Aktuálně: 4 797 inzerátů175 687 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.05.2012, 22:21:48 xxx.xxx.162.247
Tak jak je to u Vás s alexema? Matuš, rodiče se starají? U mě samice vousáče už několik dnů chodila intenzivně do budky a dneska snesla první vejce. Zjistil jsem to k večeru při kontrole budky, kdy poprvé z budky nevylezla, jen na mě syčela a zahlédl jsem jedno vejce. Doteď byl samec poměrně plašší, trošku víc se ozýval s nástupem hnízdní sezóny, ale nebylo to nic moc. Dnes po snesení vejce se nikdo k voliéře nesměl ani přiblížit a to jak k výletu, tak záletu, jinak začal poměrně silně křičet, narážet na pletivo, syčet a celkově je o hodně agresivnější. Připadá mi, že samice zasedla hned na první vajíčko, máte s tím někdo u vousáčů zkušenost? Známému nasedla samice až na třetí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.04.2012, 21:15:43 xxx.xxx.162.247
A ještě něco nového... :) Prodal jsem svoje staré GT na kterém už se doslova nedalo ani jezdit, na letošní závod už jsem měl půjčené kolo od strejdy, GHOSTA, celo karbonového a tohle jsem si dneska koupil... :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.04.2012, 21:10:46 xxx.xxx.162.247
Biker, ještě jsem to nějak nestihl, tak se pochlubím až teď... :) Jel jsem absolutně bez tréninku a skončil jsem v kategorii do 18 třetí a celkově 65 z 500 závodníků... :) Asi si umíš představit, jak jsem se cítil, když jsem to zjistil... :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2012, 18:53:21 xxx.xxx.162.247
Možná to je jak který pár, já mám zkušenosti je s jedním párem, ale u mě okusují jen větve na okus, voliéry si nevšímají. Mnohem větší dřevorubci jsou amazónci černotemenní, těm musím každý týden měnit bidla, protože je mají do týdny skoro překlované napůl, někdy to za týden nestihnout, ale je to těsně, stejně tak větve na okus, které dávám ve velkém, ty jsou taky většinou do tří dnů holé.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.04.2012, 19:00:39 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, u mě eklekti nic nějak extrémně nelikvidují, jen větve na okus, které jim dávám. Fylip
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.04.2012, 22:54:09 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Zpěvák je 100% samec, naopak u penanta bych si tak jistý nebyl. Zdá se mi, že první fotka trošku zkresluje detail zobáku, nafoťte jej ještě zepředu, ať je pohled na zobák lepší, i když podle postavení na první fotce to vypadá na samici. Ano, pokud je to na kroužku napsáno přesně takto, tak je to rok 2006.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.04.2012, 22:43:48 xxx.xxx.162.247
Biker, tak třeba příští rok, je to fakt pěkný závod :) Jojo, na fotce jsem já, nejsem zvyklý na jezdecké boty na našlápnutí, nějak se mi s nima nejezdí dobře, tak vždycky obuju pevné Salomony a v těch se jede taky perfektně, dokonce se i vnich dá zajet ''na bednu''... :) I ceny jsou pěkné, předloni jsem vyhrál camel back a loni poukaz do Hervisu na proplacení 1600Kč za jakékoliv boty + poukaz na slevu 800 Kč do obchodu Mojekolo (http://www.mojekolo.cz/), který jeden z hlavních sponzorů celého závodu. A to jsem byl předloni třetí a loni čtvrtý... :) Tady v okolí se jede víc takových pěkných závodů, daleko není Silesia, Oderská mlýnice a potom ještě Ocelový Prajzák, ten se ale skládá z běhu, kola a plavání přes Hlučínský štěrkáč, taky pěkná akce, tu pořádá, Dolní Benešov a potom je ještě třeba Bolatický triatlon, nebo Kobeřicka dvacítka, ta je ale jen na běh. Aneto, je tady víc tkových akci, jak jsem psal nahoře, perfektní je Ocelový Prajzák, Bolatický triatlon atd. Všechno co jsem vypsal jsou sportovní akce z Prajzské, kromě silesie a Oderské mlýnice. Jestli nemáš čas v sobotu, můžeš si do Bolatic zajet v neděli, to je právě pochod a běh. Běží se dvacet a deset kilometru a potom je ještě značená trasa pro pochod, taky dvacet a deset kilometrů. Je to taky hodně vyhlášená akce a fakt to stojí za to, jsou to pěkné trasy po Bělském lese... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.04.2012, 22:00:21 xxx.xxx.162.247
Už je to asi pozdě, protože si každý plánuje program na víkend víc dopředu, ale kdo by neměl co v sobotu dělat a nebydlí zase tak daleko, může se přijet podívat - jestli je ještě místo, tak si i zajet, Bolatickou třicítku. Jde o závod horských kol. Vždycky byla spojená i s pochodem a během, takže to byla pěkná akce, zvlášť když vyšlo počasí. Bohužel se to organizátorům běhu a pochodu nelíbilo kvůli velkému nárustu lidí ( MTB se k této akci připojilo později) a tak je letos pochod a běh přesunutý na 15.4, zatímco závod MTB je v sobotu 14.4. Jede se ve více kategoriích, od úplně nejmladších, až po rozčleněné kategorie dospělých můžu i žen. Já jsem zatím jel oba ročníky a pokaždé to byla jak super trasa, tak celkově akce. Kdo by teda měl zájem, může se podívat na stránky této akce, kde je více informací. Přikládám fotku z loňského ročníku. www.scbolatice.cz
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.04.2012, 13:46:30 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Lon ijsem prodal svoje dva chovné páry zpěváků známému, který je chtěl použít jako případné chůvy pro větší papoušky. Zpěváci mi vždycky spali v budce a tak jim i on nechal přes zimu budku. Krmil samozřejmě jen suchým krmením, aby v zimě nezahnízdili. I tak samice snesla v největších mrazech, kdy bylo okolo -20 pět vajec a mladé z nich vychovala. Zaujmulo mě už jenom to, že vůbec byly vajíčka oplozené.Nechejte to tak a spolehlivá samice vajíčka určitě vysedí a postará se i o mladé.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.04.2012, 22:17:49 xxx.xxx.162.247
Cone, já to mám na kladku a funguje to taky dobře a to je hlavní. Zítra v Přerově dokoupím jeden otočný krmný půlt, který musím předělat, prodejce, který má vždycky pulty vystavené v regálech bydlí u mě ve vesnici a má taky opravdu krásné voliéry i papoušky.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.04.2012, 16:32:14 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Dělal jsem si ty samé starosti, v zimě jsem si složil pár vousáčů, samec je 09 a samice 07. Na začátku března jsem je přestěhoval do venkovních voliér s nevytápěným záletem, do kterého jsem dal budku a začal jsem krmit klíčeným zrním, hodně ovoce a zeleniny (to měli i přes zimu), do vody jsem týden dával promotor a samozřejmě vaječná míchanice. Samice hned po přestěhovaní vlezla jednou do budky, ještě než jsem jí tam stihl dát hobloviny, potom už se o ní ale nezajímala. Od té doby jsem je viděl několikrát denně při páření, krmili se také denně, ale o budku zájem neměli. Už jsem z toho měl opravdu strach, až dneska ráno jsem se podíval opět do budky a je úplně rozhrabaná, odpoledne jsem dokonce viděl samici z budky vylézat a když jsem se na ní podíval ve venkovním výletu líp, tak má už i dost svěšený ocas, stejně tak to má vždy před snůškou i moje samice penanta. Teď už musím jenom doufat, že samice v pořádku snese a vyvede mladé až na bidlo. Hodně štěstí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.04.2012, 16:22:07 xxx.xxx.162.247
Pane Vojtěchu, toto přání už jsem dneska taky několikrát dostal :)) Na to vedení lanka jsem se díval dneska, škoda že tento čláenk v exotě nevyšel tak o měsíc dříve, řešil jsem tu samou věc a vedení vyfocené v Exotě se mi líbí více.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.03.2012, 15:59:46 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já s tímto chovem zkušenosti mám. Ve voliéře byl ještě pár kakariků. Odchovávali všichni ptáci. Voliéra byla velká cca 2x1x2 a stejně velký zálet, možná o něco málo menší, už si to přesně nepamatuji, dnes už jí nemám. Každý říká, že takovýto chov nejde, u mě šel, bohužel jsem vždycky přehlasován.Později jsem do této skupiny přiřadil ještě jeden pár korel, který taktéž odchovával. Toto seskupení mi odchovávalo několik roků.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.03.2012, 19:55:05 xxx.xxx.80.34
Biker, tak to máme odpoledne stejné... :) Příjdu ze školy, nebo praxi, pokrmím a jdu buď na kolo, tenis, florbal, nebo fotbal. Za dva týdny se jede bolatická třicítka, takže nejvíc teď trénuju kolo... :) Doufám, že se mi to povede zajet aspoň tak, jak minule... :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.03.2012, 23:06:30 xxx.xxx.80.34
Po delší době opět něco napíšu. Eklektusy už mám venku a k voliéře jsem přidělal zálet, kde je budu na noc zavírat, aby ráno tak nekřičeli (samec). Dneska i včera jsem je viděl, jak se krmí a byli i nějaké ''slabší'' pokusy o páření. Na konci března dám budku, ktrou už pro ně mám připravenou. Je z překližky o rozměrech 30x30x70 a s otvorem o průměru 11cm. Samec je v perfektní formě, i když měl po zimování horší peří, za tu chvilku co jsou venku se mu změnilo téměř k nepoznání na 100%. Samice je pořád slabší, ale už se vůbec nedá srovnat s tím, co mi před víc jk rokem ''vypadlo'' z přenosky.