Aktuálně: 4 647 inzerátů177 469 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Nutrie utopila psa

J5
J5 (281 příspěvků) 29.04.2024, 22:22:18 xxx:xxx.2e8:cc33
balu:

Ale no tak, zvířata se zabíjejí, nebudeme snad dělat, že je to nějaká výjimka. 

Zabít nenarozené jehně (obecně mládě) pro kožešinu znamená zabít i jeho matku. Já v tom vidím tu zrůdnost, než když jehně zabijí později samotné a využije se maso i kožešina. Nebuďme naivní nebo pokrytečtí, chovají se a zabíjí zvířata pro maso a využijí se z nich i kůže (kožešiny) a nejedlé součásti. 


Vznesl jsem balu podle mého mínění zcela nevinnou otázku ve věci která mně nebyla jasná. Tedy, co je podle pisatelky méně zrůdné. Škoda že jste si zřejmě nevšimla otazníku na konci věty.

První odstavec Vaší odpovědi nebudu nijak komentovat protože můj názor je totožný.

Ten druhý už si poznámku zaslouží. Mé informace o získávání persiánu jsou následující. Persián, také astrachán se získává z jedno až čtyřdenních jehňat karakulských ovcí, což je plemeno masné a především kožešinové. Vysoce ceněný persián se také získával z nedonošených a mrtvě narozených jehňat a to od čtyř měsíců stáří plodu. Pouze ve zcela výjimečných případech se porážela pro získání persiánu březí ovce. Nakolik je to pro Evropana eticky přijatelné nechci komentovat ani jinak hodnotit páč celkem chápu rozhořčené reakce.

Takže v tom druhém odstavci se rozcházíme. Je ovšem možné že mé informace nejsou přesné.

J5
J5 (281 příspěvků) 29.04.2024, 22:53:58 xxx:xxx.2e8:cc33
orionka-2:

Neměli jsme jehňata, ale kůzlata, proces porážky asi nebude moc rozdílný. Když se zabije zvíře starší, je využito jako velice zdravá potrava pro děti ( i ) - třeba. Kdo má tu možnost, rád ji využije a nemusí kupovat bůhví jak chovaná a vražděná kuřata ze supáče. A nic si neužívá. Jestli vy si neumíte představit humánní porážku jehňat a kůzlat, tak já ano. S dobrotou v tlamě lehne, ani nemektne.


Budu se snažit být slušný orionko-2. Váš a můj pohled na svět se v žádném případě nemohou shodnout. Proto jsem vcelku uvítal vaší nedávnou výzvu nabádající k tomu abych si vás nebral do úst. Očekával bych že se budete chovat stejně. Případná cesta ke smíru nebo alespoň k toleranci by mohla začít tím že budete pečlivěji číst text za který mne chcete kritizovat a ne se hned snažit pochopit mé představy o humánní porážce čehokoliv. To nezvládnete.

anonymní (neregistrovaný) 30.04.2024, 07:34:47 xxx.xxx.87.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 29.04.2024, 22:22:18

Na persián mám nostalgickou vzpomínku. Když mi bylo asi devět, byla jsem s babičkou u moře v Rumunsku. Vlakem. A na hotelu babička špízovala, kde by se dal sehnat perzián. Pak přišel divný pán, který nás vzal do divné zastrčené oblasti města a tam s babičkou licitoval cenu za dva perziány. Pak jsme ty kožky pašovaly vlakem a doufaly, že nás celníci neodhalí - na to jsme teda byly za komunismu navyklí.

No a pak , už v Československu, si babička ty kožky někam odeslala, aby jí z nich udělali čepici. Udělali. Ale myslím, že jí babička měla na hlavě možná jednou. Byl to takový perziánový kyblík, který skončil ve skříni. Lišku s pacičkami jsem taky v nějaké skříni v dětství viděla.

orionka-2
orionka-2 (552 příspěvků) 30.04.2024, 07:49:12 xxx.xxx.64.54
J5:

Budu se snažit být slušný orionko-2. Váš a můj pohled na svět se v žádném případě nemohou shodnout. Proto jsem vcelku uvítal vaší nedávnou výzvu nabádající k tomu abych si vás nebral do úst. Očekával bych že se budete chovat stejně. Případná cesta ke smíru nebo alespoň k toleranci by mohla začít tím že budete pečlivěji číst text za který mne chcete kritizovat a ne se hned snažit pochopit mé představy o humánní porážce čehokoliv. To nezvládnete.


Pochopila jsem správně, že vy jste vegetarián. (Druhá možnost je pokrytec ). Howgh.

J5
J5 (281 příspěvků) 30.04.2024, 08:51:49 xxx:xxx.e0a2:d1c4
orionka-2:

Pochopila jsem správně, že vy jste vegetarián. (Druhá možnost je pokrytec ). Howgh.


Samochvála opravdu není ta správná cesta, zejména pokud jste se opět netrefila. Nic na tom nezmění ani krásně vyvedené a rozhodné “Howgh” na závěr. Pomohu vám. Vegetarián rozhodně nejsem a pokrytec pouze do míry běžné v naší populaci. 

Hela (neregistrovaný) 09.05.2024, 17:03:22 xxx.xxx.166.28

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-za-krmeni-nutrii-padaji-ve-zline-pokuty-jinde-je-lovi-myslivci-40470667#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

“Když uvidí černou barvu, policistu anebo síť, tak už nejdou odchytit,“ přiblížil Novinkám šéf Městské policie (MP) ve Zlíně Milan Kladníček” toto je snad kravina aby nutrie poznala poliše 😀

Chingis
Chingis (45 příspěvků) 09.05.2024, 17:46:23 xxx:xxx.25af:8131
»
Odpověď na příspěvek uživatele Hela z 09.05.2024, 17:03:22

Proč by nepoznala? Samozřejmě nevědí, že jsou to policajti, ale už vědí, že tenhle typ lidí je loví. Nic víc. Bez schopnosti naučit se rozpoznávat predátory zvíře velikosti nutrie v přírodě moc dlouho nevydrží. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.