Latam vlaštovčí - mutace

CHovám několik párů latamů vlaštovčích a loni se mi podařila odchovat mutace zřejmě fallow, mládě mělo asi prvních 14 dnů červené oči, které ji pak ztmavly, ale ne úplně do černa. Celkově je o dost světlejší než přírodní pták. Prosím o info na nějaké stránečky, nebo napište. Zajímalo by mě jaká je u těchto ptáků dědičnost, jestli je to opravdu fallow a snad i cena, pokud ji někde najdete. Děkuji foto můžu poslad zítra.
neregistrovaný Tony neregistrovaný
http://www.equi-shop.cz/clanky/clanek.php?id=1425 zde se zmiňuje chovatel o také o dochovu snad mutace plavé......
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
ještě se můžete dozvědět o mutacích latamů v časopisu papoušci,č.4 rok 2005
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Zatím díky
neregistrovaný Tony neregistrovaný
Taky sem něco našel celkem zajímavé http://members.home.nl/twin63/vogels/swift/
neregistrovaný Tony neregistrovaný
to je velice zajímavá stránka. Rodiče ptáka jsou z nějakým mutačních párování? nebo z chovu s přírodními jedinci?
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Jsou od přírodních jedinců dovezených z Holandska
neregistrovaný Tony neregistrovaný
tmavnutí oka také probíhá například u mutace pallid. Chtělo by to spíše probrat s někým kdo se mutacím latamů věnuje. Ale také se může jednat o pouhou modifikaci.Beztak pokud byste chtěl zjistit o jakou mutaci se jedná budete ji muset spářit s přírodním jedincem. Ale to se zase nedozvíte pokud by se jednalo o recesivní mutaci. Také pokud by to byla samice tak se nepotvrdí mutace vázaná na pohlaví.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Ahoj Tony, jsem zvědav na foto odchovaného odlišného latama. Prozatím se sice jen teoreticky o mutace latamů zajímám, ale bylo by to super.V dalších hnízděních zmiňovaného páru už žádná odlišnost nebyla?
cone cone 1412 příspěvků
Nazdar Oldo foto zašlu zítra, včera nikdo neprojevil zájem, tak jsem fotku neposílal a dnes buším v práci. Tak zítra. Tento pár zahnízdil loni 2x a zmiňované mládě bylo v druhém hnízdě, uvidím letos jestli se to bude opakovat.
neregistrovaný Tony neregistrovaný
Tony, až vyzbyde trochu času, dej prosím to foto, jsem hrozně zvědavý jak vypadá. Dík
cone cone 1412 příspěvků
Zde zasílám několik fotek. U zřejmě fallow mutace červené oči vedle pták přírodní. Mutace je celkově o dost světlejší.
  • Obrázek
neregistrovaný Tony neregistrovaný
další
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
další
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tony, gratuluji, s největší pravděpodobností se jedná o odchov mutace falow / bronze falow /. Nádhera. Radil bych ponechat i sourozence ze stejného hnízda, může se jednat o štěpitelné jedince na tuto mutaci.Jedná se o samici nebo samce? Ponechat a pokusit se o rozšíření, hodně nových mutací zmizelo díky neuvážené manipulaci s danými jedinci.
Chtěl jsem letos pořídit misty, ale včera mi bylo nabídnuto něco úplně jiného z PL/ nejedná se o oblast papoušků , ale ptáci to jsou, nechci to zakřiknout/. Ale pokud by tento kousek byl na prodej, kontaktuj mě.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Latam není na prodej,je to samička. CHtěl bych se zeptat jaká je dědičnost. Co by jste doporučil, můžu nechat dceru s otcem? Vím že by se to nemělo, ale snad v prvním (koleně) by to nemuselo vadit. dík za radu.
neregistrovaný Tony neregistrovaný
Rozhodnutí si tuto samičku ponechat považuji za velice správné. Dědičnost této mutace je autosomálně recesívní / štěpit na tuto mutaci tedy mohou samci i samice /. Podle jednoho z uznáváných odborníků na mutace, p. Abeeleho, je třeba kvůli životaschopnosti potomstva pářit štěpitelné jedince.Ale třeba v potomstvu vaší samice s normálním samcem / teď nemyslím otce / byste dostal půlku zelených a druhou půlku potomstva zelených, štěpitelných na falow. Což znamená nulový efekt pro oko v první generaci a v ponechání všech potomků. V páření, kde by byl samec i samice stěpitelní na falow / tady byste stavěl páry ze sourozenců s dobrou vírou, že trefíte štěpitelného na štěpitelnou / budete mít v potomstvu 25%falow, 50% štěpitelných a 25% přírodních.
Takže nejrychlejší cesta by mohla vést přes otce, kde byste MĚL? dostat půlku potomků falow a zbývající půlku štěpitelné na falow.Tady byste měl JISTOTU, že zelení potomci jsou štěpitelní všichni.
Tato mutace nepřináší rychlé chovatelské výsledky, zvláště pokud vše táhnete pouze z jednoho jistého ptáka.Občas se tato mutace nabízí v Holandsku / vogelarena.com / a cena je asi 250eur.
Možná Vám budu připadat přemoudřelý, ale o falow se intenzívně zajímám a hledám ji v agapornisech tarantách.
Jedina spolehlivá a relativně rychlá cesta je dovést dalšího ptáka falow nebo jistého štěpáka, uvolnit 15boxů na chov a chovat a chovat. A samozřejmě nastudovat dopředu problematiku, i tu možnou, u mutace falow. Zdravím Cone
cone cone 1412 příspěvků
Děkuji za obsáhlou odpověď. Letošní rok nechám otce s dcerou i z toho důvodu že jsem již všechny mladé ptáky prodal a samička z chovného páru se mi záhadným způsobem ztratila. Takže mi ani nic jiného nezbývá. Tony
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Držím palce, dej vědět jak to dopadlo, buď tady na server nebo ma moji adresu.
Pokud něco z jiného hnízdění tohoto páru lze identifikovat, mohou být také štěpitelní na falow.
cone cone 1412 příspěvků
zdravím, uběhlo už pár měsíců, takže samička s otcem již mohla zahnízdit, jak je to teď? nějaký pokrok? další mutační ptáci?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 23)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »