Aktuálně: 4 911 inzerátů174 415 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.12.2012, 19:09:20 xxx.xxx.162.247
95.22, nemyslím, že vychvaluji pořád jen to svoje, máte pravdu, že dříve jsem nedal na Delinu dopustit, ale vzhledem k vzrůstající ceně mě známí přemluvili, abych přešel na míchané stejně jako oni. Ano, změnil jsem názor. Já jsem se tak, jako Vy u míchaného krmení zatím naštěstí nesekl, jak už jsem psal, beru jej od prodejce, kterého už měli odzkoušení známí. Zeptám se Vám na kontakt a napíšu jej sem. Myslím, že to neuškodí, je to jeho kšeft. Taky jsem chodil i na původní ifaunu, zažil jsem tam vlastně už několik obnov, takže vím, jaká to je změna. Jak už jsem psal, myslím, že kritiku přijímat umím, ale ano, snažím se prosadit svůj názor, myslím, že na tom není nic špatného. Každopádně díky za příspěvek, nenapadlo mě, že to může vypadat i tak, že vychvaluji jen to svoje - ale opravdu, jen jsem na tuto věc změnil názor.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.12.2012, 15:29:15 xxx.xxx.162.247
Myslím si, že kritiku snášet umím, jen jsem chtěl napsat i svůj názor na míchané krmení. Přece jenom s ním krmí víc než dost chovatelů a dosti z nich se i daří. Neřekl bych, že jsem fanouškem profilování, ale když si tady s někým vyměňuji názory, tak bych chtěl vědět, s kým. Jinak k seznamkám. Z těch mám myslím si jen Facebook a ten bych přímo seznamkou nenazýval. Každopádně zpátky ke krmení. :) Myslím, že se na tom neshodneme, takže to asi uzavřeme. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.12.2012, 12:15:47 xxx.xxx.225.44
Cone, omlouvám se, ale ještě odpovím tady, když tak založte vlákno a příspěvky tam přeneste. Ano, opravdu to pro mně nehraje podstatnou roli. Myslíte, že v přírodě, mají dokonale čisté zrní? Myslím, že jsem Delinu kupoval dost dlouho, víc lidí mi říkalo, že dělám blbost a zbytečně vyhazuji peníze, konečně jsem je poslechl, zkusil míchané krmení od určitého prodejce a je perfektní, téměř ve stejné kvalitě, i když rozdíl tam samozřejmě je. Jak už jsem říkal, tak znám spoustu hodně známých a úspěšných chovatelů, kteří odchovávají opravdu náročné papoušky na míchaném krmení, takže na tom nejspíš až tak záležet nebude, nemyslíte? Slušně jsem se zeptal na Vaše výsledky v chovu, že se jimi nechcete chlubit, z toho mi vyplývá jen jediný možný zájem, že se s nimi nechcete moc chlubit, přece jenom je každý nás rád, když se mu nějaký ten odchov podaří, je na něho pyšný a následně se s ním i rád pochlubí, takže? K mému profilu. Proč myslíte, že je to žertík? Vše, co mám v profilu napsané doma chovám, troufám si říct, že v perfektním stavu a kvalitě, chcete snad fotky? Co se týče peněz, tak jak už jsem psal, myslím, že na krmení nešetřím, s tím, kolik dávám ovoce a zeleniny se to ani nedá. Samozřejmě k tomu ještě různé doplňky, které taky nejsou zadarmo. Zdá se mi ale naprosto zbytečné vyhazovat peníze za takto drahé krmení. Dále k odchovům. Své odchovy vždycky prodám a to do výkupu nedávám a nikdy dávat nebudu, vždycky jsem proti nim. Když už píšete o přírodních penantech, taky mám jeden pár. Letos měli nádherný odchov, neprodávají se jednoduše, ale prodají se a určitě je nedám do výkupu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2012, 21:42:31 xxx.xxx.162.247
Taky jsem si říkal něco podobného, i když bych to asi takhle neformuloval. Delinu jsem kupoval myslím si dost dlouho a nemyslím, že se nevyplatí na tomhle krmení šetřit a taky si nemyslím, že na krmení šetřím, zvlášť na ovoci a zelenině. Až budu vydělávat a ne studovat, tak možná, ale takhle to opravdu na Delině utáhnout nejde, zvlášť, když chci na jaře stavět nové voliéry a šetřím na ně každou korunu. Už tak jsem skoro každý den na brigádě, abych jim mohl dát to nejlepší. Nevím, kdo může napsat takovou hovadinu - míchané hoď slepicím. Znám hodně ÚSPĚŠNÝCH chovatelů, kteří nekupují již namíchané směsi, ale míchají si, mezi ně patří někteří z našich nejvýznamnějších chovatelů v Republice. Až budete mít takové výsledky, jako oni, tak se ozvěte. Nebo je snad máte? Proč si teda nevyplníte profil?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2012, 15:00:13 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, DN 64 jsem dlouhou dobu míchal eklektusům s DN 62 + samozřejmě hodně ovoce a zeleniny. Podobně, akorát v jiném poměru jsem krmil i senegalce, když jsem je ještě měl a vlastně i většinu ostatních papoušků, které doma mám. Přes hnízdní sezónu jsem podával tuto směs + naklíčenou DN 62 a opět hodně ovoce a zeleniny. Před třemi měsíci jsem ale kvůli stále se zvyšující ceně DN přešel na míchanou směs, kterou si míchat nechávám a to ve stejném složení, jako kupovanou DN, akorát s tím rozdílem, že mě to vyjde o polovinu levněji. Samozřejmě zrní není tak čisté, jako Deli Nature, ale bohužel, tohle podle mě zase tak nevadí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.11.2012, 23:14:57 xxx.xxx.162.247
Jedna pro Matuše, nevěřil... :D Snad to tady nikomu nebude vadit. Matus, víš kdo to je vedle něho...? :) Je to trošku rozmazané, fotka je z mobilu. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 21:48:00 xxx.xxx.162.247
Jinak jsem ještě chtěl napsat, že cenu si poměrně drží i žakové, i když samozřejmě vím, že jich jde hodně do domácnosti, tak nechápu, jak si vzhledem k nabízenému množství žaků můžou cenu udržet.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 21:44:06 xxx.xxx.162.247
Diamond, dobrý večer, v rozhovoru s P. Špalkem jsem četl, že je kdysi choval, ale o odchovy nebyl zájem a neuměl je prodat, proto nakonec celý pár prodal. Zkuste mu napsat, nebo nějak jinak dát vědět, třeba o někom, kdo je chová bude vědět. Celý jeho rozhovor je na Ararauna.cz P. Šiška, právě tento známý mi nedávno říkal, že se rozhlíží také po arách červenouchých, říkal, že snad někdy do budoucna. Jinak jsem si všiml, že cena se poslední dobou poměrně drží i u Ar žlutokrkých, tam ale spíše u samic z důvodu nedostatku. Na Hlučínsku se u dvou chovatelů, kteří tyto Ary odchovávají letos vylíhly dvě samice o kterých vím, ale obě byli zamluvené dlouho dopředu, samozřejmě jen v případě, že v hnízdě samice budou. Jednu z nich má zamluvenou známý. Samce k ní bere od stejného chovatelé - má od nepříbuzné páry. Celkově je ale u nich samic ale asi opravdu málo, bavil jsem se právě se známým, který má samici již zamluvenou a ten říkal, že na ní čekal několik roků.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 20:47:55 xxx.xxx.162.247
Zrovna dneska jsem se bavil o poklesu cen papoušků se známým, u kterého jsem byl. Probrali jsme to ze všech stran a došli jsme prakticky k tomu samému, co píše Pan 70.146. Celkově jsme probrali hodně párů, odchovů a celkově papoušků o kterých víme, že jsou někde v okolí na prodej a za jakou cenu a naprosto mi vyrazilo dech, když jsem se dozvěděl, že známý z blízké vesnice prodává chovný pár Oratrixů za 35 000 Kč, nebo že právě známý, s kterým jsem se o tomto poklesu cen bavil koupil v Přerově pár amazónků běločelých, 2010 - 2011 za 350 euro a kdyby k nim vzal ještě samce z roku 2012, kterého měl chovatel doma, tak by mu ho prodal za 150 euro. Nejsou to ale jediné ceny, které takto klesají, celkově to je u všech papoušků, jak velkých, tak malých, řekl bych, že cenu si relativně drží jen dražší papoušci, je to tak, Pane Šiška, nebo to tak není už ani u nich? Všiml jsem si, že hodně chovatelů se ''preventivně'' zbavuje papoušků, u kterých cena stále klesá a to dokonce i opravdových chovných párů, což naprosto nechápu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.11.2012, 17:57:50 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, ano, alexandr je dobrá volba. Před dvěma lety jsem svůj ručně dokrmený odchov prodal do rodiny s kterou se pravidelně vídám i teď a za ty víc jak dva roky se z ručně dokrmeného mláděte alexandra malého stal krásný, mazlivý samec, který se dokonce naučil krásně mluvit (výslovností se ovšem nevyrovná žakovi a jiným větším papouškům) a to i celé věty. Denně je puštěný po místnosti a je maximálně spokojený. Odchov z druhého roku jsem také prodal do rodin a obě další rodiny jsou se svými mazlíčky stejně spokojení, jako rodina první. Klec bych taky volil tu první. Hodně štěstí.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.10.2012, 16:52:53 xxx.xxx.162.247
Omlouvám se, nepřiložil jsem ten odkaz. http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-8232/strana-5.html
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.10.2012, 16:52:32 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, tady snad budete mít více informací, celkem jsem se tam rozepsal o svém páru. Ale k odpovědi na Vaše otázky. Ze začátku, to znamená asi do staří jednoho roku jsem s hlučností naprosto neměl problém. Ovšem po přemístění do venkovních voliér se začal samec v ranních hodinách poměrně nepříjemně ozývat. Samice byla absolutně potichu. Musel jsem přistavět zálet, v kterém jsou na noc zavření a pouštím je až v době, kdy za 1. už tak moc nekřičí, zařvou si jen prvních pět minut po puštění a za 2. to už nikomu nevadí. Od letoška mám v jinou samici a ta už se projevuje o něco hlučněji než samice první, zvlášť, když se v okolí voliéry děje něco více hlučného, nebo když něco dělám ve vedlejších voliérách, tak se snaží okolí překřičet. Například včera jsem odčervoval ve vedlejších voliérách králováky, papoušky horské a vousáče a to byl rachot, když si toho samice eklektuse všimla. Samec byl naproti tomu naprosto potichu. K druhé otázce ohledně ničení dřeva. Já je mám ve voliéře s kovovou konstrukcí a je taktéž z kovu, ale je na něm OSB deska. Na jedné straně je na vnější straně pletiva, na druhé na vnitřní. NA hrany jsem dal hlinikové krytí, které se používá na sádrokartóny. Odolávalo téměř dva roky, ale asi před týdnem zjistili, že pro ně není zas tak těžké ho rozebrat a že je to pro ně asi ohromná zábava a tak ho do 24 hodin rozebrali. OSB desky pod ním si ale ani nevšimli a dál jí nechávají na pokoji. Je to nejspíš také tím, že každý týden měním větve na okus, které dávám borovicové, smrkové, modřínové, břízové, lípové... Nejvíc jim ale "chutná" borovice tu jsem taky dával zrovna včera. O krmení jsem se více rozepsal v tématu, na které jsem dal výše odkaz, tak si to když tak přečtěte tam. Snad jsem poradil. Jsou to krásní papoušci.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.10.2012, 19:28:52 xxx.xxx.162.247
Já jsem se nakonec na burzu nedostal, i když jsem měl původně jet. Pane Šiška, můžu se zeptat na cenu amazoňanů žlutolících?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.10.2012, 13:12:23 xxx.xxx.162.247
U nás rostou perfektní praváky, zajičáky už ani nesbíráme, protože to není kam dávat... :) V podstatě už berem jenom půl praváky a praváky - to je ''rozežranost''... :D
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.10.2012, 19:40:10 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer, cibuli mi papoušci brali od začátku, co jí podávám a dokonce patří k jejich oblíbené zelenině, celer dávám méně často, někdy do něho zobnou, ale že by ho milovali, to ne.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.10.2012, 20:58:29 xxx.xxx.162.247
Jojo, v Přerově budu, známý tam jede pro další vousáče do kolonie k mojím... :) Tak se uvidíme. S kým jedeš, s Lukášem? Taky jsem ho už dlouho neviděl. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.10.2012, 17:24:44 xxx.xxx.162.247
Matuš, paráda, vidím, že se Ti letos u alexandrů dařilo... :) Já jjsem dneska prodal svoje "macky" vousáče... :) Když jsem se na ně dneska naposled díval s rodičema, tak už byli skoro stejně velcí a to bez nadsázky, až se vybarví, tak to budou nádherné kusy. Bral si je známý a plánuje je pustit společně se svými odchovy vousáčů do voliéry 4x4 m s o něco menším záletem a k nim ještě připustit další odchov, od druhého známého, pro ty byl taky dneska. Až se povybírají, tak by tam chtěl nechat 4 páry vousáčů, určitě to bude nádherný pohled.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.09.2012, 12:42:31 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, přesně tak, temperovaná znamená vytápěné. Z alexandrů by byli vhodní do takovéto voliéry čínští a možná vecíi, ty jsem také viděl bez jakýchkoliv následků chovat ve venkovních voliérách i přes zimu. Cena u alexandrů velkých ovšem začíná na 2 000 Kč, za které už se dnes dají sehnat mladí ptáci, u čínských to je poté od 3 800 Kč. Dále v této voliéře můžete chovat tak, aby to splňovalo Vámi nastavený finanční limit mníšky šedé, všechny druhy rosel, snad s vyjímkou černohlavých, které jsou ale stejně přes limit. Mimo rosely můžete horské, nádherné, zpěvavé, mnohobarvé atp, stačí jen hledat. Poté z dražší Austrálie královské, červenokřídlé, čapkáče.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2012, 18:27:17 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, v podobně velké voliéře jsem měl kdysi zpěváky s penantama vše probíhalo bez problému. Je ale pravda, že zpěváci se uměli proti penantům docela dobře bránit a ve voliéře mi připadali dokonce dominantnější. Podle mě by nebyl problém dát je k pestrým, i když určitě by byli lepší společníci mníšci, kteří se dají dobře chovat ve skupině, jak se stejným druhem, tak jsem je viděl i s jinými.