Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Šelmy a mazlení

Vláďa (neregistrovaný) 27.05.2012, 20:44:36 xxx.xxx.211.23
Dobrý den, (úvod) kočkovitá zvířata mám velice rád, líbí se mi jejich chování i způsoby. Osobní zkošenosti mám zatím jen s domácími kočkami, kterých už jsme pár odchovaly. Mám v plánu si do budoucna (až dostavím) pořídit si větší číču. Ale rád bych slyšel odborný názor na některé věci, které se chovu týkají, protože se vyskytuje mnoho fám a rozcházejících se pohledů. Na velké šelmy si netroufám...zatím, mám na mysli zejména rysa Ostrovida, nebo Kanadského, popřípadě levharta Obláčkového( ten ale asi nebude k sehnání co?). Carakal, ani ocelot se mi nelíbí. A teď k tématu : Může být třeba rys, jako domácí mazel?...Přijdu z práce, pustím ho z výběhu, pohladím si ho, bude s námi volně na zahradě, atd. Je mi jasné, že na to bude mít vliv spousta aspektů, ale napadají mě věci, jako třeba...pomůže mít ho od koťátka? Vychovávat ho třeba společně se psem? Možná je to blbý příklad, ale je boží vidět, jak se náš Berňák mazlí s kočkou. Další věc je jestli se dá třeba sehnat koťátko od ochočených rodičů? A ještě jeden dotaz...co když by se nám pak narodilo mímo? Děkuju za každý věcný názor a zejména za ty odborné!
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2012, 15:25:03 xxx.xxx.255.132
Příteli levhart nebo pardál obláčkový je řazen do rodiny velkých koček a je to na něm znát.Navrch toho je to výjmečně hbité a obratné zvíře a taky je nedostupný.Tady velikost trochu klame není to asijský "ocelot" jak by se mohlo zdát. Pokud máte zájem o odborné názory tak si myslím že skutečný odborník Vám šelmu pořízenou na mazlení nedoporučí takže asi tak.
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2012, 15:52:47 xxx.xxx.47.92
Jde to i kdyz jen z casti. V současné době je muj rys větší mazel než domací kočka.Nosim ho v naruci nebo za krkem kdy si vzpomenu. Muj znamy poustel mladou pumu volne na dvorek a zaviral k ni psa do vybehu. Na volny pohyb zvirete spise zapomente, az budete v te situaci, postavte radeji co nejvetsi vybeh a pak ke zvireti muzete chodit. Kdyz to pujde, jsou mozne rovnez prochazky na voditku. K tomu vsemu ale musite mit velke stesti. Poradil bych Vam az to aktualni zkontaktovat a nabrat rady od lidi co takova zvirata maji. rz
Anna (neregistrovaný) 22.02.2013, 11:16:51 xxx.xxx.137.3
Je možné si u Vás velkou kočičku pohladit.Děkuji za odpověď
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2013, 15:25:23 xxx.xxx.24.192
U mne si můžete bezplatně šelmu pohladit , ale jen jednou , po druhé nebudete mít čim hladit, bože, to je nějaká nemoc či úchylka lidí porád si něco hladit , to si myslíte že o to ta zvířata stojí ? Zvířata v zajetí chtějí , aby sme jim vybudovali adekvátní co možná lejlepší podmínky a dobře se o ně starali na hlazení se vam vyprdnou , to jen jak otroci trpí dokud jim nedoje trpělivost
Petr Douša (neregistrovaný) 26.02.2013, 16:34:23 xxx.xxx.24.192
Ano, již delší dobu vážně přemýšlím nad tím, zda by mazlíčkáři neměli mít svůj vlastní web , třeba společně s obchodníky, jelikož stálý přísun zvířat potřebují a určitě to jde ruku v ruce . Některá témata zde jsou opravdu na zamyšlenou, kam se to chovatelství vlastně ubýrá, jelikož bud jsem chovatel snažim se zvířatum nabídnout co možná nejvíc abych se taky někdy dotkl té špice ledovce a to je odchov a dlouhý život zvířat, nebo mazlíčkář budující pro zvířátko luxusní klícku , nebo pokojík a ve volných chvílích ji chodim nuchnat . Před pár lety se tento problem řešil na ifauně na exotickým ptactvu , kde parta mazlíčkářů začala řešit jaké kšíry na papoušky a kdy začít s letovým výcvikem. To mne nadzvedlo a začal jim radit at si koupěj letadélka nebo draka, toho taky budou mít na špagátu a dost tvrdá diskuse byla na světě. Podle mne uvázat aru na špagát je znevážení a pošlapání veškoré chovatelské práce a tak bych to viděl u jakých koliv živých vorů . nemýchejte dohromady domestikovaná zvířata , jako je pes, kočka a divoká zvířata , jako jsou šelmy atd.
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 18:17:07 xxx.xxx.119.155
no, budem trochu oponovat mam 7 levov a 6 sa da pohladkat vzdy ked pridem. samec leo ma 9 rokov a skrabkani uplne miluje a nielen odomna.. levica suri vek 2 roky na mna vyskoci zo vsetkymi styrmi nohami a vyoblizuje od radosti.. pri vstupe do klietky musim davat pozor aby od radosti nezhodili. na druhej strane ak maju zlu naladu treba im dat pokoj lebo by to bola cesta do hrobu a vecernych sprav. pri selmach v mojom pripade levoch ste aj pri hre blizko zraneniu. neukoncit hru vcas ma moze stat zivot, za chyby sa pri selmach plati velmi draho. foto je v galerii a ak chce video moze vlozit pani cherry tymto ju pozdravujem. dik p.a. trnava
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 18:26:10 xxx.xxx.24.192
Jenže tu neni řeč o Vás , mít 7 lvů je pořádná fuška a je to o velkých zkušenostech , já mam na mysli mazlíčkáře , kteří si myslí , že si pořídí levharta, či lva a budou od rána do večera jen hladkat a hladkat....O tom chovatelství předse neni , to je taková odměna za dobrou péči , že vás zvíře má rádo a má k Vám vybudovaný kontaktní vztah a to je určitě v pořádku
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 21:00:22 xxx.xxx.22.127
To beriem,neni selma ako selma a ani chovatel ako chovatel. Hlavne je nezacat zle, ja som bol s levmi 10hod denne s niektorim aj 24hod denne nevedel som ako to dopadne,nemal som sa skym poradit a musim priznat ze nebyt stastia mohol som dopadnut zle. Netreba sudit chovatela skor ako sa chovatelom vobec stane. 99,9% ludi co sem pise si aj tak ziadnu selmu nekupi.
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 21:50:12 xxx.xxx.24.192
V tom bych vam zase já oponoval, je spousta lidí , kteří si koupí zvíře aniž by o něm něco veděli, nebo mu mohli poskytnout adekvátní podmínky, jasně o tom vypovídají přeplněné útulky, je štěstím , že aspon jakš takš funguje veterinární povolení chovu zvířat vyžadujících zvláštní péči, přes které se někteří nedostanou. Je dost důležité na těchto webech poskytovat nezkreslené informace , aby případný zájemce pochopil , že pořízení takového zvířete končí veškerá legrace. Bohužel jsou i tací, to se naštěstí netýká tohoto webu, kteří budoucím zájemcum navypráví pohádky a pak to dopadá, jak to dopadá. Vlastnit jakéloliv zvíře je o zodpovědnosti vůči němu a okolí.
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 22:39:34 xxx.xxx.22.127
Suhlasim treba vediet co si kupujete, ale neverim ze v dnesnej dobe si niekto moze mysliet ze mu selma nemoze ublizit. Ak mate moznost im poradit tak im poradte bude to veci len prospesne. Ja mam skusenost taku ze som predal studovanemu cloveku v odbore zo skusenostami v chovatelstve aj seliem a nezvladol to, bol to moj kamarat. Dnes uz neni moj kamarat a poznam nadsenca ktoreho by som mohol dat za vzor.
Petr Douša (neregistrovaný) 28.02.2013, 08:46:40 xxx.xxx.24.192
Ano, studování a dokola byflování z nikoho zaníceného chovatele neudělá , to musí bejt někde uvnitř , bud to tam je , nebo to tam neni , každopádně musí každý o zvířatech které chce , vedět co možná nejvíc , je to k prospěchu jak těch zvířat , tak majitele. Musim přiznat , že mne někdy až uráží , jak dětinské otázky lidé maji, napíší je na diskusi , nebo chovateli na email a když jim slušně řeknete , že neni možné je po emailech dovzdělat , že by měli sehnat literaturu a na internetu schánět co se dá , tak vam napíší , že nikde nic neni . At si zadáte jaké koliv zvíře ,vypadne vam tak nepřeberné množství informací . Pokud mohu mluvit za sebe , od mala jsem se zajímal o zvířata jako celek , tudíž pak jsem jen doladil druh, který jsem si chtěl opatřit . A literatury bylo vždicky všude plno, o antikvariátech ani nemluvim
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2013, 11:29:27 xxx.xxx.24.192
7.3 2013 ve zpeávách. V USA 4 letý lev zabil mladou oššetřovatelku. Asi si ho chtěla jen pohladit
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2013, 15:02:52 xxx.xxx.38.222
Netvrdím, že je to zrovna tento případ, ale jinak je naivita lidí bezbřehá....Myslí si, že se jim nemůže nic stát....vždyť na tom a onom videu na internetu se přece ten majitel s tím lvem, tygrem, pumou atd. tak pěkně mazlí, že? Ať flaškáč nebo ne - k velké šelmě nelezu, pokud mám všech pět pohromadě. A ti co nemají, končí jako ta ošetřovatelka:-((
ATT (neregistrovaný) 11.03.2013, 16:50:10 xxx.xxx.153.238
Každému, kto robí dlhší čas so šelmami, či už v ZOO alebo v nejakom safariparku sa určite už aspoň raz stalo, že sa ocitol u šelmy vo výbehu, alebo v ubykácii zoči voči. Ide tu o to kto si túto skutočnosť všimne skôr - ak človek, tak má to šťastie a nejak vycúva, ak zviera, tak je vymalováno. Napriek tomu, že veškeré podobné zariadenia sú vybavené dokonalým systémom oddelovania zvierat, vždy je len na človeku, ako s týmto systémom zaobchádza. no a keďže človek občas má myšlienky niekde inde a nesústredí sa tak sa podobné veci stanú. Preto by som sa neukvapoval so záverom, že holka si išla leva pohladiť. Skôr asi škarede doplatila na svoju nepozornosť. Pri pozeraní videí na internete, kde sa človek mazlí so šelmou, si vždy treba uvedomiť: 1. kolko času ten človek a celý jeho team výchove zvieraťa venujú 2. kolko ludí stojí mimo záber s hasiacimi prístrojmi alebo pepper srejmi a istia dotyčného, keby to mazlenie nabralo nejaký nežiadaný smer. 3. každý top tréner šeliem ide do akcie s tým, že sa to v sekunde môže zvrtnúť a neprekvapí ho to. 4. každý top trener ide do akcie s tým že to nemusí prežiť 5. každý top trener si už nejaký ten týžden na chirurgii odležal.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.03.2013, 18:58:52 xxx.xxx.38.222
ATT: V tom s Vámi naprosto souhlasím, většinou jde o chybu člověka, i když ne vždy. Mám v paměti hned několik útěků nebezpečných zvířat v různých zoo. Těch pět bodů, které jste zmínil - takto to vidí zkušený člověk, ať už pracovník zoo nebo chovatel, ne však laik. Ten si tyhle věci vůbec při pohledu na video neuvědomí, jednoduše ho něco takového nenapadne. Moc se mi líbí 5. bod, přiznám se, že jsem se i zasmála, protože i já mám tu zkušenost s chirurgií. Pravda je, že chovatelé se veřejně k něčemu takovému nepřiznají, když jsem to jako první přiznala a upozornila, že se tak děje, na konkurenčním webu, byla jsem ukamenována jistým chovatelem rysů. Jsem ráda, že to kromě mě řekl jasně i někdo jiný! A ještě bych dodala, že každé takové líbivé video je otázkou okamžiku, který se neděje denně...
Petr Douša (neregistrovaný) 12.03.2013, 08:39:02 xxx.xxx.21.35
Dobrý den , pani Cherry musim nesouhlasit, první jsem byl já asi před 22 lety, jen jsem si nemohl kvuli médiim dovolit tu chirurgii aby z toho neudělali ,že chovatel umírá , tak jsem zvolil samoléčbu, kterou už bych po nových poznatcích nikdy nezvolil. Totiž šelmy jak si drápy přidržují , nebo porcují potravu/maso/, maji na nich neustále i malé zbytky , které tlejí a vytvářejí botulin, nebezpečný jed . Při i malém poškrábání může dojít k otravě krve a rány se špatně hojí.Já si taky nemyslim, že ošetřovatelka se šla pomazlit, spíš tam došlo k obejití nějakého bezpečnostního prvku, jelikož něco denně otvíráme a zase zavíráme , aby se právě toto nestalo, tak proč to dnes na chviličku nenechat otevřené , vždit je to jen mžik..... známe to všichni
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 12.03.2013, 13:54:36 xxx.xxx.38.222
Vy jste mě špatně pochopil nebo jsem se špatně vyjádřila...Chtěla jsem tím říct, že jsem byla první, kdo upozornil na to, že u chovatelů dochází ke zraněním a jsem ráda, že to zde napsal i ATT. Tvrdit, že se to žádnému chovateli nestalo, jako se bylo možné dočíst na konkurenčním webu od chovatele rysů, který za svůj mylný názor bojoval jako lev, je NESMYSL! Jsme jenom lidi, děláme chyby a taky za ně platíme, což byl zřejmě případ i té ošetřovatelky. U šelem se vyplatí být dvojnásob opatrný, velké mohou při napadení zabít a malé ošklivě poranit, i když na to nevypadají. Naučila jsem se raději všechno 3x zkontrolovat než 1x zapomenout. Myslím, že i náš gepard(jinak nejméně nebezpečný z velkých koček) by si se mnou hravě poradil. Ostatně byla jsem svědkem ošklivého zranění ošetřovatelky v zoo, a to se jednalo jen o tříměsíční koťata. Skoro bych řekla, že k chovu šelem nějaké to zranění prostě patří a je jedno, jestli jde o chov v zoo nebo u soukromníka. Věřím, že pokud takové zranění není fatální, tak si postižený už bude dávat mnohem větší pozor. Problém nastává právě v zoo zahradách, kam chodí na praxi studenti a chyba se snadno stane - viz nedávný případ napadení praktikanta v zoo Liberec.
Petr Douša (neregistrovaný) 12.03.2013, 15:01:06 xxx.xxx.21.35
A proto je správné hovořit i o záporech chovu a ne jen o tom hezkém. Je potřeba aby se nový zájemce díval na chov střízlivě a ne přez růžové brýle, jako se o to snaží překupníci snažící se zlákat kohokoliv jen za vidinou obchodu. Je potřeba chov vidět v celé šíři , aby si budoucí chovatel sám udělal představu , jestli je takového chovu zchopný .Pravda je, že taková šelma na obtíž se většinou hodně špatně znovu prodává, pokud nejde o opravdu vzácného jenince , kterých je zrovna v chovu nedostatek. Prodat třeba 2-3 letou pumu samce je asi pokládáno za zázrak, nabídka docela je ,tak si případný zájemce radši vezme kotě aby měl co největší možnost napojení na zvíře. Proto je dobré si pořízení fakt dobře rozmyslet, nemluvě o zařízení , ochočení je jen třešničkou na dortu

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.