Pikardský ohař

Pikardský ohař

Epagneul Bleu de Picardie

Oficiální zkratka v ČR: MPO
Výška v kohoutku: 55-62 cm
Hmotnost: 19,5-26 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 106
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4183 zobrazení     0 komentářů

Jeho domovem je Pikardie (francouzsky Picard), což je velmi suchá oblast umístěna na severu Francie. Také tento ohař se odvozuje od středověkých ptačích psů. Epagneul Picard je považován za barevnou aberaci francouzského ohaře. Šlechtění čistého plemene probíhá již od roku 1908.

Pikardský ohař je všestranně využitelný pracovní lovecký pes. Pikardský ohař je klidný, dobře ovladatelný a velmi robustní pes, který velice rád tvrdě a vytrvale pracuje. Při práci v terénu dokáže toto plemeno cílevědomě a vytrvale vyhledávat v řepných polích své domoviny zvěř, kterou vystavuje s jistotou. Je i skvělým vodním a aportujícím psem, který jde s pomocí svého jemného čichu spolehlivé po stopě a barvě až k vyhaslé zvěři.

Tento velký a inteligentní pes s loveckým intelektem má mezi dlouhosrstými ohaři pověst „pracovního koně“. Pikardský ohař je náruživým lovcem, který patří pouze do rukou zkušeného myslivce, který je schopen postarat se o jeho dostatečné lovecké vyžití. I když je to krásný, laskavý a velmi přizpůsobivý pes, bez loveckého nasazení z něj nikdy nevychováme kvalitního doprovodného a příjemného rodinného psa. Jeho hladká a dlouhá srst vyžaduje po chovateli pouze minimální péči.

Pikardský ohařNázvy ve světě

Anglicky: Epagneul Bleu de Picardie

Foto: http://wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.