Aktuálně: 4 593 inzerátů178 152 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 19:56:29 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Opravdu máte doma alexandra dlouhoocasého? Není to nejběžnější druh alexandra a sehnat samici bude víc než obtížné. Každopádně znám hodně případů, kdy ochočený a mluvící papoušek byl zařazen do chovu a mluvil i na dále. Také znám případy, kdy se naučil mluvit papoušek, který byl od mala zařazený v chovu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 18:38:52 xxx.xxx.80.34
Ještě doplním, že nemá průjem, trus je pevný a má normální barvu. Známí mi doporučil zítra odčervit, ale jen pokud bude v takovém stavu, jako je dneska. Kdyby přestala žrát a začala sedět načepýřená, tak odčervovat nemám, tak nevím, je na to hodně názorů.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 18:36:55 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Samice sedí na bidýlku, žere, pije, není načepýřená, naopak sedí a má pořád uhlazené peří. Myslím, že to opravdu bude vajíčko, i když nevím, jak jí to mohlo bránit v přeletění voliéry.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 14:12:05 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Děkuji za příspěvky. Samice už žere, ovoce a zeleninu jsem z klece odstranil, ale nevím, kde sehnat tyto léky, zkusím obvolat pár známých a snad někdo bude mít. Jetě doplním, že páření, které jsem zpozoroval probíhalo asi před třema týdnama, možná o něco méně. Samice má trošku svěšený ocas a menší hrb nad ocasem. Před tím, než snesla má samice penanta jsem u ní pozoroval to samé, ale ve větším měřítku. Co myslíte, může to být i vajíčko?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 11:44:47 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Dneska, když jsem přišel k voliéram jsem viděl samici králováka na zemi. Když jsem přišel blíž, vyšplhala na bidlo, ale když se snažila přeletět, tak v polovině voliéry přistála. Samici jsem chytil, dal do malé klece, kterou jsem umístil do tepla a namířil na ní lampu. Nedávno jsem dával do vody promotor, myslíte, že to můžu zopakovat? Večer jí chci preventivně odčervit. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste to po případě řešili? Samice je rok 09, se samcem už se letos pářili, dokonce to bylo nedávno, tak mě napadlo, jestli v sobě taky nemá vajíčko, to jsem ale prohmatáním nenašel. Předem díky za odpověď.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.12.2011, 00:26:32 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Myslím, že v tomhle tématu Vám nikdo neporadí. Maximálně může každý napsat, v jaké budce mu pár zahnízdil, ale králováci jsou celkově hodně nároční na budky. U mě letos samice lezla do budky 170X30X30 a zároveň do budky kmenové o rozměrech 60x30, ale myslím, že to prostě budete muset vyzkoušet a uvidíte, jaká budka se jim zalíbí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2011, 12:28:29 xxx.xxx.225.44
Samozřejmě neříkám, že samotné zuužování zornic něco znamená, ale v kombinaci s ostaními znaky bych tomu váhu přikládal.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2011, 12:16:54 xxx.xxx.225.44
Dobrý den, Neříkám, že samotné rozšiřování zornic. Samec se na bidle napřímí, mírně roztahuje křídla, pohupuje se a do toho se mu i zužují a rozšiřují zornice.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2011, 11:40:09 xxx.xxx.225.44
Dobrý den, Nesouhlasím, u mě to dělal samec a takto se předváděl samičce, u samice jsem to nikdy nepozoroval.Toto jsem pozoroval u dvou párů a když jsem se na to zeptal chovatelů, kteří jsou v chovu alexandrů zkušenější než já, tak mi to jen potvrdili.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.12.2011, 19:48:56 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Minulou neděli jsem si složil pár alexandrů vousatých. Samici jsem shodou náhod dostal zadarmo, je ochočená, bez kroužku, rok 2007 a letos už druhým rokem snesla na jaře tři vajíčka. Samce jsem koupil v Přerově, ten je loňský, kroužkovaný a je o něco drobnější, než samička. Doma jsem je umístil do zimoviště a po připuštění samice k samci jsem nepozoroval, že by se o sebe nějak zajímali. Do voliéry jsem dal krmení - Deli nature 59 smíchanou s DN 62 a trošku 64. Do druhé misky směs ovoce a zeleniny - stejnou krájím eklektusům a amazonkům. Samice šla okamžitě k zrní a začala vybírat jen slunečnici, samec šel na opak k směsi ovoce a zeleniny. Druhý den jsem zjistil, že samice opravdu vyžírá jen slunečnici a tak jsem jí nechal na vybrání i menší semínka. Během druhého dne stále ještě nezkusila, tak jsem vyměnil jen ovoce a zeleninu a třetí den už zkoušela malé zrníčka, teď už je bere dokonce stejně dobře jako slunečnici. Nedávno začala dokonce při předložení krmné dávky dávat přednost ovoci a zelenině. Samec bere bez problému všechno. Od před včerejška mám ještě druhého samce, který je 09, kroužkovaný, také byl jako PET mazlíček, ale není ochočený. Po přidání do voliéry sedí vedle samice a společně i žerou - samec, kterého jsem koupil v Přerově sedí spíše sám. Koupil jsem dva samce, aby si samice mohla vybrat, tak uvidím. Co jsem za ty tři dny vypozoroval je, že samec bere poměrně vše, co jsem mu zatím předložil. O těchto papoušcích toho není moc napsaného, proto bych se chtěl dozvěděti Vaše zkušenosti s chovem těchto krasavců. Zatím je můj dojem takový, že jsou to spíše klidní papoušci, kteří mají poměrně ostrý hlas, přirovnal bych ho k hlasu alexandrů malých, možná o něco silnější, ale co vím, třeba se teprv pořádně projeví, až je dám na jaře ven. Samice je poměrně zvědavá, nejspíš o bude také tím, že je ochočená, samci si ale pořádně rozmyslí, než něco udělají, zvláště ten mladší.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 05.12.2011, 16:09:32 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, První video je opravdu parádní, samozřejmě i ostatní, ale všiml jsem si chybějících oceasů u některých ar v prvním videu hlavně u zelenokřídlích a ararun, myslít, že si je povytrhávali mezi sebou? Jinak totiž vypadají, že jsou v poměrně dobrém stavu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 05.12.2011, 16:05:12 xxx.xxx.80.34
Petro, ještě jsem se známého zeptal, jestli tady můžu dát kontakt a souhlasil, taky tady je. bryluk@centrum.cz Chová hlavně různé druhy pyrur.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.12.2011, 19:38:28 xxx.xxx.80.34
Souhlasím s Peťulou. Pokud máte samce, můžete u něho někdy pozorovat, že na bidle sedí napřímeně, trošičku se pohybuje a lehce roztahuje křídla. Zároveň se mu zvětšuje a zase zmenšuje zornice.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.12.2011, 10:39:06 xxx.xxx.80.34
Peťulo, není to sice k tématu, ale vím o jednom mladém senegalci s handikepem nohy - rodiče se mu v budce snažili sundat kroužek, tak mě napadlo, jesli by jsi ho nechtěla k tvé samičce. Kdyby jsi měla zájem, dej vědět a já Ti napíšu kontakt na majitele.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.12.2011, 17:42:28 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, jde o opravdu pěkně vybarveného samce rosely adelaidské, u nás není tak moc rozšířená jako jiné rosely a ještě méně jsou pěkné čisté, protože se v minulosti hodně křížilis penantama pro získání jiných mutací penantů. Do příštího roku bych také uvažoval o páru. Cena je jak psal někdo na de mnou od 1 000 - 1 400Kč za mladého ptáka, horší ale bude sehnat si pěkný pár, ale když budete ochotný si trošku dojet, tak to nemožné není. Fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.12.2011, 17:23:31 xxx.xxx.80.34
leef, naprosto souhlasím. taky mě to tam nijak neláká. Osobně jsem ještě v Praze ani nebyl, raději si zajedem na hory, ne jenom v zimě, ale i v létě, do Jeseníků (tam jsme jak doma... :)) vyjít Velký kotel, pak na Praděd a dolů na Hvězdu bílou Opavou, do Krkonoš, nebo do Beskyd do YVelkých Karlovic, vyjít si na Slovenské Kasárně, nebo si po horách zajezdit na kole. Tohle má pro mě o hodně většícenu než celá Praha... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.12.2011, 12:55:54 xxx.xxx.80.34
Michale, asi to je pták od ptáka a možná se ještě rozlétá, kdo ví. U Eklektusů létá i v přírodě hlavně samec ( tím nechci tvrdit, že samice nelétá, létá, ale méně), který shání potravu pro více samiček na jednou a létá pro potravu až v okolí 100 Km čtverečních. Na jednu samičku připadá více samečků a to tuším až pět, takže se může plně věnovat odchovu mláďat. Krásně o je vše popsané a zdokumentované v známém dokumentu o papoušcich ''Austrálie země papoušků''. Možná to je tím, ale normální to není, protože ve všech dostupných případech o kterých jsem slyšel, i které jsem viděl krmil samec samici, je tomu tak i v přírodě, opět to jde vidět v již zmiňovaném dokumentu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.11.2011, 17:04:07 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Už dlouho jsem tady nic nepsal, tak přispěju. Eklektusy ke konci října přemístil do zimoviště, kde je voliéra o rozměrech 2,90x1x2 (d,š,v). Do voliéry jsem zavěsil i nové hračky z větví a konopných lan, ale tak, aby jim nevadili v přeletu voliéry (respektive jen samci). Bál jsem se, aby se nezačali v důsledku přemístění a nedostatku zábavy škubat, zatím to ale vypadá dobře. Každý týden měním větve na okus, které dávám ve velkém množství a vždycky jsou na konci týdne zlikvidované. Aktuálně krmím klíčené Deli nature 62, suchá směs DN 62 smíchaná s DN 64 1:1, tot tvoří asi 40 % krmné dávky a zbytek tvoří ovoce, zelenina a podzimní plody. Do vody aktuálně přidávám promotor a na piškoty stále kapu palmový olej. Samec je v perfektní kondici a i peří má suprové, ikdyž postrádá ten lesk, který měl, když byl venku, ale to se snad spraví jarním vypuštěním na vzduch a sluníčko. Samice je taky v nejlepším stavu, v jakém byla od doby co jí mám. Peří na pravém křídlu už je 100% a levé by se mohlo taky brzo spravit úplně, myslím, že dost zabral palmový olej, peří na pravém křídlé už není vůbec suché, na levém ještě trošku ano. Zároveň začal dorůstat nový ocas, který ještě není 100%, ale snad o něho nepřijde jako o ten, který začal dorůstat v létě, ten jí vypadal, že by si ho vyškubala jsem nezpozoroval. Jediná její velká vada je pořád ještě létání. Od doby co jí mám udělala poměrně velký pokrok, ale stejně neumí létat ani na 50%, snad se to ale ještě bude zlepšovat. Co se týče hlučnosti, tak po přesunutí do zimoviště se jinak hodně hlučný samec zklidnil a ani nepípne. Normálně vždy křičel za svítání, ale v místnosti nemám automatický stmívač a vždy se tam jen rožně a zhasne, takže to bude nejspíš tím. Nedávno jsem je viděl i přes mou přítomnost, jak se krmí, opět to ale bylo na opak a samice krmila samce, to mě víc než jenom překvapilo, máte s tím někdo zkušenost? Fylip
Obrázek