Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.07.2013, 23:40:15 xxx.xxx.162.247
Ještě jedna, jen vrchní část. I když už to z venku vypadá hotové, vevnitř to je stále téměř hrubá stavba. Čekali jsme, že to půjde rychleji, ale bohužel nás brzdit počasí. Každopádně už to není na extrémně dlouho, teď čekáme na elektrikáře a hned, jak budou hotovi, můžeme s taťkou vevnitř udělat strop, podlahu a může se omítat. Také to kde všechno pomalu proto, že s taťkou děláme jen po škole, práci, praxi, brigádě... Hodně ale pomohl děda, který je zedník a vlastně celou budovu přezdil i ve svých sedmdesáti letech sám a dále nám na stavbě strašné pomáhá.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.07.2013, 23:30:14 xxx.xxx.162.247
Tak opět téma trošku poposunu. :) Přeskočím pár fotek a dám až dnešní, aktuální, která je focena po natažení zelené fasády - stejné, jakou máme na domu. Fotka je ale pořízena k večeru a navíc ve stínu, takže zelená možná nepůjde tak poznat. :) Zítra plánuju montáž okének.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.06.2013, 19:51:09 xxx.xxx.162.247
Kamarádi nedávno dorazili ze své cesty přes Ameriku. Jsou podobné povahy, jako já a naše partia, takže takoví trošku akčnější. :) Aktuálně jim vyšel článek o celém výletě, kdyby jste si někdo chtěli přečíst. :) Je tam jen zlomek fotek, a když jsem viděl všechny, tajil se dech... :) Mrkněte a uvidíte. :) Určitě by jsme chtěli někdy taky takovou cestu uskutečnit, je to paráda. :) http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/usa-obrusnik-halfar-kutas09062013.html
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.06.2013, 17:03:47 xxx.xxx.162.247
Tak moje "alexandří radost" netrvala dlouho. Za všechno může počasí, které je letos opravdu hrozné. V noci z pátku na sobotu se hrozně ochladilo (6 stupňů) a má samice vousáče zabila obě mladé, třetí mládě zemřelo den před tím, samice jej nekrmila. Naštěstí samec ještě nepřepeřil a ještě ten den jsem je viděl 2x při páření. Říkal jsem si, že se můžu spolehnout aspoň na druhý pár. Ten mě vyvedl z omylu hned druhý den. Den před předpokládaným líhnutím samice v neděli slezla ze čtyř oplozených vajíček. Byl jsem zrovna se známým koupit samce žaka, aspoň jsem se podíval, jaký měl pán chov a po příjezdu domů už byla samice venku z budky. Všechny vajíčka byly chladné. Okamžitě jsem je vyndal a i když jsem z nich nic neslyšel, všechny jsem je podložil pod penanty, kteří zrovna sedí na svých vajíčkách. Samice je bez problému přijela a opět je začala zahřívat. Včera jsem z budky jedno z alexandřích vajíček vyhodil, správně jsem odhadl, že v něm byl zárodek odumřelý. Byl ve stádiu těsně před líhnutím, o to větší to byla škoda. Na druhou stranu jsem ale z jednoho ze zbývajících tří vajíček uslyšel pípání a všiml jsem si, že již je naklovnuté. Dnes ráno, když jsem šel na praxi (mám jí doma u taťky, hned vedle domu - naštěstí) jsem se šel podívat do budky a to hned v šest ráno. Mládě se zrovna dostávalo z vajíčka. Kontrolu jsem ze strachu, jestli ho samice příjme zopakoval za hodinu - nepříjmula. Byla odsunuté v rohu budky, zahrabané hoblovinama. Už včera jsem si projistotu zajel k známému půjčit inkubátor. Ještě, že jsem to udělal. Okamžitě jsem ho zapnul, a než naskočil do dobré teploty, na mládě v misce jsem co nejvíce dýchal. Ještě bylo spojené žilkami s skořápkou vajíčka, proto byla s mládětem v misce i skořápka. Jakmile se inkubátor zahřál na 30 stupňů a stále stoupal, umístil jsem do něj mladé. To bylo okolo osmi hodin, již po konzultaci s P. Šiškou. Inkubátor byl ve své době opravdu drahý a dobrý, ale už má své roky a semtam trošku zablbne, proto se mi podařilo během mých občasných kontrol zvýšit teplotu z 32 stupňů, na 36, až kolem poledne. Vlhkost udržuju okolo 55%. Mládě jsem poprvé nakrmil po desáté hodině, kdy už se mu také povedlo zbavit skořápky a to spíše řídkou směsí. Od prvního dne dokrmuju poprvé, dokrmoval jsem minimálně od panáctého dne, tak snad se to povede. Aktuálně se v budce u penantů klube další mládě, takže snad příjme samice aspoň jeho, pokud ne, budu krmit dvě, to už je jedno. Krmím co dvě hodiny a zatím to jde dobře, tak snad to tak půjde i dál.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.05.2013, 17:07:27 xxx.xxx.162.247
Tak třetí mládě se úspěšně proklubalo taky, ale moje radost netrvala dlouho, druhý den jsem jej našel nenakrmené a podchlazené, už jsem mu nemohl nijak pomoct. Druhý pár jsem teď zrovna nekontroloval, takže nevím, jak to s nimi je. Už nějakou dobu sháním informace o alexandrech holubích a konečně se mi podařilo sehnat i kontakty na pár chovatelů, kteří je mají a úspěšně je i odchovávají. Podle toho, jak to letos dopadne s odchovy, bych se chtěl do těchto alexandrů pustit, máte s nimi někdo zkušenosti, nebo je máte dokonce aktuálně ve svých chovech? Za každé další informace budu vděčný. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.05.2013, 20:56:58 xxx.xxx.162.247
Tak už jsou v budce vousáči tři. Loni se poslední mládě neproklubalo, letos mělo taky malinký problém a musel jsem mu z vajíčka v poslední fázi klubání pomoct, možná by to zvládlo samo, ale nechtěl jsem nic riskovat. Loni krmili rodiče perfektně, tak snad to tak bude i letos a ukrmí stejně dobře, jako loni dvě mladé i letošní tři.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.05.2013, 19:40:24 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer, alexandry budete moct od rodičů odstavit, až začnou sami žrát. Rodiče je budou krmit ještě asi 2-3 týdny po vylétnutí z budky, po té začnou mladé přijímat potravu sami. Rodiče je můžou ještě dále přikrmovat, ale už na tom mladé nejsou závislé. Musíte pozorovat, zdá už mladé přijímají potravu sami, potom jim dát ještě aspoň týden a bude to bez problému.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.05.2013, 20:07:18 xxx.xxx.162.247
Tak jedna dnešní fotečka. :) Mladí jsou zatím maximálně nakrmení a třetí vajíčko je také oplodněné, odpoledne se klubalo, znovu už je v budce dneska nechci zbytečně rušit. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.05.2013, 17:25:08 xxx.xxx.162.247
Takže u mého párů vousáčů, který už mi odchoval loni mám dvě jednodenní mladé, třetí se aktuálně klube. Druhý pár má v budce čtyři oplozené vajíčka a dnes by se mělo líhnout první, tak uvidím, tato budka se mi hůř kontroluje, takže zatím bez kontroly a nechám tomu volný průběh. Co u Vás? Matuši, změnilo se něco u alexandrů velkých?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.05.2013, 18:43:16 xxx.xxx.162.247
Pár měsíců zpátky jsem kupoval známému mladou samici autumnalise, perfektní stav, opravdu krásná samička. Cena byla 6500 Kč, ale samozřejmě to není podmínka, jen chci říct, že i levné kusy nemusí být špatné, ale platí to samozřejmě i naopak.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.05.2013, 17:50:47 xxx.xxx.162.247
Jinak to bohužel udělat nešlo. Voliéry jsou ale otočené směrem od nejbližších sousedů. Voliéry, které už nějakou dobu fungují jsou také téměř vedle plotu s těmito sousedy a všechno v pohodě. Naopak se ještě chodí na papoušky dívat a když se jich zeptám, jestli jim hluk nevadí, tak mi řeknou, že ani trochu, že mají ložnici stejně na druhé straně. Navíc nejhlučnější eklekty na noc zavírám a stejně tak to bude u nových voliér. Už se ale těším, až to bude hotové. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.05.2013, 15:01:48 xxx.xxx.162.247
4. Vnitřek, kde budou zálety ze závěsných voliér. Strop je jen nosný, pohledově příjde ještě položit OSB deska a to samé zespodu pod desky s tím, že 15- ti centimetrová mezera mezi deskama a spodní OSB deskou bude zateplená.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.05.2013, 20:13:27 xxx.xxx.162.247
Tak dneska jsem zkontroloval budky u alexandrů. U mého páru, který mi hnízdil už loni jsem zjistil tři vajíčka, všechny tři oplozené. Zahnízdili i přesto, že jsou v jiné voliéře, než loni, kvůli velké rekonstrukci a dostavbě voliér, kde také tento pár hnízdil. U druhého páru, který u mě hnízdí poprvé jsem zjistil čtyři vajíčka, samice ale zůstávala v budce, proto jsem je raději neprosvěcoval. Tento pár mám ve společnosti páru papoušků horských a všechno je bez sebemenšího problému.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.05.2013, 15:03:23 xxx.xxx.162.247
Tak co, jak u Vás? U mě včera začali se snůškou vousáči, kteří u mě hnízdili už loni, dneska se přidal i druhý páry jsem viděl při páření, tak snad to vyjde. Matuš, kámošovi teď taky poprvé hnízdí alexandři velci. Hnízdili už vlastně i loni, ale to měli všechno čisté, letos dvě oplozené vajíčka a jedno čisté. Zatím perfektně krmí a mladé už mají třináct dnů, včera mi je ukazoval.