Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 12.06.2023, 21:57:07 xxx.xxx.15.85
Doron:

Já to zbaběle řeším tak, že spím se štěnětem v posteli :)), tam ho mám nejvíc pod kontrolou.

On se ve spánku metabolismus zpomalí, tak klidně štěně těch sedm i osm hodin vydrží.

Ráno se vzbudím první, a pak to musí jít ráz na ráz, rychle si připravených pantoflí, desetikilovýho Framíka do náručí a šup ven. :) ! Kdybych ho položila na zem, po cestě by se počůral :(.Je to trochu náročný, zvlášť dolů po schodech, ale za vyspání mi to stojí. Včera poprvé spal vedle postele, úplně tvrdě, až do rána. :).

Všichni moji psi jsou zvyklí spát dlouho, asi jim jdu příkladem :))).


To já se na čas odstěhuju na gauč, v ložnici máme ještě pořád děti a manžel vstává v 4, tak až se vyspí 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 12.06.2023, 22:24:33 xxx.xxx.235.18
Rezzzy:

Jinak začínám propadat panice, nic nevím, nic neumí, zvládnu to vůbec?


Jak to říkal Mireček? Klíííííd! To dáte levou zadní, když zvládáte dvojčata. upside

Doron (neregistrovaný) 12.06.2023, 23:35:13 xxx.xxx.26.239

Nepochybuju, že to zvládnete :)!

Byla jsem loni v létě s dětma a vnoučatama na dovolený na takovým koňským ranči. Bylo tam hodně psů, většinou ne úplně vychovaný, náš, tehdy desetiměsíční, Dorouš patřil k těm vychovanějším, ale stopro to teda nebylo..:))).  A mezi těma všema psama se skvěla Doroušova vrstevnice, fenka australáka. Vodila ji holčička, hrála si dětma, chodila u nohy, vzorně při večeři ležela na volno pod stolem, klidná, sebevědomá a přátelská.

Tak jsem se majitelky ptala kde s ní cvičí a jak se jí povedlo ji tak dobře vychovat.

A ona: "Ale prosím vás, to je náš první pes, my jí ani nic neučili, ale je to australák, oni rozuměj všecko". :)))).

Už se toho Vašeho štěníka taky nemůžu dočkat :)!

 

 

 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 13.06.2023, 07:43:24 xxx.xxx.15.85

Plaka, děkuji za důvěru, první pes byl skvělý, nasekala jsme mraky chyb, ale on byl úžasný, až na reakce na psy, ale přesně vím, kde se to zlomilo a kde jsem dělala chyby. Dvojčata jsou jako tajfun, mají indiánskou krev a obrovský temperament, tak je to s nima občas dost divoký, ale jinak jsou zlatí.

Doron, to měla paní štěstí, kéž by to tak bylo, ale myslím, že mi chlupáč nedá nic zadarmo

Mám načteno mraky knih, naposlouchane podcasty, domluvenou trenérku, cvičák. Teda, jeden podcast, od eCanis kde se radí, vymáhat štěněti čumák v loužičce mě rozsekal, psala jsme na YT na to reakci a bez odpovědi.

Já jsem se ani na děti tak nepřipravovala a mám pocit, čím víc se vzdělával, tím méně toho vím, ale neskutečně moc se těším.Doma už je to nachytané pro pohodlí koček i malého vetřelce, tak snad si to sedne. Dokonce jsem pořídila i klec, kvůli dětem, už mi Dády leží nějakou dobu a děti se naučily, že klec je tabu, zatěžkávací zkouška byla, když jsem tam dala porodnici peo kočku, než začala koťata zdrhat, byla tam a děti nic, chvilku si tam koťata jak do domečku a děti ta respektovaly, teď už mají jiné schovky 

keriton
keriton (468 příspěvků) 13.06.2023, 09:18:12 xxx.xxx.80.82

Rezzy, já myslím, že jste připravená výborně! Ono se na všechno připravit nejde a něco je prostě nakonec jinak, než si člověk vymyslel. Pro mě je nejtěžší smířit se s tím, že mně některý věci s tím psem tak dobře nejdou a budeme se s nimi "trápit" déle, než kdyby byl pes u někoho šikovnějšího :) Ale i s tím je potřeba se s mířit, je to můj pes a ne někoho jinýho.

Vahine, Fin do ložnice nesmí, tak v noci pískal a vyštěkával. Prý jemu 2 h spánku stačí a pak už je to nuda. Po různých pokusech se toho musel chopit manžel a během dvou nocí mu to vysvětlil, že se spí až do rána. Ještě to dolaďujeme. Taky ještě pracujeme na doučení klece. Ono to vše pomáhá i s tou "nesamostatností", teď přibývá případů, kdy už ani neštěká.

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.06.2023, 09:19:08 xxx.xxx.32.234

Mě připadáte velmi dobře připravená. 

Také jsme si teď brali štěně, nespali týden předem, s tím, co a jak bude a ono třeba celou noc prospí a neudělalo doma za celý týden ani jednu loužičku. Jsem jak v Jiříkově vidění. 

Nedělejte si proto  starosti předem, určitě to zvládnete🌺.

Obrázek
keriton
keriton (468 příspěvků) 13.06.2023, 09:20:50 xxx.xxx.80.82

Jsem si ještě vzpomněla, že při tom případným nevyspání se je dobrý na sebe myslet a rovnou si dopřát víc jídla, co dodá energii... svančinky, sladké, ořechy, a tak.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 13.06.2023, 09:27:47 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 13.06.2023, 09:20:50

No, jsme na to zvědavá, se sladkým bych měla spíš brzdit, co jsem doma s dětma, tak jsem snad od porodu ještě přibrala. Dekuji za podporu 

keriton
keriton (468 příspěvků) 13.06.2023, 09:43:27 xxx.xxx.80.82
Rezzzy:

No, jsme na to zvědavá, se sladkým bych měla spíš brzdit, co jsem doma s dětma, tak jsem snad od porodu ještě přibrala. Dekuji za podporu 


Já si teď taky říkala, že už bych měla se sladkým brzdit, že už to zas tak náročný není. To bude dřina, no  :D 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 13.06.2023, 10:14:43 xxx.xxx.226.6

Rezzy  - f klidu. 

Já jsem si, když tak přišel tehdy můj první ohařík, říkala, že ty letošní Vánoce - měli jsme ho doma těsně před Mikulášem - že musím počítat, že to nebude v klidu, že ho budem sundavat ze stromku, že budem muset hlídat, aby támhleto, aby tůhleto, že bude frmol s běháním na venčení, že..... že...... že to prostě bude jeden velkej chaos. A víte jak to dopadlo?

Jedinej, kdo dělal chaos,  jsem byla já, protože jsem na Štědrý den vstala pěkně, ovenčila ščenátko, který šlo hezky disciplinovaně dospávat na pelíšek, já šla dělat snídani a jak jsem tak byla nevyspalá z toho nočního venčení, vzala jsem úplně fungl novou varnou konev, natočila do ní vodu, zapla plotýnku a postavila na ni tu konev. Ten smrad nepřebila ani posléze zapálená purpura - doslova zaplálená, prostě mi to blaflo, jak je u mě zvykem. Divím se, že jsem to doma tehdy úspěšně nepodpálila.

Takže f klidu, ono se to nějak vyvine. 

Doron (neregistrovaný) 13.06.2023, 10:34:48 xxx.xxx.26.239

Rezzy, čeho se KONKRÉTNĚ nejvíc bojíte :)?

 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.06.2023, 11:12:37 xxx.xxx.119.6

Po jednom psu nemám asi moc, co radit. Přesto mé malé - nehonit se za tím, být dokonalá a  mít dokonalýho psa.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 13.06.2023, 11:16:20 xxx.xxx.34.71
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.06.2023, 10:34:48

Já nevím, tak nějak všeho, zvládnu výchovu? Aby měl dost vyžití, abych ho nepretezovala, zvládnu naučit odpočívat? Bude u nás šťastný? Puberta!!!!

Asi stárnu, dřív jsme o tom nepřemýšla a slonto tak nějak samo, přirozeně 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 13.06.2023, 12:34:17 xxx.xxx.189.104
Rezzzy:

Já nevím, tak nějak všeho, zvládnu výchovu? Aby měl dost vyžití, abych ho nepretezovala, zvládnu naučit odpočívat? Bude u nás šťastný? Puberta!!!!

Asi stárnu, dřív jsme o tom nepřemýšla a slonto tak nějak samo, přirozeně 


Ono si to sedne, až bude pejsek doma. crazy

Doron (neregistrovaný) 13.06.2023, 18:40:34 xxx.xxx.103.229

Tak pejsek je z dobré rodiny :), zdá se, že je povahově vyrovnaný, alespoň mu tak vyšly testy..., není se čeho bát..

Já spíš myslím, že jste tak strašně natěšená, že se Vám plní sen, že si myslíte, že v tom musí být nějaký zádrhel, že to nemůže být pravda, že ho za chvíli už máte doma :)!

Ale, věřte, nevěřte, ono to prostě může být opravdu jen dobrý :))

A nebojte, s péčí o dvojčata se to nedá srovnat, vychovat pejska je opravdu snadnější :)))!

A už si ho přivezte, jsem z toho už taky úplně nervózní :)))))!

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 13.06.2023, 23:07:57 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.06.2023, 18:40:34

Děkuju, snad máte pravdu. Zítra jde prdola na kontrolu oči a ve čtvrtek ráno pro něj frčím.

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 10:57:20 xxx.xxx.26.239

Hihi, já už to úplně vidím, jak pro něj máte všechno nachystaný a představuju si, jak s tím pejsek naloží :)).

U nás pelíšek, hračky, mističky.. No a Fram si vybral místo pod kamny, místo hraček si tahá domů klacky a cupuje kartonový krabice a pije z konve na balkoně :)).

keriton
keriton (468 příspěvků) 14.06.2023, 13:24:15 xxx.xxx.0.1

Jo,jo, nám pes zabavil oba dva plyšáky z Ikey. Uzel pro pejsky bere na milost jen jednou za pár dní a zcela evidentně jen proto, aby si u mě nahnal pozitivní body. Pelech se snažím prodat, pes si zřídil ležení na gauči (zcela proti našim zásadám). Aspoň misky celkem funguji 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.