Anolis poddruhu Anolis roquet roquet

Anolis roquet roquet

Výskyt: Karibik
Velikost: 23 cm
Krmivo: Sarančata, cvrčci
velikost písma:  A A A
03.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5535 zobrazení     0 komentářů

Anolis poddruhu Anolis roquet roquet obývá ve volné přírodě Karibik. Tento poddruh obývá nížinné přímořské oblasti. Jako prvek synantropní fauny jej můžeme spatřit v kulturní krajině, kde žije v blízkosti lidských sídlišť na stromech, v parcích, zahradách a na plantážích.

Dospělí jedinci dorůstají délky těla maximálně 23 centimetrů. Popisuje se šest poddruhů. Kresba i zbarvení těla je velmi variabilní. Základní zbarvení trupu je různě zelené, hnědé nebo šedé. Po těle tohoto anolise jsou roztroušené bělavé až nažloutlé skvrny, seřazené do příčných řad. Hrdelní vak je žlutý, šedožlutý nebo oranžově žlutý. Samečci tohoto anolise jsou větší než samičky a mají výraznější kresby hrdelního vaku.

Pro skupinku tří exemplářů tohoto druhu budeme potřebovat terárium o minimálních rozměrech 100 x 80 x 100 centimetrů. Pokud si můžeme dovolit větší terárium, bude to pro tento činorodý druh samozřejmě jen lepší. Na dno terária položíme směs písku a jílu nebo jiný substrát podobné struktury. Velmi důležitý je bujný a hustý porost rostlin a velké množství větví ke šplhání a lezení, stejně jako dobré větrání a intenzivní osvětlení terária.

Anolis poddruhu roquet roquet požírá sarančata a cvrčky.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.