Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

krmení psů

anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 10:40:16 xxx.xxx.58.221
Dobrý den ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku na adrese: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/preference-spotrebitelu-na-trhu-s-krmivy-pro-psy/ Tento dotazník zpracovávám v ráci bakalářské práce. Za ochotu a čas strávená nad dotazníkem Vám velice děkuji.
Hana Šůstková (neregistrovaný) 28.01.2010, 07:15:29 xxx.xxx.184.34
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak správně krmit svého psa. Tento měsíc jsem mu koupila granule Brit. 3.2. mu bude rok a podle očkovacího průkazu je to zlatý retrívr (nám spíš připadá jako kříženec zlatého retrívra zřejmě s labradorem). Pes je venku (kromě noci když je hodně pod nulou). Mám mu dopřát i nějaké jiné krmivo než granule?
Předem děkuji za odpověď.
Hanka
Lol (neregistrovaný) 01.02.2010, 13:13:07 xxx.xxx.166.17
Dobrý den,já bych řekla že čerstvá voda a granule bohatě stačí.Možná někdy uvařit např.:rýži(klidně samotnou),nebo nějaké maso(uvařené samozřejmě a vše bez koření!)
a konzervu můžete mu dát třeba 1za měsíc víckrát nedoporučuji.
Vikiki22
Vikiki22 (18 příspěvků) 05.02.2010, 11:06:51 xxx.xxx.148.16
Granule stačia len v tom prípade, ak má optimálne zloženie pre daného psa a dané plemeno. Keďže je zlatá retriever aktívnejšie plemeno, malo by tomu aj zodpovedať krmivo so zvýšenou hodnotou energie. A treba hlavne dávať pozor na kĺby, ktoré pri niektorých veľkých plemenách robia problémy aj nevhodným kŕmením. Najlepšie by bolo okrem granúl podávať aspoň raz-dva krát týždenne aj nejaké to varené mäsko napr. s ryžou, zeleninku, tvaroh apod. Hlavne, aby pes netrpel nejakým nedostatkom nejakej živiny potrebnej pre organizmus. Samozrejme, vždy čerstvá voda nesmie nikdy chýbať!
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2010, 00:56:53 xxx.xxx.62.229
Ahoj Lol.
Ryze se pouziva pro psa pokud trpi prujmem, ale jinak je to jen levna nahrazka jidla.
sisy (neregistrovaný) 05.08.2010, 12:02:02 xxx.xxx.192.79
přečtěte si na internetu pořadně o krmení, nejlepší je vařit!!!!!Já kupuji maso a vařím jim každý den. Pokud si pořídite psa tak máte take peníze na jídlo. Představ te si, že jíte granule každý den, je to velice nevhodné a je v tom pěkné svinstvo!!!! Konzervi píšou, že jsou lepší. Co se týče vitamínů!!! Psi sami si najdou vitamíny a to, když jedí trávu, především pamatujte, že psi jsou masožravci ne vegetariáni!!!! Předkové byli vlci a ti, dkyž něco chytí tak jeden den žerou nohu, druhý den žaludek, tředí ten játra atd.... Takže se nad tím milý chovatelé a zastánci granulí zamyslete a nekupujte pro ne svinstvo!!!!!
sisy (neregistrovaný) 05.08.2010, 12:06:39 xxx.xxx.192.79
jo a proč nesolit,já jsem si myslela, že je to blbost. Měli jsme psa u moře, samozřejmě, že se v né koupal a pak se olizoval, chudák, asi po půl hodině začal mít peěnu u huby pak se pěkně vyzvracel, zase bílou pěnu a pak jsem ho pro jistotu vykoupala ve sladké vodě a přišla nato, že sůl není fakt vhodná, takže žádná sůl a žádné koření, až uvidíte, jak Váš miláček zvrcí bílou pěnu tak Vás solení a koření přejde
Jája (neregistrovaný) 12.08.2010, 16:43:59 xxx.xxx.190.32
Existují i těstovinky pro psy, které se nemusí vařit, můžete zkusit i vařenou rýži. Granulky by stačily, ale pokud chcete, aby byl psí jídelníček kompletní, krmte ho i nějakými konzervami, těmi těstovinami a rýží, nebo si na internetu nebo v nějaké knížce najděte recept a pokuste se třeba o vlastní psí sušenky...
Nikola (neregistrovaný) 11.10.2010, 12:42:50 xxx.xxx.213.13
Tak to bych se prela, ze nejlepsi je pro psa varit. Nic proti, ale kdyz varite maso, ztraci dosti vyzivnych hodnotnych latek. Tudiz do nich musite cpat vitaminy v tabletach - takze je to skoro to same jako granule. Ja osobne sve psy krmim syrovou stravou - BARF a pridavam pouze jen losovy olej, kvuli uvolneni vitaminu ze zeleniny a ovoce :) Jinak travu pes nezere kvuli vitamun :D Ale kvuli tomu, ze ho tizi zaludek a chce si hoo procistit.
Alena (neregistrovaný) 20.10.2010, 02:04:33 xxx.xxx.62.33
K prispevku od Nikoly mate pravdu i ja krmim meho psa syrovou stravou- BARF ktera se v severni U.S.A sklada z hoveziho mleteho masa, pridavam mensi mnozstvi organu pr.jatra, srdce, ledviny atd. jinak pes bude trpet prujmy pokud to s mnozstvim prezenu.Zelenina: kostaly z kvetaku, brokoli,mrkev,zelene fazole a podavam syrova vajicka,tuna ve vode v konzervach nebo syrova ryba.Vseobecne maso mohu obnenovat za kureci(zada,kridla) zalezi na vasem financnim rozpoctu.Podle rady veterinare pridavam 1000mg rybiho oleje, protoze podnebi je tu suche a pes se casto drbe.Vyborne na kuzi a kozich.Rika, ze vyborny je salmon fish oil nebo flax seeds oil.Tato BARF dieta je levnejsi nez ty nejdrazsi dostupne granule.Pes ma po ni stolici jen 1 krat denne a male mnozstvi to znamena, ze ma po teto strave uzitek!
ellesime
ellesime (2 příspěvků) 21.10.2010, 00:20:54 xxx.xxx.213.13
Pro Alenu: Ano, souhlasim je tomu tak. Barf strava by se dalo rici je nejlepsi. Drive jsme krmila granulemi, ale bohuzel fena se mi po nich mohla udrbat a tak jsme na barfu a musim rici ze jsem spokojena a ne jen ja, ale i moje fenky. Ja davam lososvy olej. Jinac davam maso - hovezi, drubezi, teleci, veprovy (malokdy kvuli tucnosti), rybi. Kosti by se dalo rici jakekoliv. Zelene fazole doufam nedavate syrove??? Ty jsou pro psa v nadmernem mnozstvi toxicke, mely by se davat bud blansovane nebo varene :) Holky mi nastesti nijak prujmy netrpi kdyz dam bud vice vnistrnosti ci svaloviny :) Jinak k tomu davam jeste morske rasy a roboran. Zeleninku tez dostavaji, i ovoce, nejsou zrovna moc vybirave a sezerou vse, coz jsem rada, ze nemusim vymyslet zpusob jak zeleninu maskovat :D - jsem ta Nikola, akorat konecne zaregistrovana :D
Alena (neregistrovaný) 23.10.2010, 05:45:42 xxx.xxx.73.168
Pro Nikolu:Kazdopadne respektuji Tvuj prispevek i ja jsem mela s granulemi jen problem. Moje tenkrat stene melo pod vahu a trpelo denne prujmy na nejkvalitnejsich granulich. Potom jsem presla na konzervy- pes vyditelne pribral na vaze, ale pozdeji jsem se docetla, ze obsahuji az 75% vody.Proto je ted muj pes na BARF diete uz roky.Jak pises maso muzes kdykoliv pozmenit za jine, ty zelene fazolky jsou v zelenych luskach a vzdy to semelu dohromady.Kazdopadne nekritizuji pejskare kteri krmi hafany granulemi, ale i tady na zapade je spousty psu kteri trpi alergiemi, problemy s kuzi a dalsi nemoce je to tu temer epidemicke.I tady se lide zacinaji vzdelavat a prechazeji na syrovou stravu.My dve kazdopadne usetrime navstevami k veterinari!
ellesime
ellesime (2 příspěvků) 25.10.2010, 12:33:18 xxx.xxx.213.13
Pro Alenu: I ja respektuji tve prispevky :) Tady jde o to, ze granule obsahuji nepreberne mnozstvi obilnin, coz pes vetsinou nepotrebuje a nic z toho nevyuzije, proste ho jen zasyti. A vetsinou vysledky na alergie prave byvaji na obilniny. Kdyby do tech granuli prestali cpat obilniny, bylo by to asi o necem jinem. Konzervy prave obsahuji velice malo masa. Nekdy to je pouhych 4% a zbytek to je soja. Coz asi taky zrovna moc neprospiva. Takze v tohmle ohledu u me vyhral proste Barf :) A jsme s nim spokojeny, hlavne i kvuli agility, holky maji pak strasne moc energie a hnedka jen tak neodpadnou :) To jsou me barfistky :)
Obrázek
Alena (neregistrovaný) 28.10.2010, 07:10:54 xxx.xxx.73.168
Pro Nikolu,ty tvoje holky jsou opravdu pekne na rozdil od tebe ja mam nemeckyho ovcaka.Jak rikas ma na teto strave hodne energie temer neunavny, a to mu bude 7 roku jeste nezpomalil.
anonymní (neregistrovaný) 30.10.2010, 10:32:36 xxx.xxx.152.123
zda-li vařit nebo krmit granulemi je otázka značně diskutabilní. V granulích je skutečně vše a ve správném poměru. Doby kdy se do granulí mlely zbytky, jsou nenávratně, naštěstí, pryč. Já krmím granulemi a to ze dvou důvodů. Jednak časového a jednak mám psy velice vytížené. Vařená strava totiž nezraučuje dostatek živin i pro tak specifickou námahu psů je např.dogktrekking, nebo kojení a březost, kde je důležitý poměr vápníku a hořčíku. V případě nedodržení tohoto poměru hrozí poporodní paréza. Co se týče čtení na internetu ohledně taho, jak krmit. Na internetu se dá najít skutečně nepřeberné množství informací a bohužel neexistují žádné korektury, redakční rady a pod. Pravdivost informací je tak pouze na to, kdo je píše, což je mnohdy nedostačující. Většina informací je neuplných a často zavádějících, nehledě na to , že většinou i naprosto nesmyslných.
Nikola (neregistrovaný) 30.10.2010, 15:54:31 xxx.xxx.213.1
Ja pro granule nejsem a bohuzel dneska se tez stale melou do granuli zbytky :-/ - masokostni moucka - nerikam, ze je to ve vsech granulich to ne. Ale nam sedl barf - syrova strava. Mam znamou, ktera je vyzivarka, co se tyce krmeni psu :) takze se nebojim, ze by jsme neco zanedbali :) Dneska jsme si nechali delat vselikaje testy co se tyce bilkovin, vapniku, vysetreni srdce apod a je vse v poradku :) Ac mam bPP psy, tak chci aby byli v poradku :)
Nikola (neregistrovaný) 30.10.2010, 15:55:55 xxx.xxx.213.1
A jeste dodatek, kdyz jsou granule tak vyvazene, tak roc je stale mytus, ze se ma pridavat stenatum ke granulim tvaroh?? Lidi si neuvedomuji, ze tomu psovi spise uskodi nez pomohou - prebytek vapniku zpusobuje deformaci kosti a kloubu :(
Alena (neregistrovaný) 31.10.2010, 03:12:38 xxx.xxx.73.168
Ahojky, Bohudiky existuje literatura v Severni U.S.A o syrove strave pro psi a kocky a je ji dostatek, ale v anglictine. 1.Natural Nutrition for dogs and cats od Kymythy R.Shulze 2.Raw Dog Food od Carina Beth MacDonald BARF znamena Bones a Raw Food( kosti a syrove maso) Tady, ale pouzivame termin Raw diet (syrova dieta). Uvedla jsem pro zacatek 2 nejpopularnejsi knizky, ale je jich daleko vice.Pokud ma nekdo zajem o vetsi zdroj informaci o Barf diete znam vybornou web.stranku kde jsou otazky a odpovedi o teto diete i poucne clanky na toto tema.Bohuzel jen v anglictine.
anonymní (neregistrovaný) 31.10.2010, 16:31:53 xxx.xxx.152.123
ke kvalitním granulím přidávat tvaroh nemusíš. V případě , že jej někdo přidává, by měl být zachován poměr vápník - fosfor. Nemyslím si, že by granule byli lepší než barfování, ale ani si nemyslím opak. Každé má svoje a pokud jsou psi zdraví a v kondici, pak není co řešit. Jen pro zajímavost krmím granulemi a mé nejstarší čubě je let bez jakýchkoliv zdravotních porblémů. Jen má stařeckou kataraktu, ale tu výživou nespravím.
Jirka (neregistrovaný) 19.11.2010, 22:44:56 xxx.xxx.65.237
my krmime artemisem a moji dva belgicti ovcaci maji diky jemu nadherne svalnate telo s krasnou srsti,myslim si ze krmenim granulemi artemis je 100x lepsi nez barfy (prtz.maji suroviny potravinarske suroviny+holisticka receptura) ktere jsou vetsinou nevyvazene a nakladne,jinak krmim i eukanubou,arden grande ale i proplanem,

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.