Aktuálně: 4 563 inzerátů178 383 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.01.2012, 22:00:16 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Před dvěma rokama jsem prodal svůj ručně dokrmený odchov do rodiny, konkrétně mojí sestřenici. Taky jsem nevěřil, že to mluví on, když jsem ho slyšel. Říká celé věty, zpívá písničky a je perfektně ochočený. Stejně tak další tři alexandři, kteří šli do rodin a s novými majiteli jsem v kontaktu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.01.2012, 22:26:13 xxx.xxx.80.34
Napadla mě ještě jedna věc, kteou na konec nejspíš takto udělám. Spodní výlety jsou jedna voliéry o rozměrech 3m na délku, 2m na výšku a 1m na šířku, která je rozděléna na dva výlety. Mezistěnu chci odstranit a vznikne jedna 3 metry dlouhá voliéry, do které bych umístil Eklektuse. Zálet bych mohl udělat na prostoru 4x1x2m, takže prostor to pro ně bude pěkný. Nad touto voliérou budou popisované výlety. Teď jsem ještě začal uvažovat, jestli mám udělat čtyři výlety s šířkou jeden metr a nebo pět výletů s šířkou 80cm. Taťka se teď rozmýšlí, mezi dvěm varianatama prodloužení dílny a na tom vlastně závysí celé ty vrchní výlety. První a pravděpodobnější varianta by vedl k vystavění čtyř, nebo pěti výletů, podle šířky jednotlivých boxů a druhá by umožňovala až sedm výletů, takže uvidím, až budu vědět něco víc, dám sem vědět. i tak bych ale chtěl, aby jste sem přispívali s chybami, které jste na svých voliérách udělali.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.01.2012, 22:19:45 xxx.xxx.80.34
Pane Šiška, s Lukášem jsem se už o tom bavil s na jaře se ke mě staví s zkusíme to nějak vymyslet. Vlastně mě ty výlety napadly právě podle jeho voliér. Nad tím trusem právě ještě budu muset popřemýšlet. Mirku, jestli jsem Tě pochopil dobře, tak by to mohlo být dobré, zkusím si to promyslet.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.01.2012, 19:46:09 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Právě teď promýšlím a předběžně navrhují nové voliéry, které bych měl začít stavět na jaře. Budu dost omezen místem a samozřejmě také financema, takže nevím jak velké budou. Z vlastní zkušenosti vím, že na chyby, které jsou na naších voliérách příjdeme vždy až potom, co je postavíme, proto bych se Vás chtěl zeptat, jaké chyby jste na voliérách udělali, popřípadě co by jste změnili, nebo udělali jinak, kdyby jste měli tu možnost. Chtěl bych se těmto chybám co nejvíce vyhnout. Jisté je, že jedna část voliér bude zavěšená asi dva a půl metru ve vzduchu, výlety budou 1x1x1 m, prakticky jen pro přístup na vzduch, sluníčko a déšť. Zálety budou asi o půl metru delší. Do těchto voliér bych přesunul amazonky černotemenné a alexandry vousté, celkem tyto voliéry plánuji tři, takže do třetí přijde něco nového. jde mi také o to, aby papoušci uměli z vnitřní části bez problému vyletět ven a tím pádem bych jim zvětšil prostor na prolet, k tomu budu ale muset přizpůsobit také okna, jak velké by jste doporučovali pro tyto druhy? Do zbývající voliéry uvažuju o podobně velkých papoušcích, snad něco z rodu poicephalus, nebo možná měnší amazoňani běločelí. Nechtěl bych mít přes zimu velké tepelné straty. Druhá část stavby je ta, kterou mám zatím promyšlenou o hodně méně. Jelikož přijde celá budova, kde mám teď zálety pro amazonky a alexandry strhnout, tak půjdou dolů i zálety. Tím pádem budu muset stavět nové. Ty budou napojeny na stávající výlety. Velikosti záletů, ani osazenstvo těchto voliér ještě nevím, to se přizpůsobí podle místa. Není to zrovna praktické kvůli trusu z vrchních voliér, ale spodní výlety budou přímo pod těma, které budou zavěšené na hoře, ale jak už jsem psal, jsem omezen místem - budu to muset ještě nějak vymyslet. V obou případech záletů budou určitě otočné krmné pulty pro čtyři misky a jedny velké dvířka na vlezení do voliéry Dále bych chtěl ve větších záletech dvířka po pravé straně voliéry, kde bude vevnitř stojan na budku, které budou pro kontrolu budek a nebudu tím pádem muset nic vystřihovat do pletiva. U menších záletů budou pravděpodobně budky z venku. Prosím tedy o napsání všech chyb, které by jste Vy neudělali, snad mi to pomůže při stavbě voliér.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.01.2012, 19:30:05 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nedávno byly v Přerově dvě samice, jedna loňská, druhá dva roky stará, nekroužkovaná. Obě byly opravdu pěkné, cena za starší byla 11 000 Kč, za loňskou tuším o 1 000 Kč méně. Čas od času se tam nějaký lichý kus objeví, celý pár jsem tam ale ještě neviděl. Jsou to krásné rosely. Pokud se Vám je podaří sehna, zkuste tady dát foto. Díky
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.01.2012, 20:38:53 xxx.xxx.80.34
Tak když jsou tady Ty vtipy, tak taky jeden přidám, který jsem slyšel loni a je jeden z mojich oblíbených... :) Potkají se dva kanibalové a jeden nese urnu. Druhý mu říká: Kdes ho sehnal instantního? :D Jinak u nás všechno taje. Ještě včera bylo asi 30 cm sněhu, dneska ani polovina. Venku je aktuálně 1,5 stupně.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.01.2012, 22:31:33 xxx.xxx.80.34
Petro, vždyť ale i to k tomu patří, ať už se Ti to líbí, nebo ne. Ne všichni chovají zvířata pro radost, jako my. Taky se mi to nelíbí. Jenom jednou si u nás děda prosadil zabijačku a zjistil jsem, že jsem na tom tak, jako taťka a nemohl jsem se na to ani dívat, ale bohužel, lidi, kteří ( více asi starší generace) to prostě mají v krvi a nerozmluvíš jim to, zkus se jich někdy zeptat na jejich názor na náš smysl chovu. To je můj názor... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.01.2012, 20:52:30 xxx.xxx.80.34
Pane Šiška, dneska byl v Přerově jeden překrásný samec Pap. konžského guilemi, jeden z těch s tmavými křídly. Pán za něho chtěl 8 000 Kč. Byl kroužkovaný, rok 08.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.01.2012, 11:45:49 xxx.xxx.225.44
Dobrý den, Králováka nedoporučuji. Ano, jsou to krásní, klidní papoušci, kteří se podle mě dají velmi dobře ochočit pro svou mírnou a klidnou povahu, ale je to voliérový papoušek. U mě v plné míře využívají celou jejich čtyř metrovou voliéru. Někdo tady psal, že jsou králováci hluční, nemohu souhlasit, u mě jsou naprosto potichu a i u jiných chovatelů, které znám. Já bych doporučil korelu, nějakou pyruru, mníška po případě senegalce. Hodně štěstí s výběrem. Fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.01.2012, 12:26:30 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Mí alexandři malí neměli s rušením žádný problém, několikrát jsem stál přímo vedle voliéry, když se krmili, později i pářili a to to byl poměrně plachý pár, zvlášť samice. U mého páru v obou případech hnízdění samice rozbila neoplozené vajíčka a oplozené vyseděla. Nevím, jestli to byla jen náhoda, nebo to udělala záměrně. V první úspěšné hnízdění sezoně samice rozbila jedno vajíčko ze čtyř. Tři zbylé vajíčka byli oplozené, v druhé sezoně rozbila dvě vajíčka ze čtyř a dvě zbývající byla také oplozené a samice je vyseděla. Ještě jednou k tomu klidu, myslím, že to bude papoušek od papouška a pár od páru. Mojí byli jak už jsem říkal dost plašší, ale stejně samice dobře snášela kontroly budky. Určitě to je ale jeden z mnoha možných důvodů, proč samice nevyseděla první snůšku.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.12.2011, 15:31:42 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Taky doporučuji Pana Gajdošíka, zrovna ve středu jsem u něj byl a včera jsem s ním ještě telefonoval. Pokud chcete kontakt, tak Tel. číslo je 602 712 889. Jak už psal Pan Šiška, ordinaci má v Hlučíně na Vinohradské 62. Pokud to zadáte do navigace, mělo by Vás to v pohodě zavést až před dům. Tuším, že tam je vždy do osmi. Ve středu mi ještě stihl udělat rozbor trusu, ale myslím, že další testy bude dělat až po novém roku, zkuste se jej na to ale ještě zeptat.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.12.2011, 20:17:24 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Přišel jsem sem po delší době, tak odpovídám až teď. Dneska jsem navštívil veterináře a dovezl mu trus na rozbor. V pátek si mám zavolat a zdělí mi výsledky. Podle něj jsem zatím postupoval dobře, abych jí nepředávkoval, tak zatím nemám podávat nic jiného, než promotor, ten jí prý jen pomůže a pokud se v trusu najdou nějací paraziti, tak znovu odčervit.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.12.2011, 14:44:49 xxx.xxx.80.34
Čau Matuši, Samici mám ještě pořád v teple. Už vypadá lépe, létat taky začala, ještě jí chci ale nechat v klidu, mimo dosah samce, aby se zase nezačali pářit a zbytečně jí neoslaboval. Dál nevím, jak to udělám s přemístěním ven. Samce mám ve voliéře s betonovým, nevytápěným záletem a dát tam teď samici by pro ní byl vzhledem teplotě jenom další velký šok, takže nevím jak dál, musím si to ještě pořádně promyslet. Do vody jí pořád přidávám promotor. Žere všechno, jako doposud. Viděl jsem jí, jak vodu s promotorem pije, takže jí myslím nevadí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.12.2011, 19:37:37 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Tak to jste ho ještě koupil v stejné cenové relaci, jako se pohybuje alexandr malý a to 600 - 1000 Kč, za přírodně odchovaného. Za alexandra dlouhoocasého by jste zaplatil o hodně více, kdyby se Vám ho vůbec podařilo sehnat. Pepo, knížka o alexandrech, která je psané v češtině je asi jen jedna a to Papoušci Afriky a Asie od Milana Vašíčka. Bohužel je tato knížka bez nadějně vyprodaná, sám jí také sháním, jinak mám od Pana Vašíčka knížky všechny. Fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 22:42:34 xxx.xxx.80.34
Omlouvám se, odkaz je tady. http://www.google.cz/imgres?q=alexandr+dlouhoocas%C3%BD&um=1&hl=cs&sa=N&tbm=isch&tbnid=GUEIas73uuZkOM:&imgrefurl=http://svetpapousku.webnode.cz/album/alexandr-dlouhoocasy/alexandr-dlouhoocasy-3-jpg/&docid=PJnv6lOn6SZo8M&imgurl=http://files.svetpapousku.webnode.cz/system_preview_detail_200001681-59f8f5a524-public/Alexandr%252520dlouhoocas%2525C3%2525BD%2525203.jpg&w=450&h=380&ei=0SLlTtHRGOSN4gSUl_CBCA&zoom=1&iact=rc&dur=525&sig=112810424117703690974&page=1&tbnh=141&tbnw=175&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:12,s:0&tx=80&ty=94&biw=1280&bih=865
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 22:41:50 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, V tom případě to není alexandr dlouhoocasý (Psittacula longicauda), ale je to alexandr malý (Psittacula krameri). Divil bych se, kdyby jste měl doma alexandra dlouhoocasého, protože sehnat tyto papoušky dá opravdu zabrat. Sem tam s objeví na zahraničních serverech, ale to je všechno. Tady dávám odkaz na fotku alexandra dlouhoocasého a přikládám foto mého samce alexandra malého. Můžu se ještě zeptat, za jakou cenu jste jej koupil?
Obrázek