krmení psů

Dobrý den ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku na adrese: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/preference-spotrebitelu-na-trhu-s-krmivy-pro-psy/ Tento dotazník zpracovávám v ráci bakalářské práce. Za ochotu a čas strávená nad dotazníkem Vám velice děkuji.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak správně krmit svého psa. Tento měsíc jsem mu koupila granule Brit. 3.2. mu bude rok a podle očkovacího průkazu je to zlatý retrívr (nám spíš připadá jako kříženec zlatého retrívra zřejmě s labradorem). Pes je venku (kromě noci když je hodně pod nulou). Mám mu dopřát i nějaké jiné krmivo než granule?
Předem děkuji za odpověď.
Hanka
neregistrovaný Hana Šůstková neregistrovaný
Dobrý den,já bych řekla že čerstvá voda a granule bohatě stačí.Možná někdy uvařit např.:rýži(klidně samotnou),nebo nějaké maso(uvařené samozřejmě a vše bez koření!)
a konzervu můžete mu dát třeba 1za měsíc víckrát nedoporučuji.
neregistrovaný Lol neregistrovaný
Granule stačia len v tom prípade, ak má optimálne zloženie pre daného psa a dané plemeno. Keďže je zlatá retriever aktívnejšie plemeno, malo by tomu aj zodpovedať krmivo so zvýšenou hodnotou energie. A treba hlavne dávať pozor na kĺby, ktoré pri niektorých veľkých plemenách robia problémy aj nevhodným kŕmením. Najlepšie by bolo okrem granúl podávať aspoň raz-dva krát týždenne aj nejaké to varené mäsko napr. s ryžou, zeleninku, tvaroh apod. Hlavne, aby pes netrpel nejakým nedostatkom nejakej živiny potrebnej pre organizmus. Samozrejme, vždy čerstvá voda nesmie nikdy chýbať!
Vikiki22 Vikiki22 18 příspěvků
Ahoj Lol.
Ryze se pouziva pro psa pokud trpi prujmem, ale jinak je to jen levna nahrazka jidla.
přečtěte si na internetu pořadně o krmení, nejlepší je vařit!!!!!Já kupuji maso a vařím jim každý den. Pokud si pořídite psa tak máte take peníze na jídlo. Představ te si, že jíte granule každý den, je to velice nevhodné a je v tom pěkné svinstvo!!!! Konzervi píšou, že jsou lepší. Co se týče vitamínů!!! Psi sami si najdou vitamíny a to, když jedí trávu, především pamatujte, že psi jsou masožravci ne vegetariáni!!!! Předkové byli vlci a ti, dkyž něco chytí tak jeden den žerou nohu, druhý den žaludek, tředí ten játra atd.... Takže se nad tím milý chovatelé a zastánci granulí zamyslete a nekupujte pro ne svinstvo!!!!!
neregistrovaný sisy neregistrovaný
jo a proč nesolit,já jsem si myslela, že je to blbost. Měli jsme psa u moře, samozřejmě, že se v né koupal a pak se olizoval, chudák, asi po půl hodině začal mít peěnu u huby pak se pěkně vyzvracel, zase bílou pěnu a pak jsem ho pro jistotu vykoupala ve sladké vodě a přišla nato, že sůl není fakt vhodná, takže žádná sůl a žádné koření, až uvidíte, jak Váš miláček zvrcí bílou pěnu tak Vás solení a koření přejde
neregistrovaný sisy neregistrovaný
Existují i těstovinky pro psy, které se nemusí vařit, můžete zkusit i vařenou rýži. Granulky by stačily, ale pokud chcete, aby byl psí jídelníček kompletní, krmte ho i nějakými konzervami, těmi těstovinami a rýží, nebo si na internetu nebo v nějaké knížce najděte recept a pokuste se třeba o vlastní psí sušenky...
neregistrovaný Jája neregistrovaný
Tak to bych se prela, ze nejlepsi je pro psa varit. Nic proti, ale kdyz varite maso, ztraci dosti vyzivnych hodnotnych latek. Tudiz do nich musite cpat vitaminy v tabletach - takze je to skoro to same jako granule. Ja osobne sve psy krmim syrovou stravou - BARF a pridavam pouze jen losovy olej, kvuli uvolneni vitaminu ze zeleniny a ovoce :) Jinak travu pes nezere kvuli vitamun :D Ale kvuli tomu, ze ho tizi zaludek a chce si hoo procistit.
neregistrovaný Nikola neregistrovaný
K prispevku od Nikoly mate pravdu i ja krmim meho psa syrovou stravou- BARF ktera se v severni U.S.A sklada z hoveziho mleteho masa, pridavam mensi mnozstvi organu pr.jatra, srdce, ledviny atd. jinak pes bude trpet prujmy pokud to s mnozstvim prezenu.Zelenina: kostaly z kvetaku, brokoli,mrkev,zelene fazole a podavam syrova vajicka,tuna ve vode v konzervach nebo syrova ryba.Vseobecne maso mohu obnenovat za kureci(zada,kridla) zalezi na vasem financnim rozpoctu.Podle rady veterinare pridavam 1000mg rybiho oleje, protoze podnebi je tu suche a pes se casto drbe.Vyborne na kuzi a kozich.Rika, ze vyborny je salmon fish oil nebo flax seeds oil.Tato BARF dieta je levnejsi nez ty nejdrazsi dostupne granule.Pes ma po ni stolici jen 1 krat denne a male mnozstvi to znamena, ze ma po teto strave uzitek!
neregistrovaný Alena neregistrovaný
Pro Alenu: Ano, souhlasim je tomu tak. Barf strava by se dalo rici je nejlepsi. Drive jsme krmila granulemi, ale bohuzel fena se mi po nich mohla udrbat a tak jsme na barfu a musim rici ze jsem spokojena a ne jen ja, ale i moje fenky. Ja davam lososvy olej. Jinac davam maso - hovezi, drubezi, teleci, veprovy (malokdy kvuli tucnosti), rybi. Kosti by se dalo rici jakekoliv. Zelene fazole doufam nedavate syrove??? Ty jsou pro psa v nadmernem mnozstvi toxicke, mely by se davat bud blansovane nebo varene :) Holky mi nastesti nijak prujmy netrpi kdyz dam bud vice vnistrnosti ci svaloviny :) Jinak k tomu davam jeste morske rasy a roboran. Zeleninku tez dostavaji, i ovoce, nejsou zrovna moc vybirave a sezerou vse, coz jsem rada, ze nemusim vymyslet zpusob jak zeleninu maskovat :D - jsem ta Nikola, akorat konecne zaregistrovana :D
ellesime ellesime 2 příspěvků
Pro Nikolu:Kazdopadne respektuji Tvuj prispevek i ja jsem mela s granulemi jen problem. Moje tenkrat stene melo pod vahu a trpelo denne prujmy na nejkvalitnejsich granulich. Potom jsem presla na konzervy- pes vyditelne pribral na vaze, ale pozdeji jsem se docetla, ze obsahuji az 75% vody.Proto je ted muj pes na BARF diete uz roky.Jak pises maso muzes kdykoliv pozmenit za jine, ty zelene fazolky jsou v zelenych luskach a vzdy to semelu dohromady.Kazdopadne nekritizuji pejskare kteri krmi hafany granulemi, ale i tady na zapade je spousty psu kteri trpi alergiemi, problemy s kuzi a dalsi nemoce je to tu temer epidemicke.I tady se lide zacinaji vzdelavat a prechazeji na syrovou stravu.My dve kazdopadne usetrime navstevami k veterinari!
Pro Alenu: I ja respektuji tve prispevky :) Tady jde o to, ze granule obsahuji nepreberne mnozstvi obilnin, coz pes vetsinou nepotrebuje a nic z toho nevyuzije, proste ho jen zasyti. A vetsinou vysledky na alergie prave byvaji na obilniny. Kdyby do tech granuli prestali cpat obilniny, bylo by to asi o necem jinem. Konzervy prave obsahuji velice malo masa. Nekdy to je pouhych 4% a zbytek to je soja. Coz asi taky zrovna moc neprospiva. Takze v tohmle ohledu u me vyhral proste Barf :) A jsme s nim spokojeny, hlavne i kvuli agility, holky maji pak strasne moc energie a hnedka jen tak neodpadnou :) To jsou me barfistky :)
  • Obrázek
ellesime ellesime 2 příspěvků
Pro Nikolu,ty tvoje holky jsou opravdu pekne na rozdil od tebe ja mam nemeckyho ovcaka.Jak rikas ma na teto strave hodne energie temer neunavny, a to mu bude 7 roku jeste nezpomalil.
zda-li vařit nebo krmit granulemi je otázka značně diskutabilní. V granulích je skutečně vše a ve správném poměru. Doby kdy se do granulí mlely zbytky, jsou nenávratně, naštěstí, pryč. Já krmím granulemi a to ze dvou důvodů. Jednak časového a jednak mám psy velice vytížené. Vařená strava totiž nezraučuje dostatek živin i pro tak specifickou námahu psů je např.dogktrekking, nebo kojení a březost, kde je důležitý poměr vápníku a hořčíku. V případě nedodržení tohoto poměru hrozí poporodní paréza. Co se týče čtení na internetu ohledně taho, jak krmit. Na internetu se dá najít skutečně nepřeberné množství informací a bohužel neexistují žádné korektury, redakční rady a pod. Pravdivost informací je tak pouze na to, kdo je píše, což je mnohdy nedostačující. Většina informací je neuplných a často zavádějících, nehledě na to , že většinou i naprosto nesmyslných.
Ja pro granule nejsem a bohuzel dneska se tez stale melou do granuli zbytky :-/ - masokostni moucka - nerikam, ze je to ve vsech granulich to ne. Ale nam sedl barf - syrova strava. Mam znamou, ktera je vyzivarka, co se tyce krmeni psu :) takze se nebojim, ze by jsme neco zanedbali :) Dneska jsme si nechali delat vselikaje testy co se tyce bilkovin, vapniku, vysetreni srdce apod a je vse v poradku :) Ac mam bPP psy, tak chci aby byli v poradku :)
A jeste dodatek, kdyz jsou granule tak vyvazene, tak roc je stale mytus, ze se ma pridavat stenatum ke granulim tvaroh?? Lidi si neuvedomuji, ze tomu psovi spise uskodi nez pomohou - prebytek vapniku zpusobuje deformaci kosti a kloubu :(
Ahojky, Bohudiky existuje literatura v Severni U.S.A o syrove strave pro psi a kocky a je ji dostatek, ale v anglictine. 1.Natural Nutrition for dogs and cats od Kymythy R.Shulze 2.Raw Dog Food od Carina Beth MacDonald BARF znamena Bones a Raw Food( kosti a syrove maso) Tady, ale pouzivame termin Raw diet (syrova dieta). Uvedla jsem pro zacatek 2 nejpopularnejsi knizky, ale je jich daleko vice.Pokud ma nekdo zajem o vetsi zdroj informaci o Barf diete znam vybornou web.stranku kde jsou otazky a odpovedi o teto diete i poucne clanky na toto tema.Bohuzel jen v anglictine.
ke kvalitním granulím přidávat tvaroh nemusíš. V případě , že jej někdo přidává, by měl být zachován poměr vápník - fosfor. Nemyslím si, že by granule byli lepší než barfování, ale ani si nemyslím opak. Každé má svoje a pokud jsou psi zdraví a v kondici, pak není co řešit. Jen pro zajímavost krmím granulemi a mé nejstarší čubě je let bez jakýchkoliv zdravotních porblémů. Jen má stařeckou kataraktu, ale tu výživou nespravím.
my krmime artemisem a moji dva belgicti ovcaci maji diky jemu nadherne svalnate telo s krasnou srsti,myslim si ze krmenim granulemi artemis je 100x lepsi nez barfy (prtz.maji suroviny potravinarske suroviny+holisticka receptura) ktere jsou vetsinou nevyvazene a nakladne,jinak krmim i eukanubou,arden grande ale i proplanem,
neregistrovaný Jirka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 25)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »