Polský chrt

Chart Polski

Oficiální zkratka v ČR: PCH
Výška v kohoutku: 70-80 cm
Hmotnost: 27-31 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: X. - Chrti
Číslo standartu: 333
Využití: lovecký pes
velikost písma:  A A A
28.09.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3569 zobrazení     0 komentářů

Polský chrt se odvozuje od asijských plemen chrta, křížených s barzojem a greyhoundem. Po zákazu lovu s pomocí chrtů se toto plemeno ocitlo roku 1946 blízko možnému vyhynutí. Polský chrt v šak přežil a posléze byl tajně využíván pytláky.

Dříve byl Polský chrt využíván jako lovecký pes používaný pro štvanice na zvěř (zajíce, lišku, srnce, vlky a dropy). Nyní se využívá jako rodinný a doprovodný pes.

Co se týče charakteru tohoto plemene, je Polský chrt sebevědomý, statný a hodně vytrvalý pes. Je ostražitý, ale rozhodně ne agresivní. Ke svému chovateli má toto plemeno pevný citový vztah. K cizím lidem se potom chová lhostejně až rezervovaně. Proti cizím psům, Polský chrt energicky vystupuje. Je náruživým lovcem.

Polský chrt je příjemný, v bytě klidný a vyrovnaný společník, který je velmi inteligentní a také učenlivý. S láskou a důsledností je možné jej poměrně snadno vychovat v poslušného psa. Bezpodmínečně vyžaduje Polský chrt těsný kontakt se svým majitelem a také spoustu pohybu v jeho přítomnosti. Je-li dobře vychovaný, může se pohybovati bez vodítka. Pokud to není možné, musí své pohybové aktivity realizovat jinak, například doprovodem při jízdě na kole, účasti v různých dostihových závodech nebo na coursingu. Jeho krátká, mírně hrubá srst vyžaduje po chovateli tohoto plemene pouze minimální péči.

Polský chrtNázvy ve světě

Anglicky: Polish Greyhound, Polsky: Chart Polski

Foto: http://www.vetstreet.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.