Aktuálně: 4 957 inzerátů174 162 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 08.06.2023, 14:04:09 xxx.xxx.61.114
Doron:

Moc postrádám Inspektorku a fotky štěňíků.

Ach jo, už jsou všichni asi u nových majitelů, a já nic neviděla :)).


Inspektorka tu ale je...jen psala, že nestíhá. Právě kvůli štěníkům. Třeba pak dá ještě nějaké fotky ex post. Také bych se pokochala...

assil
assil (1491 příspěvků) 08.06.2023, 14:32:15 xxx.xxx.26.200
Rezzzy:

Děkuju, už jsme to pochopila, nečtu, tak jsme to napalila v plné velikosti a nešlo to

  • ');" onmouseout="UnTip();">

Správně chlupatej roztomilej ňuchánek, gratuluju.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 08.06.2023, 16:05:53 xxx.xxx.15.85

Já mám stále pocit, že mi něco chybí, jen nevím co, pelech, hračky, ňamky, čmuchací kobereček, dlouhé vodítko, misky, dobrou vetku, vetbedky, ... Ale stále mám pocit, že něco chybí, napadá Vás něco?

Obojek s vodítkem dostane od chovatele a kšíry, případně další obojek budu kupovat až s ním.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 08.06.2023, 16:30:07 xxx.xxx.227.193

něco na česání?? Chlupáč se musí učit odmala... Jinak pelech a něco k jídlu máte, obojek a vodítko máte... zbytek se v případě potřeby dokoupí

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 08.06.2023, 16:56:54 xxx.xxx.35.224
Xerxova:

něco na česání?? Chlupáč se musí učit odmala... Jinak pelech a něco k jídlu máte, obojek a vodítko máte... zbytek se v případě potřeby dokoupí


Česací náčiní mám, víc než by se mi líbilo, vše možné druhy, než jsem našla pro sibiřky to právé(mám 4 a na každou platí něco jiného)mám v plánu mu ukázat, že kartáč je kámoš, mám dokonce i nové šištic na uši, který se použít dle vet i preventivne

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 08.06.2023, 19:30:17 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 08.06.2023, 16:05:53

Pinzetu na klíšťata a pak osobně považuju za důležité mít doma enterozoogel a humican. Minule měl bělouš krvavý průjem a díky tomu, že jsem tohle měla doma a stříkačkou mu gel dala a pak ještě s odstupem humican, byl průběh mírný a brzo se uzdravil. Vetka mne pochválila, že jsem mu tohle hned dala a že jsem vybavená. Teploměr mne ještě napadá.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 08.06.2023, 19:43:47 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele emaemailova z 08.06.2023, 19:37:01

myslím, že kdo má doma tři malé děti... tam tohle v lékárničce bude. Ale souhlas - základní psí lékárna by být měla... i když hlavně u štěňat jsem spíš při průjmu pro návštěvu veteriny - i když to jinak moc nehrotím, tak u štěníka malého raději péči profíka

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 09.06.2023, 01:20:12 xxx.xxx.63.22
Rezzzy:

Česací náčiní mám, víc než by se mi líbilo, vše možné druhy, než jsem našla pro sibiřky to právé(mám 4 a na každou platí něco jiného)mám v plánu mu ukázat, že kartáč je kámoš, mám dokonce i nové šištic na uši, který se použít dle vet i preventivne


Jé Rezzzy, možná víš, že moje Elsa nesnáší česání...

Nevložila bys své česací "nářadí" sem? Ideálně třeba i fotky...?

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 09.06.2023, 01:22:00 xxx.xxx.63.22
Vahine:

Pinzetu na klíšťata a pak osobně považuju za důležité mít doma enterozoogel a humican. Minule měl bělouš krvavý průjem a díky tomu, že jsem tohle měla doma a stříkačkou mu gel dala a pak ještě s odstupem humican, byl průběh mírný a brzo se uzdravil. Vetka mne pochválila, že jsem mu tohle hned dala a že jsem vybavená. Teploměr mne ještě napadá.


Vahine, k tomu mě napadá možná ještě Glukopur. Jako rychlý cukr, rychlý zdroj energie. Ale snad se nemoci, průjmy, zvracení atd. štěníkovi vyhnou.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 09.06.2023, 10:14:09 xxx.xxx.15.85

Děkuju děkuju, enterozoogel mám, nějaký sypký prášek (nevím jak se jmenuje, nechce se mi teď domu do lékárničky) vhodný pro koťata, děti, lidí na průjem mám taky, 

Fíkovnice nafotim 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 12.06.2023, 15:36:10 xxx.xxx.213.168

Já tu položím trochu jinou otázku, spíš pro zajímavost. Většině to možná asi nepřijde jelikož vyrůstala se psama od mala, nebo má psa od nepaměti :D. Ale jak moc jste trpěli nočním a brzkým ranním vstáváním před prací? Za jak dlouho jste si zvykli? A jak moc jste ve štěněčím období byli schopní v práci produktivně pracovat? :D Já zatím psa nemám a jsem zvyklá spát cca 8 hodin (v noci) a je mi jasné, že se s tím budu muset nejspíš na pár měsíců u štěněte rozloučit a tím pádem budu pár měsíců v zombie módu 😄...

keriton
keriton (468 příspěvků) 12.06.2023, 15:53:34 xxx.xxx.80.82
Tenurri:

Já tu položím trochu jinou otázku, spíš pro zajímavost. Většině to možná asi nepřijde jelikož vyrůstala se psama od mala, nebo má psa od nepaměti :D. Ale jak moc jste trpěli nočním a brzkým ranním vstáváním před prací? Za jak dlouho jste si zvykli? A jak moc jste ve štěněčím období byli schopní v práci produktivně pracovat? :D Já zatím psa nemám a jsem zvyklá spát cca 8 hodin (v noci) a je mi jasné, že se s tím budu muset nejspíš na pár měsíců u štěněte rozloučit a tím pádem budu pár měsíců v zombie módu \'teeth\'...


Já nikdy neměla štěně, ale současný útulkáč mě pár (hodně) nocí moc vyspat nenechal. Zjistila jsem, že:

  • 3-4h spánku v kuse mi stačí, funguju celkem v pohodě
  • 2h a méně spánku v kuse zvládnu jeden dva dny, víc už to jde blbě

Když už to fakt nešlo nebo jsem měla další den náročnější práci, šla jsem spát k psovi, tím jsem se vyspala víc. Teď už druhý týden spíme v kuse a můj mozek si na to těkžo zvyká.... :D

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 12.06.2023, 16:33:50 xxx.xxx.112.62
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 12.06.2023, 15:53:34

Aléé, žďuchal do Vás nebo, jakým způsobem Vás budil? A ano, když se bělouš  zlepšil a spal líp, taky jsem po něm házela nenápadně okem, jestli ještě fakt spí a já už pak neusnula... Bělouš pozačátku si dal tlapky na postel a žďuchal do mne buď čumákem nebo škrabkal tlapkou, ale klidně i do obličeje monkey- to už teda dneska nedělá, tak jsem ho odstrkovala a prstem ukazovala na pelech a říkala, že má ještě spinkat. No nechal se zpočátku odbýt na chvíli třeba 15-30 min., ale časem už byl trpělivější a dneska teda dokud se nepohnu já, nevstane, i když třeba už nespí a jen tak zevluje...

pamatuji se, že to žďuchání a dloubání, škrabkání dělal bělouš č.1, jako štěně, ale v noci vydržel se nepočůrat, spal s dcerou v posteli. Chodili jsme s ním večer okolo půlnoci ....ovšem ráno, to jsme ve 4.30h museli někdo vystřelit, vzít ho do náruče a mazat hned před dům...skoro vždy jsem to byla já, ale nevadilo mi to a ani teď mi to neva. Mám pak radost, že se pěkně vytentuje a nebolí / nebolelo ho břicho hand-before-mouth

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 12.06.2023, 16:45:10 xxx.xxx.15.85

Já když měla psa, v noci se uznebudil, ale to vstávání dřív před práci, na to jsme si nikdy nezvykla. Jo,bylo to fajn, když jsme žila na samotě ve Skotsku, to jsme si udělala kafe a šlo se ven, teď mě to čeká na novo, ještě k tomu jsem na rodičáku, od září jdou děti už do školky, já do práce, bude to masakr. Vyvenčit, oblíknout, nasnídat, umýt, rozvést děti do růst ych stran do školy školky a do práce. Nějak to musíme s manželem skloubit nebo mě asi klepne, jinak nic i vstávání bylo s dvojčaty výživné, spala jsme i hodinu v kuse, tak si myslím, že se stanetem to bude brnkacka a snad v září už to bude lepší 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 12.06.2023, 17:35:10 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 12.06.2023, 16:53:23

Já vím a moc se na něj těším, však to byl můj výmysl. Ji AK bude ve čtvrtek 

Doron (neregistrovaný) 12.06.2023, 20:08:03 xxx.xxx.26.239

Já to zbaběle řeším tak, že spím se štěnětem v posteli :)), tam ho mám nejvíc pod kontrolou.

On se ve spánku metabolismus zpomalí, tak klidně štěně těch sedm i osm hodin vydrží.

Ráno se vzbudím první, a pak to musí jít ráz na ráz, rychle si připravených pantoflí, desetikilovýho Framíka do náručí a šup ven. :) ! Kdybych ho položila na zem, po cestě by se počůral :(.Je to trochu náročný, zvlášť dolů po schodech, ale za vyspání mi to stojí. Včera poprvé spal vedle postele, úplně tvrdě, až do rána. :).

Všichni moji psi jsou zvyklí spát dlouho, asi jim jdu příkladem :))).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.