Pikardský ovčák

Berger de Picardie

Oficiální zkratka v ČR: BPI
Výška v kohoutku: 55-65 cm
Hmotnost: 27-34 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 176
Využití: společník
velikost písma:  A A A
14.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3661 zobrazení     1 komentář

Pikardský ovčák je přechodná forma mezi pastýřským a ovčáckým psem, která pochází z nížinných oblastí severní Francie. Původně byl pikardský ovčák využíván jako pracovní pes s ochrannou funkcí, dnes se používá také jako doprovodný pes.

Pikardský ovčák je velmi sebevědomý pes, který se jen nerad podřizuje. Je temperamentní, inteligentní, pracovitý, ostražitý a připravený k obraně, kdykoliv to bude potřeba. Jako teritoriálně se chovající pes nesnáší ve svém revíru cizí psy. Neznámé lidi Pikardský ovčák ignoruje a chová se k nim nedůvěřivě.

Tento svéhlavý až umíněný pes vyžaduje od prvních dnů svého života zkušenou ruku majitele a důslednou, i když citlivou výchovu. Pikardský ovčák je vhodný pro lidi s přirozenou autoritou, kterou respektuje, akceptuje a uznává. Vyžaduje také vhodné zaměstnání a dostatečný pohyb.

Nesnáší městské ani pokojové prostředí, ale v disciplinovaných rodinách s dobře vychovanými dětmi s ním nejsou problémy. Miluje psí sportovní aktivity, ovšem k úspěchu mu často schází dobré vedení. Jde o robustního psa do každého počasí. O jeho tuhou a hrubou srst se dá snadno pečovat. Do domu přináší tento pes nepatrné množství nečistot a ani línání není příliš silné.

Pikardský ovčákNázvy ve světě

Anglicky: Pikardy Shepherd, Francouzsky: Berger Picard

Foto: http://perrosderazamundo.blogspot.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

09.12.2017, 21:42
Dobry den. Nasiel by sa nejaky majitel ktory by predaval takuto rasu?. Dakujem