jste se podepsala je vidět s kým má chovatelská veřejnost čest.
Orina
Orina (227 příspěvků) 01.04.2009, 22:23:51 xxx.xxx.67.36
Teda tohle mě fakt nenapadlo podepsat se jako někdo jiný. Na co ty lidi nepříjdou.Fakt ale je, že už se trochu my co se podepisujeme známe, takže pokud by pod zprávou byla nějaká ptákovina, tak si člověk řekne co je to za blbost a já mám ve zvyku si ještě všechno ověřovat u každého přes soukromý mail. Takže by se pravda hned ukázala. Takže by dotyčný ftipálek asi brzy odstrouhal.
Orina
Orina (227 příspěvků) 01.04.2009, 12:41:28 xxx.xxx.67.36
Když tak sedím u počítače a přemýšlím nad vaší otázkou k dokrmování, napište kolik vám je let? Chodíte do školy? nebo už do práce?
Orina
Orina (227 příspěvků) 01.04.2009, 12:30:01 xxx.xxx.67.36
Ještě dodávám, když nevíte kdy, jak a čím, tak to z internetu nevyčtete. Chce to dlouhodobé odchovy papoušků a tak dojdete k poznání, kdy, jak a proč se dokrmuje. Když nemáte odchovnu, která stojí v řádu okolo 15.000,- tak je zbytečné o dokrmování vůbec přemýšlet. Odchovna je při dokrmování základ, kromě dokrmovacích směsí a perfektních znalostí o dokrmování.