Kastrace koček

Dobrý den, příští týden mi příjde veterinář vykastrovat 3 kočky. Nejsou to domácí kočičky ale normální venkovské kočky, co spí na půdě v seně. Jak se na toto připravit? Nějaké speciální krmivo? Jak dlouhá bude rekonvalescence?

neregistrovaný Jája22 neregistrovaný

Kočky zvládají kastraci hůř než kocouři. Doporučuji pokud to je možny zavřít je po kastraci na půdu a 2-3 dny je tam nechat vklidu. Krmivo není třeba měnit. Rekonvalescence se zatažním stehů potrvá zhruba jeden týden. Krátce po kastraci může kočka zvracet a potácet se.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Děkuji snad to zvládnem.

neregistrovaný Jája22 neregistrovaný

Dobrý den, mám doma dvě kočky a jedna z nich začala mrouskat ale nevím jestli je mám nechat kastrovat společně nebo jenom jednu,obávám se totiž když nechám kastrovat jenom jednu ,jestli ta druhá si sní nebude chtít hrát a nenechá ji být.

Prosím o radu

neregistrovaný kája neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele kája z 11.03.2018, 20:16:00

Asi bude nejlepší, když necháte obě kočky kastrovat ve stejný den. Po kastraci je však musíte umístit samostatně - každou zvlášť.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Takže po kastraci umístěte a držte obě kočky zvlášť, v různých místnostech, samostatně. Krmte dietním krmivem, nedráždivým, menší množství, trochu častěji. Pitné vlažné vody musí mít dostatek. Měli by být v klidu, v příšeří, hladit jen opatrně pouze na hlavě, dokud se zcela po operaci neuzdraví.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »