Aktuálně: 4 835 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Nutrie utopila psa

Hela (neregistrovaný) 24.04.2024, 14:21:40 xxx.xxx.166.28

Zaznamenali jste? U nás v parku jsou nutrie také, docela krotké zvyklé na lidi kteří je krmí. Toto bych nečekala že dokáží, chodím kolem nich venčit.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-problem-s-nutriemi-ve-zline-troufnou-si-i-na-psy-zemrela-fenka-jack-russella-40469087#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest251_radio_sluzby_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Anonymní (neregistrovaný) 24.04.2024, 17:34:39 xxx.xxx.69.196

Bere mě vztek když idioti co venčí nevychované psy nechají otravovat svými miláčky volně žijící zvířata ve městech a parcich. Za taková střetnutí může majitel psa a ne nutrie.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 24.04.2024, 19:31:32 xxx.xxx.162.253

Jenže u nás není nutrie druh původní, ale invazivní, tudíž tady nemá co dělat. Vysadili ji tady lidi a narušili tím přírodní rovnováhu. Je to to samý, jak s králíkem v Austrálii nebo s kočkama na Aošimě.

Anonymní (neregistrovaný) 24.04.2024, 19:46:30 xxx.xxx.69.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 24.04.2024, 19:31:32

A proto je v pohodě mít nevychovaný psy. Protože v přírodě není nic jinýho než invazivní nutrie. Podstata sdělení je o debilnich majitelích gaucaků kteří nerespektují nic ani páníčka natož případná potencionální nebezpečí na které nejsou připraveni.

hmn
hmn (1045 příspěvků) 24.04.2024, 20:42:05 xxx.xxx.59.65
Anonymní:

A proto je v pohodě mít nevychovaný psy. Protože v přírodě není nic jinýho než invazivní nutrie. Podstata sdělení je o debilnich majitelích gaucaků kteří nerespektují nic ani páníčka natož případná potencionální nebezpečí na které nejsou připraveni.


fenka se šla napít…..

co je tohle za cocota, ten anonym…?😲

Doron
Doron (1845 příspěvků) 24.04.2024, 20:56:03 xxx.xxx.162.126
Bodlinka:

proto je potřeba chovat psy, které divoce žijící zvířata neohrožují. ne tyhle malé věci, které utopí nutrie nebo odnese orel.


Hihi, jak se má Váš obřík Nora ?

Bude v létě zase ostříhaná na lvíčka?🥰

Myslím, že u psů nejde jenom o velikost, ale taky zkušenosti, výcvik a odhodlání. Viděla jsem tři border teriéry úplně zmasakrovat skupinu nutrií, už jsem to tady nedávno psala .

Teď jsem se dozvěděla, že jsou lovecky vedení .

Řekla bych, že se to asi oficiálně nesmí. Nebo ?

Anonymní (neregistrovaný) 24.04.2024, 22:01:23 xxx.xxx.69.196
hmn:

fenka se šla napít…..

co je tohle za cocota, ten anonym…?😲


Napít…k nutrii. 

Jenom vagína vidi všude cocota. Asi to jednoduché vidění světa.

impact
impact (416 příspěvků) 25.04.2024, 04:38:01 xxx.xxx.1.97
hmn:

fenka se šla napít…..

co je tohle za cocota, ten anonym…?😲


U nás na stránkách napsala jedna místní paní…

Jsme že Zlína a této lokalitě se vyhýbáme. Stačí projít jen kolem a mít v kočárku svačinu. Jsou jak z hororu a vylézají na břeh jdou po vás. I když je všude napsáno, nekrmit, tak to lidi nerespektují. Je to smutné.

A přidala video, jak jde s dítětem a kočárkem asi, co jsem pochopila a banda nutrií vyleze z vody a pronásleduje je. Vypadá to dost strašidelně. 🤐 Takže tady na to, jak chudinky nutrie otravují neposlušní čokli jakoby úplně nevěřím. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.04.2024, 07:24:05 xxx.xxx.119.6

Tak že by je lidi neměli krmit, to je snad jasný. Teda krmičům ne.

 https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/nutrie-premnozene-utoci-na-psy-i-lidi-do-ceska-se-dostaly-pres-kozesinove-farmy_2106150949_vis

Druhá věc je, že třeba já jako majitel chci, aby můj pes byl v pořádku, čili si musím srovnat, že může vypadat jako roztomilej klaun, ale je to zvíře, který mu může být nebezpečný - tam kde je vidím, vidím jejich stopy, tam psa nepustím. A je snad v tu chvíli šumák, že teda tam ta nutrie nemá, co dělat - teď tu je. 

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/zachrana-hasici-roura-pokousani-nutrie-pes.A240116_112815_brno-zpravy_mos1

Že lidem dojde, že můžou být nebezpečný, až když ublíží nějakýmu dítěti, to je taky fakt. 

Gigi (neregistrovaný) 25.04.2024, 07:46:36 xxx.xxx.140.13

Víte, budu nestranný. Vinu vidím na obou stranách. Hájit pejskaře nebudu, v parcích a jiných veřejných místech mají mít své pejsky na vodítku, takže utopeného psa mi není ani trochu líto. Na druhou stranu odsuzuji krmení nutrií a jejich omlouvání, je to nepůvodní druh a nemají v naší přírodě co dělat.

balu
balu (1576 příspěvků) 25.04.2024, 08:10:03 xxx.xxx.152.98

To se zase vyrojilo moralistů a chytráků! 

Pokud je na daném území povoleno mít psa na volno a pes je ovladatelný, není důvod, aby byl na vodítku. To platí obecně.

Jsou-li někde ty mrchy nutrie a ví se o tom, tam bych se psem nechodila nebo ho tam vedla na vodítku. I velkého psa, nechtěla bych, aby ho nějaká kousla. 

Stejně jak někdo psal, krmili by tak lidi potkany? A přitom to není zas až takový rozdíl v tom, že díky přísunu potravy a tedy snadného života, se množí a množí. Těm krmičům bych to pokousání přála. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.04.2024, 08:10:57 xxx.xxx.130.20

Vzhledem k faktu ze velmi dobre vim co umi nutrie udelat se psem na honu na kachny, tak fakt ze utopi maleho psa me ale vubec neudivuje. 

Tem chytrakum co tady vykladaji o psech na voditku a podobne … tak zaprve na mnou zminovanem honu pes pracuje, takze kupodivu byt na volno musi. A za druhe - nutrii je nejaky voditko uplne sumak. Staci ze se pes pujde napit nebo v lete vykoupat a nazdar bazar, coklik muze byt klidne na trech voditkach. 

A ano - nutrie nebude uplne rozlisovat zda se jde vycachtat pes nebo male decko ;) 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.