Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 17:52:05 xxx.xxx.162.247
Ještě jedna. Takhle si vybírají piškoty ze zobáků pokaždé, když je dostanou. Nejde ale jen o piškoty, hrají si takto s čímkoliv, honí se po voliéře s jedním kouskem ovoce třeba i půl hodiny. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 17:43:56 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, samozřejmě se musíte rozhodnout podle toho, co od páru/jedince očekáváte. Já jsem svůj odchov loni i předloni prodal do rodin i do chovu. S oběma rodinama v kterých tito alexandři jsou jsem v kontaktu, starší jedinec už mluví, i celé věty. Srozumitelnosti to samozřejmě není srovnatelné s velkými papoušky, ale nečekal jsem,l že by se naučilo vůbec něco. Oba ale byli ručně dokrmení. U staršího, který umí i takto dobře mluvit se už vybarvil kroužek, tudíž jde o samce. V rodině preferuje spíše sestřenici a tetu, bratrance se strejdou odhání. Musíte se rozhodnout podle toho, co od něj očekáváte. Jsou to krásní papoušci, i když už chovám jiné alexandry, stále o nich uvažuji, mít více místa, měl bych je znova.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 19:50:55 xxx.xxx.162.247
Ještě k těm korelám. Korely už s nimi nějakou dobu nemám, ale jsou ve vedlejší voliéře, takže to vyjde prakticky nastejno. Mluvil jsem o tom už i s Mirkem Štěpánem a schodli jsme se na tom, že v dnešní době to snad žádný problém není. Podle pitvy to nebyla žádná nemoc, ale opravdu "jen" něco špatného snědla.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 19:46:55 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, to je samozřejmé, a i kdyby u voliéry stál celý den, nemusí zpozorovat to co bych viděl já, nebo někdo jiný, kdo se o papoušky stará. Je u nich sice často, ale odlišného chování si třeba nevšimne, to je jasné. Jistě pár fotek mám, ale v počítači mám jenom asi tři, tak další dodám když tak zítra. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 11:43:44 xxx.xxx.162.247
Matuš, určitě do nich jdi, jsou to perfektní papoušci. V toku je jejich chování strašně zajímavé. Když jsem si je složil, nebrali žádné ovoce, jen slunečnici, teď už berou vše bez vyjímky, dokonce upřednostňují ovoce a zeleninu před zrninami. Každý den dostávají plnou misku ovoce a zeleniny a prakticky jenom tím krmí mladé. K tomu ještě kupovanou - ovocnou vaj. míchanici. K tomu klíčené i suché zrní. Přikládám fotku mladých, která je stará asi pět dnů, teď už se jim rozvíjí peří, dneska večer přidám aktuální fotky.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.08.2012, 17:37:33 xxx.xxx.162.247
Takže po delší době další novinky od Eklektusů. Nevím, jestli dobré, nebo špatné, spíše obojí. První polovinu prázdnin jsem prakticky nebyl doma a tak se o papoušky staral taťka. Všechno zvládal perfektně, tak jako vždycky, stala se jenom jedna věc, která by se ale nejspíš stala i za mě přítomnosti. Samici eklektuse našel večer stuhlou, téměř se neuměla hýbat. Okamžitě obvolal známé a hned jel k veterináři do Hlučina, s kterým mám jen dobré zkušenosti. Po prohlídce , když už měla samice v křeči i zobák mu umřela v rukách. Podle P. veterináře Gajdošíka sežrala ze země kousek spadlého, už zkvašeného ovoce. Ve voliérách je pořádek, i tak se ale něco najde a stalo se to zrovna v těch největších horkách. Po příjezdu domů taťka znovu obvolal známé, tentokrát s tím, jestli někdo neví o dvouleté samice Eklektuse solomonensis. Nakonec známý sehnal pár, hned z vedlejší vesnice. Byl už zamluvený, ale Pán, který se specializuje na amazoňany, kakaďáky a hlavně Ary po delším rozhovoru souhlasil, že mi samici nechá. Měl jsem teď nějaké peníze z brigád, tak jsem si samici zamluvil. Jde o samici z ledna 2011, ručně dokrmená od třicátého dne, mluví asi dvacet slov, krotká ale není - na ruku nevleze. Po tom, co se dali se samcem dohromady byli jeden den poměrně ostýchaví, už druhý ale seděli jen vedle sebe, krmí se. Teď už se krmí, dělí se o piškoty, stále vedle sebe sedí, spí, probírají si peří, samice leze do budky. Harmonizují spolu prostě ještě lépe, než minulý pár. Snad už to teď bude bez větších problémů.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.08.2012, 09:44:18 xxx.xxx.162.247
Takže u mě se zatím vousáčům daří. Jejich první hnízdění nedopadlo dobře, všechny vajíčka byly oplozené, ale žádné mladé se neproklubalo. V druhém hnízdění opět čtyři oplozené vajíčka, samice opět vzorně seděla, opět jedno vejce před vylíhnutím zmizelo, dvě mladé se vylíhli, třetí se opět neproklubalo. O dvě vylíhlá mláďata se samice perfektně stará, volátka mají pořád nacpané k prasknutí, i přes to, že je to její první hnízdění. Je na mě agresivní a kontroly můžu provádět jen když je ve výletu, což je málo kdy. Mladé dnes mají 16 dnů. Nakroužkování samice snesla bez problému i přes to, že sama kroužek nemá. Druhý pár vousáčů se jen krmí, mám je dohromady s horákama a chci zkusit jejich společný chov ve voliéře 4x1x2. Zatím se tolerují, neviděl jsem ani jeden problém. Je to chovný pár, koupil jsem ho od známého, letos už odchovali, takže u mě snad příští rok.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.08.2012, 21:33:47 xxx.xxx.162.247
Já jsem delší dobu neměl přístup k internetu, takže napíšu můj stav až teď. Amazónci se krmí, ale jsou ještě mladí, králováci jsou už rozpeření, i přes krmení a páření nic nebylo, horáci nic, vymšěnil jsem samce a i když se krmili, už bylo pozdě, tak snad příští rok, korely mají tři vylecené mladé, penanti dvě vylétlé mladé a vousáči z druhého hnízdění dvě mladé ve věku 15 dnů. Je to jejich první hnízdní sezóna, oba byli jako domácí mazlíčci a samice se perfektně stará o mladé, volátka pořád mají maximálně plné. Koupil jsem druhý pár vousáčů, je od známého a už odchovali. Mám je dohromady s horákama a zatím to je bez problému, chci zkusit jejich společný chov, voliéra je velká 4x1x2, tak snad to vyjde. Samozřejmě samozřejmě s jakýmkoliv problémem je okamžitě oddělím a budu je muset maximálně sledovat.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.06.2012, 23:29:39 xxx.xxx.162.247
Matuš, gratuluju. U mě to podruhé zkouší pár vousáčů, sedí na čtyřech oplozených vajíčkách, tak snad to tentokrát vyjde. Druhý pár, který jsem koupil minulý týden už leze do budky a viděl jsem, jak se krmí. Jde o chovný pár, který jsem koupil od známého, letos už vyvedli mladé, ale zatím ještě nepřepeřili, tak možná ještě něco bude. Marty, jak u Tebe probíhá hnízdění černohlavých?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.06.2012, 21:58:32 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, takže Vám se daří...? :) U mě zatím tři mladé korely, tři penanti a vousáči zahájili druhé hnízdo, opět čtyři vajíčka, všechny oplozené, tak snad to letos vyjde. Od známého jsem si minulý týden přivezl chovný pár vousáčů, ten už leze do budky, viděl jsem, jak se krmí, páření zatím ne. Letos už mladé vyvedli, ale přepeření ještě nejsou, tak uvidím jestli ještě něco udělají, snad ano.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.06.2012, 10:41:37 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, já mám opačnou zkušenost. U mě se snesli zpěváci s andůlkama, korelama, kakarikama, královákama a dokonce i s penantama. Vždycky zahnízdili a to i několikrát do roka. K větším papouškům si netroufli nic, jen když je samec penanta trošku prohnal po voliéře, tak oplatili stejně, ale nikdy žádné zranění. Menší papoušky semtam odehnali, prohnali po voliéře, ale to bylo všechno. Nešlo jen o jeden výjmečný pár, který by zrovna nebyl agresivní takovéto zkušenosti mám dohromady s čtyřma, nebo pěti párama papoušků zpěvavých.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.06.2012, 23:17:22 xxx.xxx.162.247
Taky dávám všem svým papouškům prakticky všechny části bezu. Roste hodně, takže měním větve celkem často a vždy jsou rychle oklované dohladka, v tom se vyžívají nejvíc amazónci.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.06.2012, 20:43:30 xxx.xxx.162.247
Dášo, bohužel. Známému penanti taky nekrmí mladé a letos už podruhé podložil pod korely. Korely se perektně střídali už na vajíčkách. Jejich vajíčka odebral - každý rok jsou neoplozené, takže v samci bude pravděpodobně chyba, protože jinak to je harmonizující pár, který se i v sezení jak už jsem psal střídá. Loni mu vychoval čtyři penanty, letos mu zrovna vylétají, bohužel ale jen tři, čtvrté mladé uhynulo hned po vylíhnutí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.06.2012, 09:29:05 xxx.xxx.162.247
Dáša, tak radost netrvala dlouho. Nejspíš to bylo tím, že v budce byly i korely a tím pádem staří poznali rozdíl, ale všechny mladé rosely z budky zmizly. Ve voliéře jsem je nenašel, takže je samice nejspíš sežrala. Korely nechala a dál je se samcem krmí. Musel jsem to aspoň zkusit, jinak by se mladé ani nevylíhly a samice penanta by vajíčka sežrala. Na druhé snůšce už seděla normálně a zrovna včera jsem po kontrole budky zjistil pět vylíhlých, nakrmených mladých. Nejstarší mohlo mít maximálně dva dny. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.06.2012, 22:45:39 xxx.xxx.162.247
Jen pro zajímavost, Pane Šiška, nevíte jak se pohybuje cena za modrý pár eklektusů? Vím, že by se jich mělo dost odchovávat i v ČR, konkrétně tuším nějaký chovatel v Libereckém kraji.