Hroznýš královský subsp. císařský

Boa constrictor

Výskyt: Amerika
Velikost: kolem 3 m
Hmotnost: Až 50 kg
Březost: 120-200 dnů
Počet mláďat: 10-50 ks
Krmivo: Potkani, myši
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4468 zobrazení     0 komentářů

Hroznýš královský subspécie císařský obývá ve volné přírodě Jižní Ameriku.

V dospělosti se tento druh vyznačuje délkou těla kolem 140-250 centimetry (délka je různá v závislosti na místě původu). Břišní strana má barvu porcelánu, ve srovnání s Boa constrictor je subspecie císařský světlejší a má i více sedlovitých skvrn. Charakteristická pro tuto subspecii je kresba ve tvaru „imperátorského kříže“ (odtud latinský název poddruhu) na čele, která však nemusí být vždy vyvinutá.

Při chovu jednoho páru je pro velikost terária směrodatná délka největšího jedince. Například pro hroznýše dlouhého dva metry potřebujeme terárium o minimálních rozměrech 200 x 100 x 150 centimetrů a s každým dalším exemplářem je musíme zvětšit asi o 20 procent. Dno vyplníme substrátem s vysokým podílem zeminy. Aby se chovaným hroznýšům dobře dařilo, musíme koupací nádrž udržovat stále čistou. Chybět nesmí ani pevně ukotvené větve k lezení, i když s přibývajícím věkem se budou hroznýši pohybovat převážně po zemi. Pro vybudování úkrytu se doporučuje vložit do terária několik kusů korku, pařezy nebo sukovité kořeny, popřípadě jiný vhodný materiál.

Hroznýš královský subspecie císařský požírá myši, potkany a také jiné savce odpovídající velikosti.

Hroznýš královský subsp. císařskýNázvy ve světě

Anglicky: Boa Constrictor, Německy: Königsboa, Francouzsky: Boa constricteur, Holandsky: Afgodslang, Chorvatsky: Šarena boa, Polsky: Boa dusiciel, Rumunsky: Boa, Rusky: Обыкновенный удав, Slovensky: Veľhad kráľovský, Španělsky: Boa constrictora

Foto: http://miles2k.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.