Aktuálně: 4 911 inzerátů174 415 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.06.2012, 12:48:21 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, myslíte, že jsem sám kdo takto korely má? Podle mě je jedno, jestli jsou spolu ve voliéře, nebo by byli vedle a takto ve vedlejších voliérách chová velké a malé papoušky hodně lidí a neviděl jsem u nich žádné úhyny, naopak někdy jsou v lepším stavu, než velcí papoušci, kteří jsou v perfektně čistém prostředí, nikde ani smítko a nemají žádnou imunitu. Čistím jednou týdně, takže si myslím, že ve voliérách mám pořádek, ale přece jenom jsou venku a uhlídat všechno nejde. Myslím, že mnohem horší než korely je volně žijící ptactvo, které často sedá na voliéry, nebo sbírá zbytky ze země před voliérami. To je jenom můj názor, zajímalo by mě i to, jak se k tomu staví ostatní. Jinak korely už s eklektama nemám, samice je začala napsat a tak jsem je přemístil. Do voliéry jsem dal Eklektům kmenovou budku, samice v ní několikrát byla, sem - tam je vidím krmit se, ale jinak zatím nic, přece jenom jsou ještě mladí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.06.2012, 15:03:40 xxx.xxx.162.247
Taky se přidám. Penanti mi letos žrali první snůžku, proto jsem zachráněné vajíčka podložil právě pod sedící korely. Samice i samec seděli na všech vajíčkách a teď se starají i o již vylíhlé mladé a mezi korelama a roselama nedělají rozdíly.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.06.2012, 19:32:30 xxx.xxx.162.247
Tak u mě jsou vylíhlí nějací penanti a korely, přesně je nespočítám kvůli agresivitě samice. Penanti jsou zatím pod korelama, protože samice první snůšku rozbila. Korely krmí penanty i korely stejně - zatím. Dále penanti sedí na druhé snůšce - pěti oplozených vajíčkách. Vousáčům jsem předvčerem vynedal snůšku. Všechny vajíčka byly oplozené, ale mladé byli uvnitř mrtvé, vypadalo to, že se nedokázaly proklubat ven. Samice nejdříve splašeně létala po voliéře a byla dost hlučná, teď už jsem je ale viděl se samcem při páření a to už po druhé za den, takže snad zahnízdí po druhé a bude to úspěšnější. Jinak králováci, v které jsem už letos doufal se pořád pářili, teď už se jen krmí a o budku samice ztratila zájem, tak snad to vyjde příště. Amazónci a Eklektusi jsou ještě mladí i když jsem viděl oba páry, jak se krmí. Amazónci harmonizují tak, jak to nevidím u žádného ze svých párů. Pořád si probírají peří, hrajou si spolu, spí spolu v budce a někdy si tam hrají i přes den. Samici Eklektuse už se perfektně zpravil ocas, ale ještě to není na 100% a viděl jsem jí, jak nakukuje do budky. Nic si od toho neslibuju, ale i z toho jsem měl radost.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 31.05.2012, 20:53:53 xxx.xxx.162.247
Když už tady je téma o společném chovu, tak příští týden si jedu pro nový pár papoušků. Zatím nebudu psát o co jde, později přidám fotky. Dám je do společnosti horáků a uvidím. Zatím jsem o takovémhle společném chovu neslyšel, ale oba druhy by měly být málo agresivní, tak snad se nic nepokazí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.05.2012, 20:04:09 xxx.xxx.162.247
Lucie, já patagonce nemám. Jsou krásní, ale vzhledem k jejich křiku si je nemůžu dovolit. Pokud chcete, napište na poslední stránku v tématu Sezóna 2012, přispíval tam Adam Čižinský, ten má patagonce a zrovna mu sedí na vajíčkách.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.05.2012, 19:27:29 xxx.xxx.162.247
Tak to bude opravdu krásná voliéra. :) Jaká bude výška a jak velký zálet? Máte v plánu jen jeden pár eklektusů, nebo více samců a jednu, nebo dvě samice? O jakou formu máte zájem? Pohled na ně bude v té voliéře perfektní. Možná bych uvažoval dát do takové voliéry k eklektusům ještě nějakou jinou Austrálii, třeba králováky, červenokřídlé, horáky, nádherné.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.05.2012, 10:09:42 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, ano můžete, já mám rybíz zasazení u penantů. Když jsem tam voliéru dával, už tam keř byl, takže jsem ho tam jen nechal. Penanti ho ale okamžitě zlikvidovali a Eklektusi, podle toho, jak u mě všechno ničí vám udělají to samé. Nejsou to extrémní dřevorubci, ale co jim dám na okus, to zmizí prakticky ihned. A když v létě uvidí na rybízu červené kuličky, určitě tomu neodolají a s rybízem půjde dolů i keř. Jinak je to krásná voliéra, mohl by jste přidat fotky?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.05.2012, 14:50:39 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, zatím se mi to nestalo, ale slyšel jsem už i názor, že v době krmení mladých by se nemělo podávat zelené krmení (salát, pampelišky, ptačinec). Údajně proto, že rodiče tímto krmením mladé nakrmí a ti z toho mají průjem, poté to vypadá, že mladí nejsou nakrmení a že rodiče nekrmí. Nevím, jestli je to pravda, určitě by stálo za to, zeptat se na toto téma třeba P. Tukáče, každopádně já se v době krmení tomuto krmení vyhýbám.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.05.2012, 14:41:40 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Taky se mi to líbí, jediná věc, kterou bych ještě změnil je dodělat polokrytý zálet. Stačilo by kolem krmného pultu který máte ještě dodělat třeba z OSB desky stěnu. Samozřejmě by to bylo asi pěknější, kdyby to bylo z materiálu, který máte vzadu. Úplně by to stačilo až po konec krmného pultu. Píšete, že budete mít papoušky celoročně venku, takže proti větru bude určitě jenom dobré. Jinak moc pěkná voliéra.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.05.2012, 20:03:25 xxx.xxx.162.247
Tak u mě berou míchanici i vousáči a vždy jí brali i alexandři malí. Myslím, že s vychováním na klíčeném, ovoci a zelenině by neměl být problém. Samozřejmě vím, že nemusí být oplozené, přece jenom to je ale lepší, než kdybych je neviděl pářit se vůbec. Budku mám pro ně malou, z překližky a kontroluji jí zvenku. Samice v ní byla hned po předložení, potom jsem jí tam už neviděl a začala tam znovu chodit asi týden před snůškou. Budka má vnitřní rozměry 23x23x38. Vletový otvor má průměr 7cm.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.05.2012, 19:55:36 xxx.xxx.162.247
Biker, tak to je dobré, ještě jednou gratuluju... :) Já doufám, že mi vyjde ta Oderská mlýnice... :) Největší kopec, jaký jsem kdy na kole jel, je v Beskydech na Kohutku, to je fakt masakr... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.05.2012, 22:15:38 xxx.xxx.162.247
Takže u mě vousáči dneska pravděpodobně ukončili snůšku a to čtvrtým vajíčkem. Samice už od prvního vajíčka vzorově sedí a snad budou i oplozené. To by ale být měly, pářit jsem je viděl téměř pořád a to ještě i dva dny, před snesením prvního vajíčka. Samec chodí samici krmit do budky a ta téměř nevylézá, takže jsou kontroly poměrně těžké, ještě k tomu se oba stali extrémně agresivními a to jak vůči mě, tak vůči ostatním v okolí voliéry. Podle toho, jak jsme vypočítal inkubační dobu, první mládě by se v případě oplozené snůšky mělo líhnout 27.5, tak snad se zadaří.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.05.2012, 10:56:34 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, tak co, jak to u Vás letos vypadá? U mě se sezóna rozjela prakticky až v pátek. Do té doby korely jen lezli do budky, ale jinak nic, horáci o sebe ani po vyměnění samce neměli zájem, chovný pár penantů žral vajíčka, vousáči se pořád krmili a pářili, sem tam vlezli do budky, ale tím to končilo, králováci se krmili, pářili a eklekti se ''jen'' krmili, Ti jsou ale ještě mladí, to samé amazónci. V pátek, jak by se to všechno zlomilo. Korely snesly první vajíčko. Po kontrole budky jsem to samé zjistil i u vousáčů. Na to, že jsem je sestavil v zimě, ještě k tomu byli oba domáci mazlíčci to je perfektní. S snesením vajíčka se oba stali extrémně agresivníma, samec na mě vyjíždí přes pletivo, i když jsem dva metry od voliéry a zkontrolovat budku je úplně nemožné, takže ani nevím, kolik je tam vajíček, samice mi nasedla hned na první. V pátek po kontrol budky u penantů jsem zjistil 3 vajíčka, na kterých už samice sedí, možná je jich už víc, ale nechci se dívat a rušit jí. V pátek se u mně zastavil známý a říkal, že koupil chovný pár horáků, pořád se páří, krmí, ale do budky ani nevlezou, navíc samice není ve stavu, v jakém by měla být. Zkusil jsem mu nabídnout výměnu samců, souhlasil, tak jsme je ještě ten den vyměnili. Hned v sobotu ráno jsem se šel podívat k voliérám a horáci už se krmili a za dvě hodiny dokonce i pářili. Od úhynu mého chovného samce jsem měl u této samice už 3 jiné, než příjmula tohoto. Už nakukují do budek, o které před výměnou neměla samice zájem, tak snad to u nich letos vyjde. Ještě doplním, že samec je extrémně velký, mohutný zobák a krásné opeření s dlouhým ocasem. Pořád ale není pěknější než samice, kterou bych asi nikdy neprodal, protože je nádherná. Velikost má doslova papouška královského. Teď už jenom doufat, že se něco povede i u králováků. U Eklektusů a amzónků nic nečekám, i když se oba páry krmí, tak jsou eště dost mladí. Je radost se na amazónky dívat, jak si vzájemně hrají, proplétají se břízovýma větvema na okus atp. Tak a jak to je u Vás?
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.05.2012, 10:29:33 xxx.xxx.162.247
Vousáče mám ve venkovní voliéře s zděným, nevytápěným záletem, takže tam v zimě klesá teplota pod bod mrazu. Musím je tedy stěhovat tak, jako Vy. Toho bych se vůbec nebál, stačí tomu přizpůsobit krmení a půjdou do toku po přemístění na sluníčko. Určitě je to pár od páru, ale podle mě by to neměl být problém.