Holub Anglický voláč

Původ: Anglie
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 10 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1914 zobrazení     0 komentářů

Anglický voláč je zařazen do plemenné skupiny voláči, kde je zapsán pod číslem 310. Původ tohoto plemene sahá do Anglie.

Plemenné znaky – největší, vysoko stojící voláč, velmi živý. Postava je tak vztyčená, že kolmice spuštěná středem oka sahá k drápku středního prstu.

Posuzování – celkový dojem, velikost a držení těla, volatost, postoj, nohy a rous, barva, barva očí, kresba.

Hlavu má anglický voláč v poměru k velikosti holuba malou, je hladká, mírně klenutá. Čelo má mírně vyšší. Oči jsou oranžové, až žluté, u bílých mutací tmavé. Obočnice jsou úzké a mají stejnou barvu jako opeření. Křídla bývají úzká, dlouhá a pevně složená, na ocasu položená, nekříží se.

Část hrudi od volete k nohám má být co možná nejdelší. Hrudní kost vystupuje jen mírně. Záda jsou dlouhá, úzká, rovná, s ocasem tvoří jednu linii, mezi rameny poněkud dutá, dozadu spadající.

Mezi nejčastější vady řadíme neohrabané, silné tělo, krátkou přední partii, nízký, široký, podkleslý, roznožený nebo těsně spojený postoj, který zabraňuje volnému pohybu, málo vztyčená postava, rovné patní klouby, neúplné opeření nohou a prstů, nedostatky volatosti, nafouklé břicho, jiná barva ocasu.

Anglický voláč se označuje kroužkem o průměru 10 milimetrů.

Holub Anglický voláčNázvy ve světě

Anglicky: English Pouter, Německy: Englischer Grosskropfer, Francouzsky: Boulant Anglais

Foto: www.gentsekropper.be

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.