Aktuálně: 5 046 inzerátů173 212 diskuzních příspěvků17 738 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 31.05.2023, 12:33:23 xxx.xxx.21.52
Tak jsem se včera zase byla podívat na pana božana, foťák jsme zapomněla v autě a hnala jsme se v nadšení za štěňátkama, se divím, že jsme nenechala v autě děti.Takze fotka žádná, jen okousana jedna bota, upozorním, že botu jsme měla na noze, ale na sobě další dvě stěnda,tak jsme byla lehce v rauši. Děti se chovaly ukázkově, pohladily štěňata a dál je zajímal víc chovatelky syn. Starší dcera snad už pochopila, že co si neuklidí, zůstane na zemi, tak o to přijde. Jen teď řeším, kam budu kočkám dávat jídlo, mám na to přesně 15 dnů.
Sardullah
Sardullah (948 příspěvků) 31.05.2023, 12:35:56 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 31.05.2023, 12:33:23

foťák jsme zapomněla v autě...Takze fotka žádná

😢...nadšení chápu, ale teda zklamá jsem, na fotečku jsem se těšila. No tak 15 dnů už to snad vydržím.

keriton
keriton (463 příspěvků) 31.05.2023, 12:37:08 xxx.xxx.80.14

Jejda já už se těším s vámi a zároveň mám takový to mrazení v břiše ze všech změn, které vás čekají. S naším vořechem již dospělým budeme za chvilku "slavit" společný tři měsíce a pořád ještě jsme v provizoriu, např. co se týče uspořádání věcí v bytě. Hrozně se těším, až se věci tak nějak vrátí k normálu a doufám, že se toho kdyžtak dožije i ten pes (že ho nezabijeme úplně :D )

Zrzavci
Zrzavci (2863 příspěvků) 31.05.2023, 12:37:43 xxx.xxx.226.6

Sardullah:

. No tak 15 dnů už to snad vydržím.


Si jako naivně myslíte, že pak bude stíhat vyrobit s tou piraňou nějakou fotku? A když, tak tam stejně to štěně nebude, protože než to našteluje , bude v jiný místnosti, možná i dimenzi.

Rezzy - peklo už je tu!😛

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 31.05.2023, 13:45:45 xxx.xxx.15.85
Já to zvládnu, teda alespoň doufám. Jen jsem ráda, že mám divné kočky a miluji změny, a to jako fakt. Bydlíme ve starém domě, kde za chodu rekonstruujeme jednu místnost po druhé, takže se tady stále něco není a stěhuje.
Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 01.06.2023, 23:46:49 xxx.xxx.15.85
Ještě se zeptám Vás zkušenějších. Byla jsme za štěndem 3x, plánuju ještě jednu návštěvu před odběrem. Myslíte, že mu pak nebudu úplně cizí? Ráda bych mu nějak přechod od sourozenců a matky usnadnila, nějaká rada? Mám mu vzít nějakou hračku? Hračky jsme teda brala už jednou pro všechny, Nebo já nevím.
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 02.06.2023, 00:19:52 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 01.06.2023, 23:46:49

Máte nadstandardní návštěvy. :) Já si jela pro fenku až v den odběru, věřila jsem chovatelce a dle instrukcí mi vybrala tu správnou. Fena nás při odběru viděla prvně v životě, řekli jsme si ahooj, ne ahoj (znáte ten rozdíl; ahooooj, ahoj), přicucla se prtice prťavá ihned, jak kdyby to věděla, ani packou slzící chovatelce nemávnula.

Rada? Jedna hračka nic neřeší, když už tak pro všechny prcky. Ideálním darem od chovatele při odběru štěněte je pak napachovaná hračka hnusácká, otahaná a oflusaná od sourozenců, hadr přiměřeně nasmradlený od matky pluku.

U štěňat se prostřídá asi víc lidí, cizí si přestanete být, až si to nadělení přivezete domů. :)

Odberryho
Odberryho (207 příspěvků) 02.06.2023, 07:09:33 xxx.xxx.161.34
Kočkám jsme před příchodem retrívra udělali polici na jídlo ve výšce. Nakonec máme naprostý unikát....když dám kočkám na talíře konzervu na zemi a ony nedojedí, tak pes si to nevezme, dokud nedostane svolení. Vyzkoušeno i celou pracovní dobu, kdy nikdo nebyl doma. Asi ho zapíšu do knihy rekordů. Venku si to naopak vynahradí a sežere všechno.
Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.06.2023, 08:00:20 xxx.xxx.15.85
To je šikulka, bývalý pes sice jedl jak dámička, jedl pomalu, ale kočičí misky, tedy potom, co mu k tomu kočka dala svolení vyluxoval rychlostí blesku. Kočky jsem odstěhovala do patra, pod schodama mají dvířka, tak si můžou chodit jak chtějí, ale jídlo mají tam.
Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.06.2023, 08:04:17 xxx.xxx.15.85
Hračky jsem vezla všem, ale nejspíš si je každý odveze domů nové. Nadstandardní to asi je, ale shodou okolností se chovatelka nedávno přestěhovala kousek od mých rodičů, tak by byla škoda to občas nevyužit, a co si budeme, to čekání tak nějak rychleji utíká.
hmn
hmn (1012 příspěvků) 02.06.2023, 08:21:50 xxx.xxx.0.224

"když dám kočkám na talíře konzervu na zemi a ony nedojedí, tak pes si to nevezme, dokud nedostane svolení. Vyzkoušeno i celou pracovní dobu, kdy nikdo nebyl doma. "

nechci brát iluze, ale stejně se chová i můj pes. A to ne že dám kočkám, ale mu zbytky, co kočky nechtějí. Nikdo doma = nežeru, přijdu, přivítá se a jde misku vyluxovat.

Jinak jak píše plaka - hračka, ručník/hadr napachovaný mámou a sourozenci.....zní obecně rady, Mí štěníci tedy nic takového neměli a nevadilo, až si říkám, jestli by to nemohlo být i kontraproduktivní.

 

Xerxova
Xerxova (773 příspěvků) 02.06.2023, 08:38:33 xxx.xxx.227.193

jsem barbar, co výběr jedince až tak neřeší (pozor - neplést s neřešením původu, spojení si hlídám) . Jediné štěně - to první, jsem viděla před odběrem dvakrát (chovatelé bydleli 5 minut pěšky od nás). Ostatní byla překvápka - prostě zamluvené štěně vybrané chovatelem jako vhodné pro nás, jsem poprvé viděla naživo až při předání. Nikdy jsem si nestěžovala.

megi-the-pes
megi-the-pes (2202 příspěvků) 02.06.2023, 09:26:40 xxx.xxx.210.64

"Nikdo doma = nežeru, přijdu, přivítá se a jde misku vyluxovat."

Toto dělá Megy, ani nepije. A já nevím proč a už jsem z toho byla nervní, když jsem pryč celý den, jistím hlídačem. Nevezme si ani věci, kvůli kterým by jindy vraždila - špek, cukroví, chlebíček, sušenky, může to ležet u její hlavy, na zemi, nic.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.06.2023, 10:56:52 xxx.xxx.15.85
A já myslela, že to měl jen náš útulkáč, nejedl, nepil, na zemi jsme mohla nechat klidně maso na řízky a nic, ale jak jsem přišla domů, hned by jedl. Jak to tak čtu, začínám si s těmi návštěvami u štěňat připadat divně
Odberryho
Odberryho (207 příspěvků) 02.06.2023, 11:15:02 xxx.xxx.161.34
Náš tedy když nikdo není doma, pije i žere úplně s klidem (hračky s pamlsky uvnitř, když má výjimečně něco ve své misce). Akorát tedy opravdu jen to, na co dostal svolení. Doma mu naše nepřítomnost vůbec nevadí. Ale když ho nechám na zahradě, sedí u dveří a nehne se. A je fuk, že tam ještě před chvílí běhal se psím kamarádem....jak zmizím za dveře (domů nebo na ulici), tak se od dveří nehne. Rezzzy, pokud to chovatelce nevadí, buďte tam klidně každý den. Na kocoura jsem se byla dívat třikrát, než jsem si ho mohla vzít domů. Bylo to do sousedního kraje, tak to šlo :-)
Arziska
Arziska (88 příspěvků) 06.06.2023, 20:07:54 xxx.xxx.201.243

Rezzzy: A já myslela, že to měl jen náš útulkáč, nejedl, nepil, na zemi jsme mohla nechat klidně maso na řízky a nic, ale jak jsem přišla domů, hned by jedl. Jak to tak čtu, začínám si s těmi návštěvami u štěňat připadat divně


Jsem to same, pokud je to možné, taky návštěvy vítám. Ale s výběrem to mám tak, že se mnou odjíždí štěndo, které si vybralo mě, ne já jeho a pokaždé se nám to vyplatilo. Nikdy se mi nestalo, že by doma tesknilo, hlavní je ho neseparovat, nenechavat samotné někde v noci na chodbě v pelechu "ať si zvyká".

Fikovnice
Fikovnice (4186 příspěvků) 06.06.2023, 21:59:21 xxx.xxx.61.14
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 02.06.2023, 10:56:52

Jak to myslíš s návštěvami u štěňat, divně? Já to tedy celé nečetla, ale byla ses podívat na štěníka už vícekrát?

Fikovnice
Fikovnice (4186 příspěvků) 06.06.2023, 22:01:24 xxx.xxx.61.14
Arziska:

Rezzzy: A já myslela, že to měl jen náš útulkáč, nejedl, nepil, na zemi jsme mohla nechat klidně maso na řízky a nic, ale jak jsem přišla domů, hned by jedl. Jak to tak čtu, začínám si s těmi návštěvami u štěňat připadat divně


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.